Niekoniecznie o Terrym...

Ulubione cytaty z książek

... i niekoniecznie o fantasy...

Re: Ulubione cytaty z książek

Postprzez lomapur » 9 lip 2012, o 19:27

"Nauka bowiem to trucizna, której duża ilość uzdrawia, ale zbyt mała - zabija"

"Węgierski Magnat", Jókai Mór.

Tak w ramach relaksu posesyjnego :D
Post bez polskich znaków ? Piszę z Opery Mini ! :)

“There are no faster or firmer friendships than those formed between people who love the same books.”

Irving Stone
lomapur męska
Mag I stopnia

Reputacja: 403

Reklama

Postprzez Brethil » 9 lip 2012, o 21:50

Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem.

A. Sapkowski "Pani Jeziora"

Nie ulubiony, ale na dziś.
Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.
[Chesterton]

"Wszystkie Małe Mi na świecie są praktycznie niezniszczalne"
Brethil żeńska
Pandorka

Reputacja: 3122

Postprzez Rince » 10 lip 2012, o 09:00

Zawsze aktualne motto:

„Morituri Nolumus Mori” ;)
Rince - mag, poliglota, umiejący błagać o litość w kilkunastu językach, dzięki doświadczeniu, zdobywanemu zawsze wbrew woli, doprowadził do perfekcji niezwykle ważną umiejętność - zdolność przeżycia. KTO WCZEŚNIE SIĘ Z ŁÓŻKA ZBIERA, TEN WCZEŚNIE UMIERA...
Rince męska
Mag II stopnia

Reputacja: 398

Postprzez Rosette » 10 lip 2012, o 15:25

Przepraszam, ja tak niespecjalnie oryginalnie...

Od mojego mistrza, pana Tolkiena, cytatów kilka:

" Przygody! To znaczy: nieprzyjemności, zburzony spokój, brak wygód. Przez takie rzeczy można się spóźnić na obiad. "

" Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. "

" Od pól Rohanu i od łąk, gdzie dywan traw dojrzewa,
Łagodnie dmie zachodni wiatr i twierdzy mur owiewa… "

" Łatwiej bowiem krzyknąć: „Koniec! Koniec! ” niż koniec ten zgotować. "

" Nie stoję właściwie po niczyjej stronie, bo nikt właściwie nie stoi po mojej. "

" Tak bowiem musi być: cokolwiek znajdziesz, zgubisz… "

" - Bywajcie! – zawołał do Gandalfa. – Idę poszukać słońca! "

" Powiedziałbym, że są elfowie i elfowie. Wszyscy są, że tak powiem, bardzo elfowi, a przecież nie całkiem do siebie podobni. "

" Obróćcie się, abym mógł obejrzeć wasze twarze. Jestem prawie pewien, że nie przypadniecie mi do gustu, ale nie bądźmy zbyt pośpieszni w sądach. "

Jest tego wiele, wiele więcej, nie byłam w stanie wymienić nawet części tych "naj", ale na razie koniec. Można by pomyśleć, że trafiłam na nieodpowiednie forum :P
Rosette żeńska
Mag III stopnia

Reputacja: 592

Postprzez Motopompa » 10 lip 2012, o 18:00

Rosette napisał(a):" Powiedziałbym, że są elfowie i elfowie. Wszyscy są, że tak powiem, bardzo elfowi, a przecież nie całkiem do siebie podobni. "

Z czego to i kto to mówi? Nie pamiętam jakoś, a chciałbym :P Bilbo?
podobnie jak nieszczęśliwym
szczęśliwym można być
tylko
beznadziejnie
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5542

Postprzez Rosette » 11 lip 2012, o 08:32

Samwaise Gamgee w pierwszej części- tylko dokładnie nie pamiętam fragmentu, ale chyba w czasie ich przebywania w Rivendell :) Chociaż by nie zmylić, mogę przypuszczać, że mogło to być w czasie ich pierwszego spotkania z elfami. Arrr, teraz będzie mnie to gnębić, muszę sprawdzić!

