Ruchome Obrazki i Inna Rozrywka

Multi User Dungeon w Świecie Dysku

Filmy, animacje, sztuki teatralne, gry komputerowe, planszowe, RPG itp. w temacie Pratchetta.

Multi User Dungeon w Świecie Dysku

Postprzez Morte » 8 lut 2017, o 21:12

Jeżeli taki temat już istnieje to poprosiłbym o usunięcie tego wątku.
Zastanawiam się nad grą, która w głównej mierze wykorzystuje tekst. Grafika w tej grze nie odgrywa żadnej roli i nie ma mowy o żadnych modelach 3D lub sprite'ach w 2D, istnieje jedynie sam tekst. Cała mechanika gry opiera się na tekście. Czy gra w takiej postaci byłaby czymś fascynującym? Trzeba przyznać, że taki rodzaj gry jest najbliższy doświadczeniu czytania książki. Czy gdyby świat wykreowany przez Terrego Pratchett'a był wiernie przedstawiony w takiej grze, to czy cieszyłaby się zainteresowaniem czytelniczego fana? Zafascynowany zacieraniem granic między grami a książkami postanowiłem napisać ten wątek. Osobiście znam parę osób, które chwalą sobie taki rodzaj rozrywki. Jestem jednak ciekaw efektu w przypadku Świata Dysku?
Cóż może zmienić naturę człowieka?
Morte męska
Mag I stopnia

Reputacja: 413

Reklama

Re: Multi User Dungeon w Świecie Dysku

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 10 lut 2017, o 06:26

Morte, wygląda na to, że w świat wraca do obrazków, ruchomych obrazków i piktogramów czy też innych emotikonów. Najwyraźniej nie ma chętnych na grę wg konceptu przedstawionego przez Ciebie...
No chyba że skrzętnie się ukrywają:)
Jak poszperasz na forum to znajdziesz coś podobnego w klimacie . prawda 4Jolu? ;) Natomiast "grałam" tutaj postacią Cudo, w Wieży Sztuk.
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5015

Postprzez 4jola » 11 lut 2017, o 20:44

Cudo_Tyłeczek napisał(a): prawda 4Jolu?

Prawda bardzo. Nasza Rewia kochana,w stanie katatonii. Fajnie było...
"My,z matką twoją,rasizmowi mówimy twarde i zdecydowane: raczej nie !"

"-Zamknijcie się sierżancie.Jesteście wolnym trollem.To rozkaz."
4jola
Pani Palm

Reputacja: 5021

Postprzez LoboBlanco » 11 wrz 2017, o 09:04

Hm, szczerze mówiąc, to mnie zaciekawiła taka forma gry, zwłaszcza w tym uniwersum. Jak sobie ją wyobrażasz - kooperację między graczami, mechanikę gry? Scenariusze gry? Mam na myśli to, czy wyobrażasz sobie akcje wykraczające poza fabułę książek? Jak bardzo powiązane akcje miałyby być z fabułą? Czy wspólny byłby tylko Świat i kilka postaci?
Obrazek
Przestrzeń fantazji jest niezrównanym azylem dla Outsiderów rzeczywistości...
LoboBlanco żeńska
Student Magii

Reputacja: 195

Powrót do Ruchome Obrazki i Inna Rozrywka

Trymon nie uśmiechał się zbyt często, lubił liczby i przedziwne schematy struktur organizacyjnych, na których była masa strzałek wskazujących inne kwadraciki. Krótko mówiąc, był takim człowiekiem, który potrafi użyć słowa "personel" i nie żartować.

Blask fantastyczny, dodał(a) Kinga