Świat Dysku

Rejestr postaci Świata Dysku

O płaskim świecie dyskusje

Rejestr postaci Świata Dysku

Postprzez dagmarab » 17 lut 2011, o 21:03

Wymyśliłam sobie, że można by zrobić spis postaci występujących w książkach Pratchetta i nie chodzi mi tu tylko o główne postacie ale o wszystkie jakie kiedykolwiek wystąpiły w książkach choćby o nich tylko wspomniano. Może się to kiedyś komuś przydać (jeszcze nie wiem do czego ale kiedyś się dowiem;p ). Dobrze by było o danej postaci coś krótko napisać, takie istotne informacje.
Żeby było łatwo to zaczniemy od Koloru magii i polecimy każdą książkę po kolei, przy okazji Ci co czytali dawno dane książki odświeżą sobie je troszkę wspominając jakie postacie w nich występowały.Zacznijmy też od głównych postaci a później moze te drugo i trzecio planowe żeby nie było bałaganu ;p

Ps. umieszczam to tu bo raczej tego nie traktuję jako forumową grę a i jeśli był już taki temat to sorry nie znalazłam...

Kolor magii:

Rincewind adept Niewidocznego uniwersytetu jest tak nieudolnym magiem, że nigdy go (NU) nie ukończył, nie potrafi zapamiętać najprostszych zaklęć gdyż w jego głowie siedzi jedno z ośmiu najwyższych zaklęć z octavo, które skutecznie odstrasza pozostałe zaklęcia. Rincewind najczęściej przed czymś ucieka co jest jego charakterystyczną cechą, znak rozpoznawczy- czerwony kapelusz z napisem "Maggus".
"Celem całości jest być całością"
dagmarab żeńska
Profesor NU

Reputacja: 419

Reklama

Re: Rejestr postaci Świata Dysku

Postprzez Motopompa » 17 lut 2011, o 22:20

Jestem prawie pewien że widziałem taki spis gdzieś w sieci.
Brzydota leży w oku patrzącego.
Powiedz NIE dualistycznej nomenkulturze!
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5306

Postprzez dagmarab » 17 lut 2011, o 22:49

nie wiem ja szukałam bo czasem chcę np sprawdzić kim była dana postac i nigdzie w sieci nie mogłam takiego znaleźć zwłaszcza jeśli chodzi o postacie drugo i trzecio planowe czasem tu na forum pojawia się "nazwa" jakiejś postaci z książki której ja nie czytałam i chciałabym wiedzieć kim ten ktoś jest więc fajnie by było miec takie miejsce do którego można zaglądnąć i to sprawdzić
dagmarab żeńska
Profesor NU

Postprzez Kinga » 17 lut 2011, o 22:50

Ja też widziałam.
Spis
Regulamin jest fajny. Ścieżka kasztana nie. FAQ ma sporo odpowiedzi, jak nie ma tam Twojego pytania, pisz PW.
Kinga żeńska
ciotka cierpienia

Reputacja: 3854

Postprzez dagmarab » 17 lut 2011, o 22:52

o spoko dzięki to w takim razie można zamknąć temat nie widzę przeszkód :)

dałabym ci pkt reputacji ale mi pisze ze musze dac innym zanim dam znowu tobie;/
dagmarab żeńska
Profesor NU

Postprzez Kinga » 17 lut 2011, o 23:00

Ale tamten spis jest niekompletny i czasami mało jest o postaciach, może nam się uda opierając się częściowo o tamten zrobić dokładniejszy :)
Regulamin jest fajny. Ścieżka kasztana nie. FAQ ma sporo odpowiedzi, jak nie ma tam Twojego pytania, pisz PW.
Kinga żeńska
ciotka cierpienia

Reputacja: 3854

Postprzez dagmarab » 18 lut 2011, o 10:01

No można by spróbować :)
To kontynuujmy

Dwukwiat -Pierwszy turysta Świata Dysku. Cechuje go niemałe zafascynowanie światem, patrzy na wszystko "przez różowe okulary". Pierwszy właściciel Bagażu posiadał również ikonograf. Cechą charakterystyczna jego wyglądu jest posiadanie dwóch par oczu.
dagmarab żeńska
Profesor NU

Postprzez grace » 18 lut 2011, o 11:12

2 pary oczu czyli okulary!
kliknij Tu>ObrazekA tu znajdziesz->Obrazek
Rejestr postaci i Naszą Encyklopedię, którą możesz pomóc tworzyć.
grace żeńska
Kelda

Postprzez vespa » 18 lut 2011, o 11:22

To ja też spróbuję:

Greebo - Kot (a w zasadzie kocur niani Ogg),uosobienie wszystkich pierwotnych kocich instynktów takich jak polowanie, walka, seks; postrach psów,wilków,lisów,a także wampirów. Mówiono,że jedyną rzeczą,która byłaby go w stanie zatrzymać, jest bezpośrednie trafienie meteorytem.
"Licz na najlepsze, szykuj się na najgorsze, to stara maksyma NU"
vespa
Student Magii

Reputacja: 81

Postprzez dagmarab » 18 lut 2011, o 11:51

grace napisał(a):2 pary oczu czyli okulary!

