Mroki

Źle się dzieje w Państwie naszym...

Wchodzisz na własną odpowiedzialność. Za śmietnikiem, idź w lewo.

Re: Źle się dzieje w Państwie naszym...

Postprzez abigail » 29 sie 2017, o 21:34

4jola napisał(a):A co tu ma do rzeczy feminizm? A poprawność polityczna?
Chyba piszemy na dwa różne tematy.

Może tak być... że na różne - ale dla mnie nadmuchana "afera" Owsiakowa ma te oba oblicza: feministyczną poprawność polityczną. I to nawet jeszcze - na siłę. Tak to widzę. Jak tak żyję*): od zaborów, poprzez II RP, PRL i kaczyzm prim oraz kaczyzm bis.

*) owszem - zaliczam sobie życie mojego ojca jako swoją pamięć - bo i dziś: PRL wielu /nie tylko tu na forum/ pamięta tylko z opowiadania taty czy mamy. Ja z opowiadań Taty pamiętam zabory, CK Austrię, Bośnię i Hercegowinę, zamach na arcyksięcia itd... do 1980 roku, gdy mój Tato zmarł. Pamiętam też jak opowiadał, że jego Mama omal nie została zamordowana, bo ośmieliła się w stroju tureckim żeńskim przejść na drugą stronę ulicy, do domu znajomego Turka /mąż Babci był ck sędzią rejonowym w CK Austrii... naonczas w Bośni/ i tam się okazało, że nie może tak wrócić do domu, bo już czekają na nią mordercy pod bramą... gdyż... nie zasłoniła twarzy!!!

Owszem głupi był ten mej babci wyczyn... ale ... jest on dla mnie również kontekstem tego "rejwachu" o tę "absolutną karygodność" wypowiedzi Owsiaka... Nie wiem czy to jest dla pewnych osób do pojęcia - ale obie te "obruszone reakcje" na "karygodny występek" - są dla mnie równie - jednobzdurne i przesadzone.
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3327

Reklama

Postprzez abigail » 30 sie 2017, o 01:40

Edyta była łaskawa zdechnąć... i jej prawo! :clap:

A ja tylko chciałam jeszcze dodać:
Vessena napisał(a):Abi trudno powiedzieć, że ktoś kto wypowiada się ze sceny ogromnego festiwalu mówi to prywatnie. [...] Ten sam Owsiak, gdyby powiedział to samo siedząc w namiocie tuż przed pójściem spać do innego pracownika Woodstocku mnie by nie raził, zwłaszcza, że pies z kulawą nóżka by o tym nie wiedział. Kontekst jednak był publiczny a wypowiadając się publicznie, zwłaszcza kiedy człowiek wie...

Kochana Wiesno! Ja nie pisałam, że Owsiak wypowiedział się prywatnie... i gdy nikt nie słyszał... Pisałam, że wypowiedział się na imprezie i do kumpli. I spróbuj mi tu udowodnić, że nie...

A ktuś tam słusznie stwierdził - że na imprezie i do kumpli - to tak by można...

I Ty Wiosno/Vessenno nasza, jako i Ty Joluchna - sumienie nasze: nie widzicie zagrożenia w tym, że tu... na naszym forum... ktoś pisze: iże takie straszności można mówić, "na imprezie i do kumpli" ... ?!!! Nie widzicie tego raka co toczy?! Ło Rety!!!! Memłon?!!!

A teraz poważnie: jeśli można coś /bez bólu dla Vessenny, Joli i innych bardzo wrażliwych/- powiedzieć "na imprezie i do kumpli" - i to ani Vessenny ani Joli - nie zatrwoży wtedy...
za to zatrwoży je, o ile to je to na tzw.masówce...

To ... no sorrry - ale to Vessenna i Jola są zakłamane.

Czemuż ach czemuż? Ano temuż, że jeśli ja na ucho (na intymnej imprezce) rzucę: zabijmy Ziutę i zgwałćmy Mireczka... - to jest to ...? no ? co?
- podpowiem: jest to przestępstwo. I zło.

Ale jeśli na takiej samej imprezce na ucho córce gospodyni rzeknę: Matuś Twoja jest brzydka, źle gotuje i...- to jest to co? ano tchórzostwo i obgadywanie.

