Niekoniecznie o Terrym...

Ulubione cytaty z książek

... i niekoniecznie o fantasy...

Re: Ulubione cytaty z książek

Postprzez Motopompa » 8 mar 2016, o 22:56

Topora możnaby zacytować całego :P

Perełka z książki o laboratorium fizyki jądrowej:
książka napisał(a):W tablicach mas atomowych z reguły podawane są masy atomów
Brzydota leży w oku patrzącego.
What is 'first' is not necessarily more original or more important – it could be just preliminary.
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5481

Reklama

Postprzez Motopompa » 11 maja 2016, o 22:13

Dawkins na >>The Greatest show on Earth<< Nightwisha napisał(a):We are going to die, and that makes us the lucky ones. Most people are never going to die because they are never going to be born. The potential people who could have been here in my place but who will in fact never see the light of day outnumber the sand grains of Sahara. Certainly those unborn ghosts include greater poets than Keats, scientists greater than Newton. We know this because the set of possible people allowed by our DNA so massively exceeds the set of actual people. In the teeth of those stupefying odds it is you and I, in our ordinariness, that are here. We privileged few, who won the lottery of birth against all odds, how dare we whine at our inevitable return to that prior state from which the vast majority have never stirred?
What is 'first' is not necessarily more original or more important – it could be just preliminary.
Motopompa męska

Postprzez Jashmin » 12 maja 2016, o 10:10

"-Wydaje mi się, że niektóre elementy obrazowania
metafizycznego były rzeczywiście wyjątkowo efektowne. No i... także te... interesujące środki rytmiczne, które zdawały
się kontrapunktować... eee... eee... — Stracił koncept i zamilkł. W tej samej chwili Ford przyszedł mu z pomocą. — Kontrapunktować — zaryzykował — surrealizm fundamentalnej metafory... eee... — On też ugrzązł, ale Artur był już gotowy.
— ...humanizmu...
— Vogonizmu — syknął do niego Ford.
— O tak, vogonizmu, przepraszam, współczującej duszy poety, która przebija poprzez medium struktury wiersza, aby wysublimować to, przetranscendentować tamto i osiągnąć porozumienie z zasadniczymi dydrotamiami tego drugiego — dochodził do triumfalnego crescendo — a odbiorca pozostaje z głębokim i wnikliwym wglądem w istotę... istotę... — które nagle go zwiodło.
Ford wyskoczył, zadając ostateczny cios:
— W istotę problemu, cokolwiek nim było!"

moja nowa milosc, czyli Autostopem przez galaktyke. Mam wrazenie, ze czytam sci-fi Ferdydurke :D
- Zapuść długie (włosy), zapleć warkocz, zapnij na końcu stalową klamrę i napierdalaj tym w ludzi z obrotu.
- Dobrze gada. Jeszcze do tego strój Xeny i ludzie bójcie się

Passion is good. Gets blood pumping.
Jashmin żeńska
Mag IV stopnia

Reputacja: 1456

Postprzez Corvvin » 16 maja 2016, o 21:10

Philip K. Dick napisał(a):Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Obrazek
Corvvin męska
Uczulony na szczęście

Reputacja: √-1

Postprzez abigail » 19 maja 2016, o 20:35

So true... /chyba źle napisałam, ale i tak nie poprawię/ ...
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3327

Postprzez Motopompa » 7 cze 2016, o 11:42

Shopenhauer w Erystyce napisał(a):Krótko mówiąc, bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy.
Motopompa męska

Postprzez Motopompa » 11 cze 2016, o 20:45

Jerzy Pilch Pod Mocnym Aniołem napisał(a):I Alberta nalała mi do pełna a ja wypiłem jednym haustem, bo mogłem już pić całymi haustami. Potrzebowałem tego. Byłem tak nieskończenie pusty i wydrążony, że tylko nieskończona nicość mogła mnie wypełnić.
Motopompa męska

Postprzez Morte » 22 sty 2017, o 15:54

Ryszard Kapuściński Podróże z Herodotem napisał(a):Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy,
kiedy dotarliśmy do mety.W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy,
bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca.

