Niekoniecznie o Terrym...

Fantastyczne wpadki

... i niekoniecznie o fantasy...

Re: Fantastyczne wpadki

Postprzez Detrytus » 25 maja 2015, o 21:11

Uuu! napisał(a):Czytałem o badaniach angielskich uczonych, którzy dowiedli, że gust kobiet zmienia się; w czasie owulacji podobają im się "męscy", a po owulacji "tatusiowaci". Czyli zajść w ciążę z "męskim", ale na męża wybrać "tatusiowatego".

Żeś mnie pocieszył.
Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Stanisław Jerzy Lec
Detrytus męska
Profesor NU

Reputacja: 2402

Reklama

Postprzez Uuu! » 25 maja 2015, o 22:26

Ewolucja i hodowla to dwie zupełnie różne rzeczy; ewolucja to seria przypadków, a hodowla to działania celowe. Hodowla jest nawet zaprzeczeniem ewolucji. W jej wyniku np powstają psy, które w naturalnych warunkach nie mają żadnych szans na przetrwanie.

Stanisław Ssakmorski napisał(a):A człowiek jest jedynym gatunkiem, który potrafi się ewolucji przeciwstawić. Medycyna i powszechne wyznawanie pewnych wartości humanitarnych pozwalają przetrwać nawet skrajnie niedostosowanym osobnikom.

Fakt, że medycyna sporo namieszała. I nawet nie tyle zatrzymała ewolucję, co kieruje ją na jakieś boczne tory; geny, które w normalnych warunkach nie miałyby szans na przetrwanie, w naszych czasach są powielane i przyczyniają się do degradacji gatunku.
A wspomniane przez Cibie "wartości humanitarne" nie są wcale wymysłem człowieka, tylko są znane i stosowane przez wiele gatunków stadnych. Nawet to, że sobie tu piszemy na Forum jest też wynikiem tego, że człowiek jest zwierzyną stadną i stara się być częścią stada i oczekuje jego akceptacji. A to, że żonglujemy tu sobie argumentami i staramy się mieć w dyskusji ostatnie zdanie, to nic innego jak dążenie do uzyskania jak najwyższej pozycji w stadzie.
Musiałby pracować kilka tysięcy lat, by osiągnąć jakiś efekt, ale to przecież nie powód, by rezygnować.
Uuu! męska
Ups!
Ups!

Reputacja: 4715

Postprzez Stanisław Ssakmorski » 25 maja 2015, o 22:42

Stanisław Ssakmorski napisał(a):Hodowla, skutkująca powstawaniem coraz 'wartościowszych' osobników, to nie ewolucja.

Uuu! napisał(a):Hodowla jest nawet zaprzeczeniem ewolucji

A więc jest nas więcej! :D
A potem lodowiec wycofał się, zostawiając po sobie moreny, jeziora i kamienie...
E. Niziurski
Stanisław Ssakmorski męska
Flażolet

Reputacja: 2895

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 26 maja 2015, o 10:54

http://bio-strefa.blogspot.com/2015/05/ ... cyjny.html
taka ciekawostka...
w sumie z niej wynika, że... no właśnie, że ludzie wpadli na pomysł, żeby coś zbadać...(bo być może kruki sobie od wieków radziły w ten sposób, tylko "luckość" na to nie wpadła, by je obserwować "naukalnie" i badać ;)
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5033

Postprzez Rob Rozbój » 26 maja 2015, o 16:52

Stanisław Ssakmorski napisał(a):ewolucja ewolucją, a człowiek jako jedyny gatunek ma tutaj coś do powiedzenia.

A owszem :) ale mam wrażenie że postrzegasz ewolucję jako celowy ciąg mutacji naturalnych, z czym ciężko mi się zgodzić. Ay, człowiek ingeruje w ów dobór naturalny (zamrażanie komórek, biohodowla, in vitro, klonowanie to tylko kilka przykładów)
Stanisław Ssakmorski napisał(a):To chyba tylko palce wskazujące - biorąc pod uwagę, że większość społeczeństwa używa tylko ich do pisania na klawiaturze oraz, wraz z kciukiem, do chwytania popkornu i maczania frytek w keczupie - nie wspominając o automatach z kawą i produktami spożywczymi :)

Mam wrażenie że pracujesz biurowo ;) policz kiedyś ile rzeczy dotykasz/trzymasz w ciągu dnia. Ile ruchów mięśni zaangażowanych. Uzbiera się tego setka? Więcej?
[quote="Stanisław Ssakmorski"]

Tylko człowiek, czyli np. kobieta może wybrać sobie za partnera jakiegoś szpetnego faceta o wątłej posturze, jedynie dlatego, że się z nim świetnie dogaduje i doskonale się rozumieją - bo to nie jest 'jedynie' lecz 'aż' - i jest podstawowym warunkiem dla szczęśliwości i trwałości związku.
Tu akurat widziałbym ten sam mechanizm dobierania partnerów, jaki istnieje u zwierzaków, choć inaczej się wyrażający. Kobiety zwykle wybierają na mężów mężczyzn z którymi czują się zadbane, bezpieczne, kochane, z którymi ich dzieci będą równie bezpieczne itd.
Statek dobry, choć sławę ma złą!
Rob Rozbój męska
Mag IV stopnia

Reputacja: 922

Postprzez Stanisław Ssakmorski » 26 maja 2015, o 19:04

Rob Rozbój napisał(a):Mam wrażenie że pracujesz biurowo

Ja pracuję u m y s ł o w o :D Robotę biurową zostawiam fizycznym 8-)
Ludzie przez całą historię swojego istnienia codziennie coś dotykali i trzymali. Nie widzę powodów, dla których współcześni mieliby być pod tym względem uprzywilejowani. Natomiast obserwuję, jak bardzo często ludzie posługują się jedynie wskazującym - i ewentualnie kciukiem, gdy trzeba chwycić.

