Luźne dysputy

Zbieracie coś? (i nie chodzi o grzyby w lesie)

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Re: Zbieracie coś? (i nie chodzi o grzyby w lesie)

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 4 lis 2014, o 19:19

Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5112

Reklama

Postprzez Dżon » 4 lis 2014, o 20:33

Ciekawe, bo to może być ten sam koncert ale wydanie jakieś zupełnie inne i okładka inna.

Obrazek (większej nie znalazłem)
Obrazek
Dżon męska
aka Nie znacie tego?

Reputacja: 3798

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 4 lis 2014, o 20:49

To co ja znalazłam to jacyś Włosi i "unofficial":)
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5112

Postprzez Dżon » 4 lis 2014, o 20:54

To co ja mam to też unofficial, bo to bootleg. Przy czym ja mam wydanie słynnej piraciarni MG. A winyl nie pamiętam przez kogo był wydany.
Obrazek
Dżon męska
aka Nie znacie tego?

Reputacja: 3798

Postprzez Rob Rozbój » 8 gru 2014, o 20:58

O kurczaki...pierwszą kolekcją były chyba 'karteczki'...pamięta je ktoś? :) na początku lat '90 szał był na to...potem przyszły hoppiesy (tak się to chyba pisało ;)), które trzeba było ułożyć w stosik i rzucić w nie zapperem, takim czarnym krążkiem...pamiętam techniki rzutów, by jak najwięcej hoppiesów się odwróciło, ojoj...aaa, zapomniałem, przecież figurki z jajek-niespodzianek! :D moimi pierwszymi były hipcie, potem lewki i żółwiki...potem jakoś się z tego wyrosło. Przewijają się te złote dwuzłotówki, stare klucze, butelki po lepszych alkoholach...ostatnio jedyne co zbieram, to tatuaże ;)
Statek dobry, choć sławę ma złą!
Rob Rozbój męska
Mag IV stopnia

Reputacja: 922

Postprzez powolniak » 9 gru 2014, o 18:47

U mnie też tego sporo było :D :D
Nadal mam karteczki z Titanic'a albo Tarzan'a. Pamiętam, że na targu można było kupić takie małe pliczki z tymi karteczkami. Później był szał na krążki z chipsów. Najstarsze jakie mam to te ze Star Wars stara Trylogia, później był Władca Pierścieni i oczywiście Pokemony. U mnie Szkołę Podstawową ochraniała straż miejska, która na przerwach grała z nami o te krążki. :D :D Na reklamach było pokazane, że trzeba rzucać jakimś krążkiem w stosik ( tak jak opisał to Rob Rozbój ) , ale we wszystkich szkołach grało się najpierw w papier-kamień-nożyce i każdy rzucał o podłoże tak, aby jak najwięcej się obróciło. W chipsach były jeszcze naklejki, krążki z Pustyni i w Puszczy. Pamiętam jak dziś, jak jednego dnia kupiłem 17 paczek po to, żeby trafić jak najwięcej fantów. :D :D I co trafiłem? 2 naklejki... Dobrze, że paczki były wtedy tak tanie- 55 gr. Znam osobę, która za pieniądze z Pierwszej Komunii kupiła 100 paczek :D :D Były też karty Dragon Ball. Jak byłem mały to zbierałem też kapsle po piwach :) Później wymieniłem się na karty Pokemon TCG. Idąc tropem kart kolekcjonerskich grałem i zbierałem też Yu-Gi-Oh , Duel Masters i Magic the Gathering. W ostatnią grę grałem jakieś 4 lata, na karty wydałem z 3000 zł i wygrałem kilka lokalnych turniejów :) Wyobrażacie sobie, że lepsze karty kosztują nawet 100 zł / sztuka ? :D :D Ale to i tak nic w porównaniu do kart sportowych. Przez rok zbierałem te związane z NBA ( koszykówka ). Istnieje nawet polskie forum, na którym można pochwalić się zdobyczami. Nie rzadko można zobaczyć tam kart za 1000 zł. Karty Michaela Jordana z jego oryginalnym podpisem kosztują nawet setki tysięcy złotych :shock: Aktualnie kolekcjonuję monety 2 zł ( mam około 120 egzemplarzy ) oraz książki do nauki języków ( chociaż głównie leżą i nie są używane ).
powolniak
Student Magii

Reputacja: 97

Postprzez hary0685 » 9 gru 2014, o 19:39

powolniak napisał(a):Magic the Gathering. W ostatnią grę grałem jakieś 4 lata, na karty wydałem z 3000 zł i wygrałem kilka lokalnych turniejów Wyobrażacie sobie, że lepsze karty kosztują nawet 100 zł / sztuka ?

Powolniak,tylko 100zł? A Jace,Tamogoyf za około 250zł."Power 9" za kilka tyś. $ za sztuke, Fecze z Zendikaru na 200-300 zł.