Ale jeśli pełnym głosem na imprezie powiem, co myślę o tych, co dom ten lżą! (i to rządowo - z poczuciem bezkarności!, bo nie dali rady imprezie zapobiec - choć próbowali jak mogli... i dziewczyny z naszej klasy, co przyjadą, lżyli ... /se poczytajta Jouchna, Vessenna... - bo może nie wiecie... bo to nie Was lżono, więc Wam to lata.... ale tam Owsiak był, wiedział jak obrażono te dziewczyny, które on na imprezę zaprosił i na jego imprezę przyszły - BO JE ZAPROSIŁ - i tylko za to zostały publicznie zwyzywane - i przez panią Pe i przez resztę... - a zostały obrażone tylko ZA TO, że na imprezę się wybierają... - I JAKOŚ WTEDY NIE WIDZIAŁAM WASZYCH OBURZONYCH POSTÓW!!
Ciekawe czemu?!

Kiedy rządzący i pani Pe - wyzywała te, co na Woodstock przyjadą od kurew... To Was jakoś, aż tak nie zabolało... Ciekawość czemu? - ach... cóż... nawet nie byłyście zauważyłyście... ups... uwielbiam ten dzióbek... :roll: [/b][/u]
Jakoś nie widziałam Waszego oburzenia, listów protestacyjnych... czegokolwiek...

Dziwne... :roll:

Otóż mam na wszystkie Wasze posty jedno tylko zdanie:

ZNAJ PROPORCJUM MOCIUM PANIE...

Oraz... przyzwoitość... bo porównuję aktualne Wasze Owsiakiem - do oburzenia Waszego tu na obelgi pani Pe wobec Przystanku, ludzi, którzy tam będą.. Itd...

Oj ... no co? Nie było oburzenia, bo nie było medialnego rozkazu? Czy nie było oburzenia, bo słowa owe Pani Pe - są wam:
a) miłe
b) niegroźnie
c) ależ Owsiakowe znacznie gorsze ... - kurde widzicie się?! Naprawdę uważacie, że na Owsiaka trza - jako napadacie, a pani Pe... no cóż... jej prawo... wiadomo...

NOŻ KURWA MAĆ!!! /NIE WASZA/.

Pani Pe to jest Władza dzisiaj w Polsce. Może się jednak popukajcie w potylice poprawności. Poważnie.
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 30 sie 2017, o 05:39

abigail napisał(a):a reszta jest marketingiem...który jest tak skuteczny - że ... wszyscy za nim lecąąąąą - nie patrząc motywów, sensu.... itpede...

no i właśnie ten tekst J. Owsiaka jako zagranie pod publiczkę odnajduję.
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5015

Postprzez abigail » 1 wrz 2017, o 01:21

... oczywiście, że tak! I to była imprezowa publiczka - która dlatego lubi te imprezy, że Owsiak umie do niej mówić...

I ja autentycznie i mocno uważam, że media, feministki i... nowonarośli moraliści - doprawdy... mogliby sobie znaleźć dziś znacznie większe problemy czy wypowiedzi do piętnowania. Bo dużo gorszych wypowiedzi zdarza się w Polsce codzień ... i to od dawna. I w wielokrotnie bardziej przerażających - bo formalnych! oficjalnych! i zobowiązujących! kontekstach... (np.międzynarodowych, np. kościelnych... np. sejmowych itd.).

Kontekst... jest ważny. Nadal. A to "święte oburzenie" - jest dla mnie... tyleż poważne co.. kwiatek do kożucha, płacz o róże, gdy płoną lasy itepede...
abigail żeńska

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 1 wrz 2017, o 18:34

I gorzej jeszcze, gdy nie padają wypowiedzi, bo nie wypowiadającym się nie dano się wypowiedzieć...
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5015

Postprzez 4jola » 2 wrz 2017, o 20:00

abigail napisał(a):Ciekawe czemu?!

Bo po tej pani niczego innego nie można się spodziewać i każda wypowiedź na ten temat,to strata czasu i energii?
Koniecznie chcesz,żeby było równo?
To pozwól Jostowi pluć jadem tak ,jak czuje. Po co ta cała dydaktyczna pogadanka ,z groźbami bana włącznie?
Szkoda sensu.

abigail napisał(a):nowonarośli moraliści

abigail napisał(a):"święte oburzenie"

Chyba jest mi przykro...tak myślę.
Moje zażenowanie raczej,nie oburzenie ,jest mocno autentyczne i do "świętego",rozumiem,że dulskiego, mu daleko.
abigail napisał(a):Bo dużo gorszych wypowiedzi zdarza się w Polsce codzień

No właśnie...Niestety ,bardzo ważne jest jeszcze,kto to mówi.Rozczarowanie kimś takim,jak Jurek ,boli dużo mocniej,niż kimkolwiek innym.
I ,proszę,błagam,nie mówmy już więcej o "kontekście".Już któryś raz piszę,że sam Jerzy,zwany dalej Owsiakiem,pojął,co zaszło i próbował to odkręcać. Mniej się bronił on sam,niż Ty jego. ;)
Celna obelga jest jak dobry dowcip.Jeśli je trzeba tłumaczyć,nie jest celna ani dobry...
"My,z matką twoją,rasizmowi mówimy twarde i zdecydowane: raczej nie !"