EDIT:
Myliłam się w obu przypadkach- To było, gdy już dotarli do Lothlórien, tuż przed zwierciadłem Galadrieli. Spokój ducha odzyskany :D adekwatnie cytacik:

"Sam, na ile pamiętał, spał jak kłoda, głęboko i spokojnie, jeśli można mówić o spokoju kłody."
Rosette żeńska
Mag III stopnia

Reputacja: 592

Postprzez Corvvin » 12 lip 2012, o 12:57

Mój ulubiony cytat od Piekary:
"W ogrodzie mej pamięci pielęgnuję różne kwiaty"
Obrazek
Corvvin męska
Uczulony na szczęście

Reputacja: √-1

Postprzez Corvus26 » 16 lip 2012, o 21:06

Narrenturm A. Sapkowski napisał(a):Koniec świata w Roku Pańskim 1420 nie nastąpił.
Nie nastały Dni Kary i Pomsty poprzedzające nadejście Królestwa Bożego. Nie został, choć skończyło się lat tysiąc, z więzienia swego uwolniony Szatan i nie wyszedł, by omamić narody z czterech narożników Ziemi. Nie zginęli wszyscy grzesznicy świata i przeciwnicy Boga od miecza, ognia, głodu, gradu, od kłów bestii, od żądeł skorpionów i jadu węży.
Świat nie zginął i nie spłonął. Przynajmniej nie cały.
Ale i tak było wesoło.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?

— Albert Einstein
Corvus26 męska
Dziekan

Reputacja: 2599

Postprzez reeven » 16 lip 2012, o 23:28

Corvus26 napisał(a):
Narrenturm A. Sapkowski napisał(a):Koniec świata w Roku Pańskim 1420 nie nastąpił.
Nie nastały Dni Kary i Pomsty poprzedzające nadejście Królestwa Bożego. Nie został, choć skończyło się lat tysiąc, z więzienia swego uwolniony Szatan i nie wyszedł, by omamić narody z czterech narożników Ziemi. Nie zginęli wszyscy grzesznicy świata i przeciwnicy Boga od miecza, ognia, głodu, gradu, od kłów bestii, od żądeł skorpionów i jadu węży.
Ale i tak było wesoło.
taaa...ten cytat jest mocny...lubię poczucie humoru Sapkowskiego :)
Z Reevenowych pomyłek:
"Biją ale nie wiesz ,w którym kościele "
reeven żeńska
Czarodziciel

Reputacja: 3374

Postprzez Corvus26 » 2 sie 2012, o 16:18

Idąc dalej trylogią
Boży bojownicy A. Sapkowski napisał(a):-Kuaks-kwaaaks.
-Szkoda talentu, panie wodniku. Nie nabierzesz mnie. Doskonale wiem, że rozumiecie i umiecie mówić po ludzku.
Wodnik zamrugał podwójnymi powiekami i otworzył usta, szerokie jak u ropuchy.
-Po ludzku... - zabulgotał, plując wodą. - Po ludzku owszem, tak. Ale dlaczego mam gadać po niemiecku?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?

— Albert Einstein
Corvus26 męska
Dziekan

Reputacja: 2599

Postprzez nieuczesana » 8 sie 2012, o 11:29

Corvus26 napisał(a):
Ale i tak było wesoło.

Też bardzo lubię ten cytat :) Ale mój ulubiony z Sapkowskiego to:

"Król bez­gra­nicznie kochał swą małżonkę, królową, a ona całym ser­cem kochała je­go. Coś ta­kiego mu­siało skończyć się nieszczęściem."
Wieża jaskółki
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj sta­nie się światłość” i da­lej nic nie było, tyl­ko te­raz można to zobaczyć.
nieuczesana żeńska
Student Magii