Żetony,karty z Dragon Balla plus karty z Pokemon TCG jeszcze leżą w pudełku po butach i czekają na lepsze czasy :)
- Vie pan, że innym określeniem ikonografa byłby "fotograf"? Od latacjańskiego słova "photus", które oznacza..
- "Skakać dookoła jak wariat i rozstawiać wszystkich po kątach, jakbyś był właścicielem"? - spytał William.
hary0685 męska
Wampirzy Fotograf

Reputacja: 4024

Postprzez powolniak » 9 gru 2014, o 19:57

Widzę kolega po fachu :D :D
W mtg grałem od Fifth Dawn do Shadowmoor'a. Pamiętam jak na początku dało się kupić Goyf'a za 6 zł :D :D Ale później cena szybko rosła. Co pewien czas zaglądam na mtgnews.pl i można powiedzieć, że jestem w miarę na bieżąco. W czasie studiów pewnie wrócę do mtg, bo zauważyłem, że na kierunki ścisłe idzie wielu miłośników fantasy. Oprócz mtg grałem trochę w WFB, ale tu był głównie problem z transportem. Deck mtg do kieszeni wchodził, a do wfb duża walizka była potrzebna :)

Hary nadal grasz w mtg? Ja swego czasu grałem T&T , Borosem i Zoo ( w extended ) oraz Faerie ( standard i block ). Nigdy za to Drafty mi nie szły, ale miałem szczęście do brania udziału w takich, w których były mega karty. Pierwszy mój draft ( Lorwyn ) w 8 osób i co? W puli m.in. thoughtseize foil, thoughtseize, garruk. Z 10 bomb było.
Byłem też świadkiem śmiesznej akcji. Jeden z graczy wygrał Booster'a na turnieju ( wartość około 10 zł, ale na allegro dało się kupić je wtedy za 8 zł ; jest to zestaw 15 losowych kart ). Szukał jakiegoś początkującego, który kupi go od niego za te 10 zł. Znalazł i sprzedał. Cieszył się, że chociaż za turniej mu się zwróciło ( boostery są ogólnie mało opłacalne). I ten młodzian otwiera paczkę i .... mutavault :D Wszyscy w śmiech, ale to nie koniec :D Bo kartą foil jest ... też mutavault :D :D
Wartość mutavault'a wtedy to około 50 zł , foil chodził chyba coś koło 90-110 zł. Czyli za te 2 karty spokojnie dostał 150 zł.
Niezły biznes jak za zainwestowanie 10 zł :D
powolniak
Student Magii

Reputacja: 97

Postprzez hary0685 » 9 gru 2014, o 20:18

Grywam, mam kilka talii złożonych na spółkę z kolegą. Plus mam mono b vampire i mono r burn do gry ze znajomymi(m.in. Johneleth i Jarema)
Ja zacząłem od M11 i Vampirków i mam do nich sentymenta :)
- Vie pan, że innym określeniem ikonografa byłby "fotograf"? Od latacjańskiego słova "photus", które oznacza..
- "Skakać dookoła jak wariat i rozstawiać wszystkich po kątach, jakbyś był właścicielem"? - spytał William.
hary0685 męska
Wampirzy Fotograf

Reputacja: 4024

Postprzez Anima Vilis » 30 wrz 2015, o 19:52

Właśnie pakuję swoje skarby i pomyślałam, że się tym pochwalę. Chyba od zawsze mam fioła na punkcie biżuterii. Nie wychodzę z domu bez kolczyków - czuję się wtedy goła. Rozłożona najcenniejsza część kolekcji zajmuje stół, kanapę i dużą część podłogi. Tylko ktoś kto kocha błyskotki będzie w stanie docenić ten widok. Jestem dumną mamą kilku porządnych kilogramów, a wiele z nich to pojedyncze okazy, lub zdobycze z różnych części świata (Maroko, Boliwia, Meksyk.. o całej Europie nie wspominając). Mam kolczyki za które sprzedałam swoją twarz, broszkę którą zrobiła Gytha, pierścionki po prababci, kolczyki od Pompy, pióra, łupiny kokosa, kryształy, perły, muszle, kamienie.. wszytko. Gdy wracałam z Hiszpanii moje kolczyki ważyły 2 kg. Ciekawe ile wyjdzie teraz, bo oczywiście zabieram tylko te najpotrzebniejsze :twisted:
Obrazek
- A kiedy zaczyna się sztuka współczesna?
- Od 2 promili
Anima Vilis żeńska
Jednoosobowy kabaret

Reputacja: 4857

Postprzez Morte » 28 lip 2017, o 11:31

Kolekcjonuję stare gry na Commodore 64, NESa, SNESa i jak dorwę cokolwiek na pegasusa. Moja obecna kolekcja składa się głównie z gier na Commodre 64. Posiadam zresztą ten komputer i nie ma problemu z jego poprawnym działaniem. Największym problemem z kolekcjonowaniem gier na C 64 jest to że nośnikiem gier są kasety magnetofonowe i jednak im są starsze tym większe są problemy z odtworzeniem takiej kasety. Moja kolekcja nie jest zbyt duża bo wszystkiego jest kilkanaście gier, ale w przyszłości jeżeli by mi się udało to chciałbym rozszerzyć kolekcje o parę gier z Atari 2600.
Cóż może zmienić naturę człowieka?
Morte męska
Mag I stopnia

Reputacja: 413

Poprzednia strona

Powrót do Luźne dysputy

Ostatnio zbyt wiele było starć między różnymi obrządkami magii. Dlatego, dla odmiany, najstarsi magowie zgodzili się, że Uniwersytet potrzebuje spokoju, by przez kilka miesięcy mogli knuć swoje spiski i intrygi w ciszy i bez przeszkód.

Ruchome obrazki, dodał(a) grace