"-Zamknijcie się sierżancie.Jesteście wolnym trollem.To rozkaz."
4jola
Pani Palm

Reputacja: 5021

Postprzez Vessena » 11 wrz 2017, o 14:52

Dokładnie. Nie popieram w zasadzie żadnej wrogiej wypowiedzi pani K.P., co mogę stwierdzić zbiorczo i bez ogródek. Nie muszę za każdym razem wyrażać oburzenia, kiedy ona otworzy usta. Nie trawię jej stylu wypowiedzi i koniec. Przyjmij to Abi za pewnik, bo mało wierzę w zmianę tej pani. Za to dla odmiany większość wypowiedzi i działań Owsiaka popieram i generalnie szanuję jego poczynania, a na samym Woodstocku byłam parę razy i może jeszcze kiedyś będę, o ile nam władza pozwoli. Nie podoba mi się kampania wymierzona w Owsiaka, WośP i festiwal. Tym niemniej, jeśli ktoś, kogo za różne rzeczy szanuję palnie coś głupiego, co się Owsiakowi zdarzyło, to jestem na tyle zaskoczona, by oburzenie zwerbalizować. Nie dlatego, że K.P. i jej słowa na temat dowolny mnie nie wkurzają. Uważam ją za bodaj najgorszą reprezentantkę tej partii, aż mi szkoda słów na komentarz czasem.
Vessena żeńska
Student Magii

Reputacja: 398

Postprzez abigail » 12 wrz 2017, o 20:09

Joluś, Vessenno, Cudo!

No ja Was wszystkie rozumiem... [guzik prawda! to takie zagajenie tylko jest... bo i owszem rozumiem czemu tak piszecie, ale nie rozumiem, jak możecie nie rozumieć durnoty takiego pisania... nic to.. ], ale .. [no właśnie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ].

Noż do qrwyż nędzy! - nie ma we mnie wewnętrznej duchowej zgody na ... to, za co się śmieją z feministek... - a tak arcypoważnie: występowanie przeciw sojusznikowi, co .. o jeden witz na imprezie za dużo powiedział z tak grobową powagą armat... .. Otóż to, co - nieumiejętnie - usiłowałam wyoślić w tem temacie, to, że.. wytoczono broń jądrową na ... komara. Doprawdy - "znaj proporcją, Mocium Panie!"

Drogie urażone Panie - czy Wy aby widzicie te proporcje? Wątpię. :(

Owoż doprawdy, nie uważam, żeby "końcem świata" było puszczenie takiego żarta przez Owsiaka. Bowiem - nie uważam, żeby końcem świata było... jakiekolwiek żartowanie z seksualności. Czy to mojej, czy to mojego brata w pedalstwie. Jakiegolwiek!. Nawet to w złym guście. Do cholery - francuski szmatławiec żartowniczy - nie szafował subtelnością itd... Ale oburzenie tzw. zachodu, po wiadomym zamachu, było absolutnie słuszne! Chodzi o pewne wartości wyznawane, że żartować wolno [WOLNO!]. Otóż uważam, że armaty są potrzebne ZUPEŁNIE gdzie indziej. Dużo bardziej. A w tym przypadku - broń "oburzeniowa" została użyta niewspółmiernie... I ja rozumiem, że "zapędy pedagogiczne... itepede" tylko, że .. Drogie Panie, pedagogika nie tędy działa! Noż kurde!

Naprawdę... nie widzicie, gdzie śmiesznym jest ... i niepotrzebnym, aż takie oburzenie?

Wycinka Puszczy Białowieskiej, zamiana Trybunału Konstytucyjnego na ... potakiwacz partyjny - wbrew Konstytucji itd... nie wywołały u Was Drogie Panie- aż takiego oburzenia... A to doprawdy - gorsze akcje są. Doprawdy Jolu - jako matka MZC lat 12 - bardziej mnie przeraża co robi Szyszko, niż, co powiedział Owsiak...

ale jakoś tu ... największy hałas jest o... no właśnie...

