Luźne dysputy

Co jesz? jeż.. czyli podziel sie posiłkiem ;)

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Re: Co jesz? jeż.. czyli podziel sie posiłkiem ;)

Postprzez Rince » 22 paź 2017, o 20:26

Placuszek czekoladowo-buraczany składający się głównie z buraków (4), gorzkiej czekolady (300g), masła (200g),jajek (6), mąki orkiszowej (100g) i brązowego cukru (50g) - lekko gorzki, ale wmawiam sobie, że super-zdrowy jak na ciacho :mrgreen:
Rince - mag, poliglota, umiejący błagać o litość w kilkunastu językach, dzięki doświadczeniu, zdobywanemu zawsze wbrew woli, doprowadził do perfekcji niezwykle ważną umiejętność - zdolność przeżycia. KTO WCZEŚNIE SIĘ Z ŁÓŻKA ZBIERA, TEN WCZEŚNIE UMIERA...
Rince męska
Mag II stopnia

Reputacja: 398

Reklama

Postprzez Detrytus » 23 paź 2017, o 14:08

Rince napisał(a):Placuszek czekoladowo-buraczany składający się głównie z buraków (4), gorzkiej czekolady (300g), masła (200g),jajek (6), mąki orkiszowej (100g) i brązowego cukru (50g) - lekko gorzki, ale wmawiam sobie, że super-zdrowy jak na ciacho :mrgreen:

Z tym masłem to trochę przesadziłeś;)
Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Stanisław Jerzy Lec
Detrytus męska
Profesor NU

Reputacja: 2402

Postprzez Corvus26 » 5 lis 2017, o 14:09

Makaron z Sosem
Sos trochę oszukiwany bo z torebki o nazwie 4 sery ale dodatkowo doprawiony czosnkiem, pieprzem i sosem piri-piri. Zamiast śmietany użyłem jogurtu po czym zagęściłem mąką (lubię jak sos jest gęsty). Do tego kurczak podsmażony na cebulce, czerwona papryka, brokuł i kukurydza. Na sam makaron przed polaniem natarłem jeszcze żółtego sera.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?

— Albert Einstein
Corvus26 męska
Dziekan

Reputacja: 2599

Postprzez Jashmin » 7 lis 2017, o 10:13

Obrazek

Zrobiłam ciacha dla kumpla w ramach podziękowania, że mi naprawi rower :D
- Zapuść długie (włosy), zapleć warkocz, zapnij na końcu stalową klamrę i napierdalaj tym w ludzi z obrotu.
- Dobrze gada. Jeszcze do tego strój Xeny i ludzie bójcie się

Passion is good. Gets blood pumping.
Jashmin żeńska
Mag IV stopnia

Reputacja: 1456

Postprzez nekura » 7 lis 2017, o 20:22

Kociołek Nekury, czyli "dodaj wszystko co masz i zobacz co powstanie". Połączenie nieudanej potrawy składającej się z sera, boczku, ziemniaków i jajek z brokułem w sosie śmietanowym i kurczakiem okazało się być bardzo udane :D

Obrazek
nekura żeńska
Student Magii

Reputacja: 207

Postprzez Motopompa » 7 lis 2017, o 22:23

Trochę wygląda jakby ktoś już to wcześniej zjadł. Ale fakt, że pod taką formą często kryje się dobra szamka :mrgreen:
Brzydota leży w oku patrzącego.
What is 'first' is not necessarily more original or more important – it could be just preliminary.
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5481

Postprzez abigail » 10 lis 2017, o 18:49

udusiłam karczek zamiast "grillować" (tą opcją piekarnika ) -faktycznie było miększe i nawet smaczne...ale tylko pierwszego dnia. Dziś (dnia trzeciego) wszyscy odetchnęli z ulgą, że to już wreszcie koniec... toteż nieprędko powtórzę ;)
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3327

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 13 lis 2017, o 19:06

Czy ja pisałam o sałacie mix plus buraku z pary, plus serze kozim smazonym, plus prazonych orzechach pekan, plus sosie z octu balsamicznego z syropem klonowym?
Jak tak, to przepraszam;)
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5033

Postprzez Detrytus » 13 lis 2017, o 19:27

Cudo_Tyłeczek napisał(a):Czy ja pisałam o sałacie mix plus buraku z pary, plus serze kozim smazonym, plus prazonych orzechach pekan, plus sosie z octu balsamicznego z syropem klonowym?
Jak tak, to przepraszam;)

Mam to samo tyle że bez sałaty, a burak pieczony, a orzechy włoskie:) Dziś nie dałem w pracy rady, więc zostało w loduffce na jutro.
Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Stanisław Jerzy Lec
Detrytus męska
Profesor NU

Reputacja: 2402

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 13 lis 2017, o 22:28

Słonecznik prażony też pasuje:)
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5033

Poprzednia strona

Powrót do Luźne dysputy

Wśród talentów Rincewinda najbardziej znaną była jego umiejętność ucieczki, którą przez lata doprowadził do poziomu czystej nauki. Nieważne, przed czym czy dokąd się ucieka, dopóki się ucieka. Jedynie ucieczka ma znaczenie. Uciekam, więc jestem. A raczej: uciekam, więc przy odrobinie szczęścia nadal będę.
Ale miał również zdolności językowe i talent do geografii praktycznej. Potrafił krzyczeć "Ratunku!" w czternastu językach i skamleć o litość w kolejnych dwunastu.

Eryk, dodał(a) Kinga