no właśnie tu mi coś nie pasuje a mianowicie w filmie jest pokazany w okularach natomiast jeśli chodzi o książkę to na okładce widnieje rysunek Dwukwiata z czterema oczami i teraz ja sie pytam, który Dwukwiat jest prawdziwy?

vespa super:)

spróbujmy wypisywać wszystkie postacie;) ja ide systemem książkowym tzn. najpierw wypisuje postacie z koloru magii żeby potem sie nie pogubić :) (taki ze mnie człowiek że na wszystko muszę mieć jakiś system )
dagmarab żeńska
Profesor NU

Postprzez vespa » 18 lut 2011, o 12:55

dagmarab napisał(a):spróbujmy wypisywać wszystkie postacie;) ja ide systemem książkowym tzn. najpierw wypisuje postacie z koloru magii żeby potem sie nie pogubić (taki ze mnie człowiek że na wszystko muszę mieć jakiś system )

To ja w takim razie będę kontynuować wątek wiedźm. Z opisaniem babci miałam problem,ciężko w kilku zdaniach scharakteryzować złożoną osobowość Esme. Coś jednak udało mi się wymyślić:

Babcia Weatherwax (Esmeralda Weatherwax) - czarownica,jej główną specjalnością jest głowologia (czyli wiedza o tym,jak wpływać na ludzi bez użycia magii) oraz Pożyczanie (umiejętność wnikania w inne umysły). Charakter raczej dość trudny, ale nigdy nie odmawia pomocy ludziom z okolicznych wiosek - babcia pełni funkcje m.in. akuszerki,lekarza rodzinnego oraz farmaceuty ;)
"Licz na najlepsze, szykuj się na najgorsze, to stara maksyma NU"
vespa
Student Magii

Reputacja: 81

Postprzez Dżon » 18 lut 2011, o 13:03

To może niech ktoś wpisuje to gdzieś w Łorda, potem w formie PDF można wrzucić to na stronę. :)

Cohen Barbarzyńca - jeden z najsłynniejszych i najniebezpieczniejszych ludzi na dysku. Zadziwiająco - jak na barbarzyńcę - rozgarnięty i inteligentny, uważa jednak, że nie ma problemów, których nie dałoby się rozwiązać solidnym cięciem miecza. Mimo, że jest dobrze po dziewięćdziesiątce, nie planuje się zestarzeć, a jedyna emerytura, na jaką kiedykolwiek się zdobył, to kradzież Imperium Agatejskiego, połączona z koronacją.
Obrazek
Dżon męska
aka Nie znacie tego?

Reputacja: 3798

Postprzez dagmarab » 18 lut 2011, o 13:14

Dżon napisał(a):To może niech ktoś wpisuje to gdzieś w Łorda,

ja mogę w wordzie to wpisywać nie ma sprawy nawet alfabetycznie ale pdfa z tego nie zrobie bo taki ze mnie szpec komputerowy jak z koziej d..y trąbka
dagmarab żeńska
Profesor NU

Postprzez Dżon » 18 lut 2011, o 13:26

to mi podeślesz emilem i ja to zrobię, zresztą sama możesz się w guglach nauczyć. Ściągasz program, instalujesz. Potem dajesz "drukuj", ale zamiast domyślnej drukarki, tej co masz podłączoną klikasz na ikonę drukarki obok (te programy instalują się zazwyczaj jako drukarka).

Skoczek - Kangur (zazwyczaj). Znany również jako kucyk, o imieniu Śnieżek, widziany także w postaci dzikiego, wielkiego barana. W przeciwieństwie do większości kangurów potrafi posługiwać się mową artykułowaną. Pomógł Rincewindowi uratować Ostatni Kontynent przed wyschnięciem (a właściwie dokończyć jego budowę). Generalnie pakował go i wyciągał z rozmaitych tarapatów. Nie jest bynajmniej zwykłym kangurem, raczej kimś w rodzaju zwierzęcego ducha kontynentu, jednym z pomocników Starca-Niosącego-Wszechświat-W-Skórzanej-Sakwie.
Obrazek
Dżon męska
aka Nie znacie tego?

Reputacja: 3798

Postprzez IloveVetinari » 18 lut 2011, o 17:38

Cuddy- krasnolud, który skonstruował Detrytusowi specjalny hełm, który schładzał głowę trolla, był (podobnie jak Angua i Detrytus)przyjęty do straży nocnej, która poszukiwała kadetów z mniejszości społecznych. Był najlepszym przyjacielem trolla. Niestety zginął po tygodniu służby w Zbrojnych.
Łotrowska odwaga do grzechu pomaga... AHAHAHAHA !!!!!
IloveVetinari
Mag II stopnia

Reputacja: 35

Następna strona

Powrót do Świat Dysku

Mecz został następnie przerwany, ponieważ uznano, że posąg upamiętniający odkrycie bilitu przez nadrektora Scrubbsa jest w rzeczywistości o trzy cale szerszy niż szacowny posąg nadrektora Flankera odkrywającego trzecie śniadanie, co dawało nieuczciwą przewagę zespołowi bezkapeluszników.

Niewidoczni Akademicy, dodał(a) grace