I o to drogie Panie mi chodzi!

Ja rozumiem, dać do zrozumienia, że "jednakowoż przesadził Pan..." - ale walić armatami?! Takiemi?! Noż ... to groteska jest i tyle. A tam, gdzie naprawdę na wiele lat się krzywda dzieje i dziać będzie - a tam to cisza... nijak to nie przeszkadza... nikomu. Aż tak...
abigail żeńska

Postprzez Detrytus » 13 wrz 2017, o 05:57

Czytam sobie i czytam. I odnoszę wrażenie, że największym PiSiorem, oskarżającym i pomawiającym wszystkich innych o wszystko jest Abi. Kierunek się zgadza, tylko zwrot jest przeciwny.
Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Stanisław Jerzy Lec
Detrytus męska
Profesor NU

Reputacja: 2402

Postprzez Vessena » 13 wrz 2017, o 14:15

Abi, oczywiście, że działania ministra środowiska są znacznie gorsze obiektywnie niż słowa Owsiaka. Tyle, że moje powtarzanie, że ich nie uznaje w kółko,że ich nie popieram niczego nie zmienia, bo człowiek ten jest głuchy na sugestie nawet naukowców i działaczy przyrodników. A, że na PiS nie głosowałam, to nawet nie mogę zagrozić mu wycofaniem poparcia, bo nigdy nie miał na nie cienia szansy. Wierzę jednak,że Owsiak tak samo głuchy nie jest, szczególnie,że w innych sprawach cieszy się moim poparciem, które mogę wycofać. I inni też. Dialog wymaga minimum dwóch stron, które próbują rozmawiać inaczej będzie głosem wołającego na nomen omen puszczy. Podpisałam petycje w sprawie puszczy i polowań, na wyjazd nie mogę sobie pozwolić.

To, że nie wyrzucamy za każdym razem kiedy Krystyna P., minister Szyszko czy inni czynią kroki głupie albo kłapią paszczą bez sensu nie oznacza, że wszystko to popieramy, że nas nie oburza.
Vessena żeńska
Student Magii

Reputacja: 398

Postprzez 4jola » 13 wrz 2017, o 20:40

abigail napisał(a):Jola są zakłamane.

Przesadziłaś,kochana. Nie czytasz,tylko plujesz.NIGDY nie napisałam czegoś podobnego.Nie jestem w stanie wyobrazić sobie sytuacji,w której bym tak pomyślała.A co dopiero ubrała w słowa.Bardzo Cię proszę,uważaj.
Poza tym,również NIGDY,nie napisałam,że jestem "oburzona". Rozczarowana,tak. Tylko i aż rozczarowana.
"Oburzona",to jest rzeczona pani Pawłowicz i to ona czyni użytek z "broni jądrowej". Ja wypowiedziałam się bardzo konkretnie na ten temat i nie widzę powodu,żeby moje słowa naciągać i przekręcać.
Zwłaszcza,że Jurek był użyty przeze mnie,jako przykład,jak NIE należy postępować ze znienawidzoną opozycją (jakieś trzy strony temu).
A teraz kończę ,jako stara,zramolała,zakłamana,nawiedzona feministka,która na sam dźwięk słowa "seks",czyli przytulanie,dostaje zapaści i apopleksji,i leci do sądu.
:lol:
Jesteś dumna z tego,że Ty byś sobie "poradziła" w takiej sytuacji,Abi?
Problem polega na tym,że nie powinnaś musieć, umieć sobie radzić.
Ja nie widzę kontekstu? Być może. Ty nie widzisz poziomu.

Już mi się nie chce dyskutować na ten temat.To jak dmuchanie dziurawego balonu.
Dobranoc Państwu,w tym temacie.

"Działanie pana Szyszko bardzo mnie martwi.Precz z Szyszko i całym tym myśliwskim gównem i córko leśnika."
Aiyanka! Gdzie jesteś? Tylko Ty się na tym znasz.
"My,z matką twoją,rasizmowi mówimy twarde i zdecydowane: raczej nie !"

"-Zamknijcie się sierżancie.Jesteście wolnym trollem.To rozkaz."
4jola
Pani Palm

Reputacja: 5021

Poprzednia strona

Powrót do Mroki

-Nie istniejesz - oświadczyła. - Jesteś tylko kawałkiem sera.
PIP?

Muzyka duszy, dodał(a) grace