No właśnie próbuję sprowokować kobiety do wypowiedzi ;)
A potem lodowiec wycofał się, zostawiając po sobie moreny, jeziora i kamienie...
E. Niziurski
Flażolet

Postprzez niebezpiecznyGroszek » 26 maja 2015, o 22:30

Video lupum.
niebezpiecznyGroszek
Rebeliant

Reputacja: 3928

Postprzez Stanisław Ssakmorski » 26 maja 2015, o 22:36

O, brawo, odezwała się pierwsza przedstawicielka płci pięknej (PPPP) :clap:

Tylko nie widzę związku. Ale to pewnie jakiś problem ze mną.. :?

A, już widzę - chodzi o chwytanie. Dobry przykład :clap:
E. Niziurski
Flażolet

Postprzez Uuu! » 27 maja 2015, o 05:16

Stanisław Ssakmorski napisał(a):Tylko nie widzę związku. Ale to pewnie jakiś problem ze mną..

Goń ewolucję, goń!

;)
Musiałby pracować kilka tysięcy lat, by osiągnąć jakiś efekt, ale to przecież nie powód, by rezygnować.
Uuu! męska
Ups!
Ups!

Reputacja: 4715

Postprzez Stanisław Ssakmorski » 27 maja 2015, o 13:49

Jak widać, ja się jej skutecznie opieram :D
Dla dobra nauki i człowieczeństwa.
E. Niziurski
Flażolet

Postprzez Rob Rozbój » 27 maja 2015, o 17:01

Stanisław Ssakmorski napisał(a):Ja pracuję u m y s ł o w o :D Robotę biurową zostawiam fizycznym 8-)
Ludzie przez całą historię swojego istnienia codziennie coś dotykali i trzymali. Nie widzę powodów, dla których współcześni mieliby być pod tym względem uprzywilejowani. Natomiast obserwuję, jak bardzo często ludzie posługują się jedynie wskazującym - i ewentualnie kciukiem, gdy trzeba chwycić.

Czyli Ssaki w toku ewolucji wykształcą wielkie głowy :lol:
Niezły argument. Ale nic nie znaczy, jak powiedział Lu-Tze. Patrząc po szkieletach sprzed epok, widać że ludzie stali się wyżsi, mniej krępi, zaś kończyny wydłużyły się.
Cóż, ja z kolei często obserwuję, jak posługują się palcami u rąk, łokciami, a bywa że też zębami, by coś chwycić ;)
Statek dobry, choć sławę ma złą!
Rob Rozbój męska
Mag IV stopnia

Reputacja: 922

Postprzez Stanisław Ssakmorski » 27 maja 2015, o 18:03

Sztuka polega na tym, by zwiększać bystrość umysłu bez powiększania głowy. Tak to ssacza natura naśladuje mikroprocesory ;)

Krótsze kończyny u naszych przodków mogły być jedynie efektem niedożywienia czy złej diety w okresie wzrostu, a geny - i, potencjalnie, morfologię - mieli te same, co my.

Poza tym trzeba uściślić, o szkieletach sprzed ilu epok mówimy. Ja mam na myśli Homo sapiens (a nie np. erectus czy habilis).
E. Niziurski
Flażolet

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 27 maja 2015, o 18:05

Stanisław Ssakmorski napisał(a):Sztuka polega na tym, by zwiększać bystrość umysłu bez powiększania głowy.

Taaa... temu służą "fałdy":))) dziękuję za uwagę;)
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Postprzez Stanisław Ssakmorski » 27 maja 2015, o 18:15

No wiadomo, że służą. Tylko jeżeli ktoś twierdzi, że współczesny człowiek ma np. więcej fałdów mózgowych niż prehistoryczny, to po prostu kłamie - bo chciałby, żeby tak było, bo jest mu to potrzebne do jakiegoś celu, bynajmniej nie naukowego.

Z którego roku pochodzi pierwszy dokładny (czyli niejako wskazujący na ilość fałdów) opis anatomiczny mózgu? Ile lat minęło od jego powstania? O ile zwiększyła się ilość fałdów?
E. Niziurski
Flażolet

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 27 maja 2015, o 18:19

Nie więcej a "bardziej".
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Niekoniecznie o Terrym...

Rodzice są bardzo wprawni w niemówieniu dzieciom o różnych sprawach, nawet gdy używają do tego bardzo wielu słów.

Muzyka duszy, dodał(a) grace