Luźne dysputy

Pytania do ekspertów ;)

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Re: Pytania do ekspertów ;)

Postprzez Motopompa » 15 cze 2017, o 22:16

Niby mam Maca i z terminalu zdarzyło mi się korzystać, ale muszę powiedziec, że nie wiem. Jak masz takie specyficzne pytania to pewnie można wygooglać, albo zapytać ludzi na odpowiednim forum.

Czsto-gęsto muszę używać sudo przy instalowaniu z plików źródłowych.

Nie wiem jak sie wchodzi na roota, ale zapewne da się przez terminal. Z terminalem nigdy nie miałem problemów, ale ja się nie znam i używam sporadycznie, a jeśli już to i tak powierzchownie.

Więcej grzechów nie pamiętam.
Brzydota leży w oku patrzącego.
What is 'first' is not necessarily more original or more important – it could be just preliminary.
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5524

Reklama

Postprzez hary0685 » 20 cze 2017, o 22:47

oki napisał(a):Nie wiem czy tu pisać, czy na konwentowym, ale będę miała ogromną prośbę do informatycznienieupośledzonych konwentowiczów. Bo wiecie... moje cudowne laptopowe dziecię będzie w lipcu kończyć 3 latka.

Da się załatwić. Zabiorę potrzebny sprzęcior :)
- Vie pan, że innym określeniem ikonografa byłby "fotograf"? Od latacjańskiego słova "photus", które oznacza..
- "Skakać dookoła jak wariat i rozstawiać wszystkich po kątach, jakbyś był właścicielem"? - spytał William.
hary0685 męska
Wampirzy Fotograf

Reputacja: 4008

Postprzez Jashmin » 24 paź 2017, o 13:43

Pytanie do ekspertów w dziale słuchawek!

Poszukuję słuchawek. Jeżdżę godzinę dziennie rowerem i słucham głównie audiobooków, rzadko kiedy muzyki. Nie lubię słuchawek wsadzanych do środka ucha. Takie na łeb też nie do końca, bo wtedy nie bardzo jest jak założyć kask, a budowanie wież na głowie chyba nie jest najbezpieczniejsze. Kupiłam sobie jakieś takie słuchawki:

słuchawki

ale w sumie nie są jakieś rewelacyjne, trochę czekam aż się połamią. Jakość dźwięku nie jest dla mnie priorytetem, bo wystarczy mi, że słyszę, co do mnie gada Stephen Fry czy inny Stephen Briggs.

Ale. Ostatnio kolega poradził mi bone conducting słuchawki [nie wiem jak to się tłumaczy na polskie]. Wtedy też słychać co się dzieje na ulicy i wiesz, kiedy Cię auto przejedzie. Pokrótce pogooglałam o tym, wygląda ciekawie, ale czy to warte moich pieniędzy? Widzę, że rynek jest zdominowany głównie przez aftershokz. W sumie nie miałabym za złe moim słuchawkom, gdyby nadawały się też gdy idę biegać czy coś.

Znalazłam takie coś:

słuchawki aftershokz

Niekoniecznie nowe można kupić za £40. Czyli dwa razy więcej niż tyle, co dałam za te moje niekoniecznie genialne. Ale czy ja tego naprawdę potrzebuję? Czy to takie genialne? Czy warto? Ktoś coś?
- Zapuść długie (włosy), zapleć warkocz, zapnij na końcu stalową klamrę i napierdalaj tym w ludzi z obrotu.
- Dobrze gada. Jeszcze do tego strój Xeny i ludzie bójcie się

Passion is good. Gets blood pumping.
Jashmin żeńska
Mag IV stopnia

Reputacja: 1492

Postprzez Motopompa » 25 paź 2017, o 18:25

A nie możesz zamówić, wypróbować 2-3 dni i w razie czego odesłać? Chyba masz prawo do zrezygnowania z zakupu do tygodnia-dwóch po transakcji. Zrobiłem tak ostatnio jak wybierałem głośnik, ale to było w Niemczech, nie w UK :P
Możesz zamówić aftershokzy i jakąś tańszą alternatywe i zobaczyć czy jest różnica. (Poza tym, że trwałości nie porównasz, tu trzeba wytrwale googlować)
What is 'first' is not necessarily more original or more important – it could be just preliminary.
Motopompa męska

Postprzez 4jola » 26 paź 2017, o 19:19

Ekspercie drogi!
Czy jest jakiś sposób na zablokowanie klawiatury,żeby bachorki nie grzebały,kiedy skejpujemy? Hę? Hę?
"My,z matką twoją,rasizmowi mówimy twarde i zdecydowane: raczej nie !"