Bardzo dawno czytałem "Podróże...", ale cytat nie stracił w żaden sposób na wartości.
Cóż może zmienić naturę człowieka?
Morte męska
Mag I stopnia

Reputacja: 413

Postprzez Vessena » 13 wrz 2017, o 17:32

Jesień wsamrazków, która przeczytałam, kiedy miałam 13 lat. Porada , co zrobić, kiedy stało się coś niemiłego.

Mniej więcej brzmiało tak :
"1. Zastanowić co się nie stało.
2. Zastanowić się dlaczego stało się co się stało.
3. Zastanowić się co zrobić by już się tak nie stało."
Vessena żeńska
Mag I stopnia

Reputacja: 454

Postprzez Jostein Siwy » 17 wrz 2017, o 20:23

Mark Sołonin w "Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza napisał(a):"Każde państwo totalitarne obok kultu ubóstwianego Wodza hołubi mit o obdarzonym wszelkimi cnotami Narodzie. Ten Naród lśni odbitym światłem podobnego do słońca Wodza i każdy powinien przed nim skłonić głowę." (...)
"Wszystko na świecie ma swoją cenę. Wątpliwą przyjemność napawania się bajkami o swojej świętości i wspaniałości dano (...) bynajmniej nie za darmo. I oddanie wolności, prawa do decydowania o czymś w swoim kraju, było jedynie małą częścią ceny."
Jeżeli dadzą ci papier w linie, pisz w poprzek.
Jostein Siwy męska
Mag IV stopnia

Reputacja: 1271

Postprzez Martetsu » 18 wrz 2017, o 21:53

Podczas czytania "Chrztu Ognia" Sapkowskiego natrafiłam na coś takiego. Bardzo mi się podoba. Bardzo prawdziwe.
Moją ogromną przywarą - wyjaśnił - jest niepohamowana dobroć. Ja po prostu muszę czynić dobro. Jestem jednak rozsądnym krasnoludem i wiem, że wszystkim wyświadczyć dobra nie zdołam, Gdybym próbował być dobry dla wszystkich, dla całego świata i wszystkich zamieszkujących go istot, byłaby to kropelka pitnej wody w słonym morzu, innymi słowy: stracony wysiłek. Postanowiłem zatem czynić dobro konkretne, takie, które nie idzie na marne. Jestem dobry dla siebie i dla mego bezpośredniego otoczenia.
Starzenie się jest obowiązkowe. Dorastanie - opcjonalne
Martetsu żeńska
Mag II stopnia

Reputacja: 896

Postprzez Pretya » 30 paź 2017, o 21:59

Cytat może już oklepany, ale towarzyszy mi już jakiś czas - Za****ste życie to tylko kwestia za****stego myślenia - Beata Pawlikowska :)
Pretya
Gorzej niż Rincewind

Reputacja: 0

Postprzez Motopompa » 30 paź 2017, o 22:17

A wiesz, że myślałem dzisiaj o tym podejściu? Doszedłem do wniosku, że z pewnych punktów widzenia mogę uznać, że to technicznie prawda. Ale, jako że i najprawdziwsza prawda psu na budę się zda* bez zastosowań... Mówisz, że cytat ci towarzyszy jakiś czas – powiedz mi jak to zastosować w praktyce?

*swoją drogą to czujecie jak przestarzałe zaczyna być "psu na budę się zda" w naszej epoce?
Motopompa męska

Poprzednia strona

Powrót do Niekoniecznie o Terrym...

Sybil była już w połowie drogi, kiedy Vimes wkroczył na aleję z drugiego końca. Młody Sam biegł przodem. Dopadł ojca, objął jego nogi.
– Tato! Wiem, jak się doi kozę, tato! Trzeba ją ciągnąć za cycki, tato, a one się tak wyginają!
Twarz Vimesowi nawet nie drgnęła, a chłopiec opowiadał dalej:
– I jeszcze się uczę robić ser! I mam już kupkę borsuka i trochę kupek łasic!
– Słowo daję, nie próżnowałeś. A od kogo znasz słowo „cycki”?
Młody Sam się rozpromienił.
– Od Willy’ego, co pasie krowy, tato!
Vimes pokiwał głową.
– Będziemy musieli później o tym pogadać, Sam, ale myślę, że najpierw zamienię słówko z Willym, co pasie krowy.

Niuch, dodał(a) Marek_Sobczak