Reputacja: 129

Postprzez Mogget » 5 paź 2012, o 17:48

„Przejściowe pory roku nie są dla mnie najlepsze. Dla nikogo takiego jak ja. Obłęd lubi wracać jesienią lub przedwiośniem. Lubi niż, mgłę, ołowiane zachmurzone niebo. Budzisz się rano i masz do dyspozycji albo nieokreślony lęk, albo smutek. A czasami jedno i drugie. Chciałbym obudzić się pogodnym i uśmiechniętym lub przynajmniej obojętnym, ale jedyne, na co mogę liczyć, to wybór między trwogą a rozpaczą oraz nadzieja, że nie zwariuję do reszty.”
"Popiół i kurz" Grzędowicz
Zrozumiałem tę oto zasadniczą lekcję. Żeby przetrwać, musisz się nauczyć żyć bez niczego. Pierwszy umiera optymizm, po nim miłość, na końcu nadzieja. Mimo to musisz trwać.
Mogget męska
Dziekan

Reputacja: 1881

Postprzez Mogget » 8 gru 2012, o 01:44

"Ktoś musi pokazywać ludzi, którzy celowo zarażają się AIDS, bo biali kochają AIDS i człowiek, który jest na to chory, może dostać koc i torbę fasoli, paczkę herbaty i woreczek cukru. A przecież liczy się to, co teraz, liczy się koc dzisiaj i fasola na kilka dni, a na AIDS umiera się za kilka lat. Za kilka lat można być martwym sto razy, bo tu jest Afryka. Tu są setki chorób, o wiele mniej abstrakcyjnych niż jakiś AIDS, takich, które zabijają w dwa tygodnie, można dostać w głowę maczetą, można zostać zastrzelonym, można umrzeć z głodu i pragnienia. Za kilka lat, to znaczy za całą wieczność." Grzędowicz - "Księga jesiennych demonów"

"Jest we mnie coś, co nie do końca odpowiada ogólnie przyjętym normom, zasadzie „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni. Nie czyni to ze mnie osoby zbyt interesującej. Nie chcę być interesujący, to zbyt trudne. Pragnę jedynie miękkiej, mglistej przestrzeni, w której mogę żyć, i jeszcze żeby zostawiono mnie w spokoju. Z drugiej strony, kiedy się upijam, krzyczę, wariuję, tracę panowanie nad sobą. Jeden rodzaj zachowania nie pasuje do drugiego. Mniejsza z tym." Bukowski

"Na samą myśl, że muszę kimś zostać, ogarniał mnie nie tylko strach, ale wręcz mdłości. Nie mogłem znieść myśli, że zostanę prawnikiem, radnym, inżynierem czy czymś takim. Ożenię się, będę miał dzieci, dam się złapać w strukturę rodzinną. Codziennie będę chodził do pracy i wracał. Niemożliwa sprawa." Bukowski
Zrozumiałem tę oto zasadniczą lekcję. Żeby przetrwać, musisz się nauczyć żyć bez niczego. Pierwszy umiera optymizm, po nim miłość, na końcu nadzieja. Mimo to musisz trwać.
Mogget męska
Dziekan

Reputacja: 1881

Postprzez jester » 8 gru 2012, o 12:56

"Wiedza jak spirytus. Tylko tęgiej głowie służy"
A. Pilipiuk "Rosyjska ruletka"
"Dążymy do gwiazd, lecz zdradza nas natura. Każdy z nas jest błaznem pragnącym korony".
Salman Rushdie "Szatańskie wersety"
jester męska
Student Magii

Reputacja: 175

Postprzez Motopompa » 10 gru 2012, o 16:47

Nikt nie wyjdzie stąd żywy - biografia Jima Morrisona napisał(a):Wyglądało to wszystko jak film Ingmara Bergmana, jak sztuka napisana przez Brechta,a wystawiona przez Ionesco. Jim pił właśnie wino, kiedy zauważył, że Danny ma ćwierć uncji haszyszu, które natychmiast mu zabrał i wypalił. Potem przypomniał sobie, że przedtem brał już trochę LSD, więc na wszelki wypadek zalał wszystko wódką.
podobnie jak nieszczęśliwym
szczęśliwym można być
tylko
beznadziejnie
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5542

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Niekoniecznie o Terrym...

- No wiesz, panie, w zasadzie... Jedną z rzeczy, która daje ludziom jeszcze więcej radości, jest świadomość, że są tacy, którzy tej radości nie znają - wyjaśnił rzeczowo Albert.

Wiedźmikołaj, dodał(a) grace