"-Zamknijcie się sierżancie.Jesteście wolnym trollem.To rozkaz."
4jola
Pani Palm

Reputacja: 5089

Postprzez Jashmin » 23 lis 2017, o 11:16

Jeśli to Mac, to można ją po prostu odłączyć, nie?

Drogi ekspercie, który dziergasz na drutach:
[wybacz, ale brakuje mi polskiego słownictwa w temacie] chciałabym się nauczyć dziergać skarpetki/rękawiczki i chciałabym sobie kupić zestaw 4 drutów o ostrych końcach z obu stron (double-pointed needles). Widziałam, że można kupić np takie co mają 10cm albo 15cm. Czy któreś są lepsze?
- Zapuść długie (włosy), zapleć warkocz, zapnij na końcu stalową klamrę i napierdalaj tym w ludzi z obrotu.

Jashmin żeńska
Mag IV stopnia

Postprzez yaga » 23 lis 2017, o 12:55

po polsku taki zestaw to "druty do skarpet" albo "pończosznicze", a zestawy są zwykle po 5 sztuk.
to tylko kwestia gustu. Z dłuższych rzadziej spada ;) ...10? naprawdę? strasznie krótkie. Ja działam na 15cm na cienkich włóczkach i 20cm na grubych.

edit: polecam plastiki albo bambusy, a nie metal. Metalowe regularnie wypadają mi z robótek - wyślizgują się pod własnym ciężarem, a plastiki zostają tam gdzie powinny ;)
GPI: Sew universe back together.

No one has to know you are a book reading freak.
yaga żeńska
Profesor NU

Reputacja: 3575

Postprzez Jashmin » 23 lis 2017, o 14:16

Dziękuję ślicznie!

Ja jestem wierna drutom z Knitpro, które są bodajże brzozowe i są pomalowane w takie cudowne kolory, bardzo je lubię :) Na samym początku mojej przygody z drutami zostałam obdarowana parą metalowych drutów, ale nic mi się nigdy na nich nie udało zrobić, bo mi prędzej włóczka spadała, niż ja dziergałam [takie ujemne dzierganie].

No to na początek zacznę od 15cm i zobaczymy co z tego wyjdzie ^^ Dziękuję!

Jashmin żeńska
Mag IV stopnia

Postprzez 4jola » 24 lis 2017, o 21:21

Jashmin napisał(a):Jeśli to Mac, to można ją po prostu odłączyć, nie?

To nie Mac.

Jash,jeszcze lepsze są dwa druty połączone żyłką.Wtedy nic Ci nie spada,lecisz w kółko i nawet nie wiesz kiedy,zrobisz pończochy zamiast skarpet. :D
A długie druty powinny mieć na końcu...gałkę. :lol:
Jeśli nie majo,to ja zaplątywałam zwykłe gumki do włosów.Takie chamskie,gumowe.I nic nie spada. mam nadzieję,że nie robisz sposobem tutejszym?Bo od samego patrzenia można szału dostać.
Powodzenia i wrzucaj zdjęcia wyrobów.
Za mną też druty chodzą ostatnio. To chyba ZNAK.
A proos drutów,to ostatnio musiałam naprawić sweterek z Loro Piana,bo się na ramionku popruł był. Tak głupio,że stracili kilka rządków na ramieniu.Dziura,jak pięść,sweterek za parę setek funa...
Łolaboga...No to,pani kochana,Jola wzięła wypruła nić ze szwu rękawa i...dziergała na dwóch,kuźwa,szpilkach.
Tak.NA SZPILKACH.
Dziękuję za uwagę.

4jola
Pani Palm

Postprzez Motopompa » 25 lis 2017, o 09:52

Łojezu. Jola, wpisz to sobie w CV to przyjmą cię do instytutu nanoodzieży dla nanorobotów.
Motopompa męska

Postprzez Motopompa » 12 gru 2017, o 21:35

No to ja mam pytanie krajoznawcze. Sytuacja taka, że Europejski Ruch Zrzeszający Hipisów, aka. europejska sekcja bliżej nieokreślonej grupy zwącej się Rainbow Family, będzie organizować doroczne Europejskie Spotkanie Anno Domini 2018 w Polsce. Ponoć wygląda to tak, ze przyjeżdża z tysiąc osób, rozbijają namioty i przez miesiąc robią to, co zwykle robią ortodoksyjni hipisi. Obecnie trwa intensywna rozkmina, gdzie to to się ma dokładnie odbyć – znalezienie odpowiedniego miejsca jest kluczowe. Także wkleję poniżej wiadomość od jednego z organizatorów, w której jest opisane czego dokładnie szukają, a jak macie jakiś pomysł, to dajcie znać :) Nie mówię tu o "tej konkretnej polanie, która jest z XYZ 3 kilometry prosto, 20 kroków w lewo i wdłóż strumyka" (ale jak znacie konkretne miejsce to super :D ), tylko raczej czy znacie jakiś rejon (nawet kilka kilometrów kwadratowych), który mógłby się nadawać. Jak będzie obiecująco, to ludzie tam pójdą i znajdą konkretne miejsce. Oki, oto post:

Skauting
przed europejskim Zgromadzeniem

Kochani, ciągle aktualna jest potrzeba poszukiwania odpowiedniego miejsca na przyszłoroczne europejskie Zgromadzenie w Polsce! :)
Trochę miejsc, pomysłów i opcji się pojawiło, ale żadna z nich na tę chwilę nie jest pewna i spełniająca wszystkie wymogi, stąd by móc zapewnić kochanej Rodzince, świetnie miejsce by się zjechać, potrzeba naszych starań w poszukiwaniu lokalizacji.

Jest nas sporo i każdy ma wielu znajomych, więc warto w pierwszej kolejności drogą znajomości szukać, przypominając sobie kto gdzieś ma duży teren lub kto może znać takie osoby, po prostu pytając znajomych.

Prywatny teren po znajomości ma ten plus, że nie jest zależny od widzi mi się władz, które mogą teoretycznie zmienić swoją decyzję, nawet po ugadaniu się wcześniej.
Szukamy terenu, który w najlepszym wypadku ma co najmniej 20 hektarów na obozowisko (bez parkingu), ale możliwe, że i fajny teren 10 hektarów by się nadał.

* bardzo ważny jest dostęp do wody pitnej, która służyć ma gotowaniu, piciu i myciu, więc musi być tam płynąca woda, która starczy dla dużego europejskiego zgromadzenia.
* kolejne to odległość od osad ludzkich i dróg, najlepiej jakby to była odległość z jakiej nie słychać bębnów :)
* teren z lasami blisko, by było tam źródło opału
* w odległości pieszego dystansu powinna być opcja na zrobienie parkingu, więc dojazd do niego jest konieczny. Bardzo wskazane też jest by dało się jakoś dojechać z zaopatrzeniem do obozowiska, bo noszenie wszystkiego jest wyzwaniem i bywa problematyczne.
* idealnie jakby okolica była piękna, naturalna, czysta. Teren na obozowisko to powinny być raczej łąki, polany, nie podmokłe, super jakby teren był różnorodny, częściowo zadrzewiony
* parking na około 500 aut, idealnie jakby też był na uboczu od osad

PS Jak jakimś cudem macie konkretne miejsce to piszcie PW :)
Motopompa męska

Postprzez Silumer » 14 gru 2017, o 21:56

Wielkie pytanie laptopowe. Poszukiwany jest sprzęt z mniej więcej takimi parametrami:

15"
min 128GB flash drive [sys + programy]. 1TB HDD
Głównie praca online, maile, strony www etc.
Plus obróbka grafiki [illustrator i autocad 2d].
Model dobrze znoszący częsty transport
HDMI wyjście
Opcjonalnie Nvidia GTX 660 albo jakaś lepsza

Budżet ok 3-3,5 tys.

Jak możecie się domyślić, to nie dla mnie (bo ja potrzebowałabym czegoś na czym fajnie się odtwarza seriale!), ale chciałabym jakoś pomóc, a wiem że znam Was. A Wy wiecie. Bo jesteście mądrzy :D Jak ktoś ma jakieś pomysły, to plis pomóżcie :)
'What color is in a picture, enthusiasm is in life'
Vincent van Gogh
Silumer żeńska
Profesor NU

Reputacja: 1826

Postprzez hary0685 » 17 gru 2017, o 16:32

- Vie pan, że innym określeniem ikonografa byłby "fotograf"? Od latacjańskiego słova "photus", które oznacza..
- "Skakać dookoła jak wariat i rozstawiać wszystkich po kątach, jakbyś był właścicielem"? - spytał William.
hary0685 męska
Wampirzy Fotograf

Postprzez 4jola » 17 gru 2017, o 18:03

Na Harry'ego,to zawsze można liczyć. :D

Potrzebuję zrobić kolaż.Jeden.Jaki program jest do tego najlepszy?

4jola
Pani Palm

Postprzez hary0685 » 17 gru 2017, o 18:55

hary0685 męska
Wampirzy Fotograf

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne dysputy

- Nie rozumiesz? - Turysta starał się przekrzyczeć głośny szum skrzydeł. - Przez całe życie chciałem zobaczyć smoki!
- Od środka? - zapytał Rincewind.

Kolor magii, dodał(a) Kinga