Ruchome Obrazki i Inna Rozrywka

Teatralny Świat Dysku

Filmy, animacje, sztuki teatralne, gry komputerowe, planszowe, RPG itp. w temacie Pratchetta.

Teatralny Świat Dysku

Postprzez Moist von Lipwig » 19 gru 2014, o 14:11

Jako członek grupy teatralnej "Katastrofa" (nazwa nawiązuje do naszych umiejętności aktorskich ;p) pomyślałem, że warto byłoby zaproponować wystawienie czegoś dyskowego. Znalazłem informacje o gotowych scenariuszach do przedstawień związanych z ŚD, jednak nie mogę ich znaleźć w wersji e-booka, czy chociażby fragmentów do przejrzenia. Mógłbym oczywiście kupić je, ale wydaje mi się, że większość spektakli byłaby niemożliwa do wystawienia przy naszych skromnych możliwościach. Stąd pytanie - czy ktokolwiek ma dostęp do tych scenariuszy i mógłby mi udostępnić fragmenty pozwalające zorientować się o wymaganych strojach, dekoracjach itp.

Szczególnie interesują mnie scenariusze "Morta", "świata finansjery" i "prawdy", ale jakikolwiek skrypt byłby pomocny. Sam zastanawiałem się nad przerobieniem na sztukę "muzyki duszy", ale nie jestem pewien czy temu podołam, więc chciałbym najpierw zdobyć coś na czym mógłbym się wzorować.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc w tym przedsięwzięciu. ;D

edit:
W sumie "trzy wiedźmy" też wydają się ciekawą opcją...
Głęboko w ludzkiej podświadomości tkwi przemożna potrzeba logiczności wszechświata, jego sensowności. Jednak rzeczywisty świat zawsze o krok ustępuje logice.
Moist von Lipwig męska
Mag II stopnia

Reputacja: 1025

Reklama

Powrót do Ruchome Obrazki i Inna Rozrywka

Księgi magiczne mają coś w rodzaju własnego życia. Niektóre nawet zbyt wiele; na przykład pierwsze wydanie "Necrotelicomiconu" trzeba trzymać między żelaznymi płytami, "Prawdziwa Sztuka Lewitacyi" spędziła ostatnie sto pięćdziesiąt lat między krokwiami dachu, a "Compendyum Magji Seksu Ge Fordge'a" tkwi w kadzi z lodem, w osobnym pomieszczeniu, zaś surowa reguła stwierdza, że dzieło to mogą czytać jedynie magowie po osiemdziesiątce, w miarę możliwości martwi.

Czarodzicielstwo, dodał(a) vespa