Niekoniecznie o Terrym...

Ulubione cytaty z książek

... i niekoniecznie o fantasy...

Re: Ulubione cytaty z książek

Postprzez Wredna Wiedźma » 1 gru 2011, o 15:52

Rany, mnoho tego! Ale tak z marszu umiem sobie przypomnieć tylko:

"O dobro trzeba walczyć! Zło obroni się samo."
Maja Lidia Kossakowska, Upiór Południa

"Oko za oko, a wszyscy oślepną."
Mahatma Ghandi

Tak bardziej filozoficznie.^^
Wredna Wiedźma

Reklama

Postprzez Dżon » 1 gru 2011, o 20:44

"-Co pan by zmienił w obecnym ustroju?
-Wszystko.
-A jakby się pan do tego zabrał?
-Najlepsza jest metoda warstwowa. Warstwa ziemi - warstwa komunistów".

Nieoceniony Jakób Wędrowycz :P

edit:
Rich Cohen napisał(a):I tę właśnie naukę wyciągnęło z wojny wielu Żydów, rówieśników mojego ojca. Strzelać jest źle. Strzelanie jest godne ubolewania. Ale jeśli już dojdzie do strzelaniny, zadbaj o to, żeby znaleźć się po właściwej stronie lufy.
Obrazek
Dżon męska
aka Nie znacie tego?

Reputacja: 3798

Postprzez Arvika » 1 sty 2012, o 19:42

Cryptonomicon ciąg dalszy zachwytów:
- Grywam w szachy z takim jednym gościem, Donaldem Michiem, filologiem klasycznym - mówi Alan. - strasznie mi dokłada. Ale człowiek zawsze konstruował maszyny wspomagające jego siłę - czemu by nie zrobić takiej, która pomoże mi grać w szachy?
- A Donald Michie też taką dostanie?
- Może sam sobie zrobić! - z irytacją odpowiada Alan.

Alan o nazwisku Turing, żeby nie było wątpliwości.
"Skoro się raz założy wodór z jego zadziwiającymi właściwościami i doda do tego prawa natury, dalszy przebieg wydaje się wręcz konieczny(...). Cud zawarty jest w warunkach wyjściowych."
Arvika żeńska
Królowa Ynci
Królowa Ynci

Reputacja: 1719

Postprzez Dżon » 2 sty 2012, o 17:52

Nieobca mi nienawiść i zazdrość serca waszego. Nie jesteście mi dość wielcy, aby nienawiści i zazdrości nie znać.
Bądźcie mi więc dość wielcy, aby się ich nie wstydzić!

Nietzsche - Tako rzecze Zaratustra
Obrazek
Dżon męska
aka Nie znacie tego?

Postprzez wiedzmikołajka » 3 sty 2012, o 19:12

"– Kurza ich parszywa, nie dojona, w galaktykę kopana, z wiaderkiem węgla kolczastym drutem przez most Poniatowskiego w te i nazad ganiana, zardzewiała morda! – ogłosił Zygmunt w przestrzeń"

Joanna Chmielewska Ślepe szczęście
Don't worry. Someday you'll find that person who is perfect for you. They can't hide forever. We have satellites.
Night Vale
wiedzmikołajka żeńska
Mag I stopnia

Reputacja: 189

Postprzez Dżon » 4 sty 2012, o 16:31

Wyczuwam wyraźną inspirację Wiechem :)

-Ty minogo, za wieczne ondulacyje przez most Kierbedzia w te i wewte na Pragie pędzona!
-A odturlaj się, ty boża krówko!!

tudzież:
-Ach ty, za uzde szarpany, sieczką i obierkami karmiony, w pierwszą krzyżową połamanem batem bity, z Ochoty na Szmulowizne bez most Kierbedzia tam i nazad ganiany, ciągniesz czy nie?
Obrazek
Dżon męska
aka Nie znacie tego?

Postprzez Anima Vilis » 7 sty 2012, o 01:24

Filozofów i myślicieli cytować bym mogła w nieskończoność,co było by pewnie nudne dla wielu, postawię zatem na literaturę fabularną. Cytat ten ma bardzo, bardzo ścisły związek z moimi wspomnieniami..jak i cała książka zresztą.. Ach jednak drzemie we mnie ociupinka romantyzmu:
Gwiezdny pył napisał(a):I wtedy właśnie ujrzała zgarbioną staruszkę, siwiuteńką staruszkę, z jednym okiem zasnutym bielmem. Stara kobieta przydepnęła do niej i poprosiła o rozmowę.
-O czym chcesz rozmawiać?- spytała Gwiazda.
(...)
-Przyszła, żeby zabrać Ci serce.
-Ach tak?
-O, tak-odparła staruszka-(...)Chcę wiedzieć, czemu nie mogę już dłużej odnaleźć Cię w myślach. Wciąż jeszcze tam jesteś, ale ulotna i zwiewna niczym duch, błędny ognik. jeszcze niedawno płonęłaś-twoje serce płonęło w mych myślach srebrnym ogniem, lecz po owej nocy w gospodzie zaczęło blaknąć a teraz zupełnie zniknęło.
Yvaine pojęła, że owa istota, która pragnęła jej śmierci budzi w niej wyłącznie litość.
-Czy to możliwe, by serce którego pragniesz, nie należało już do mnie? oddałam swe serce innemu.
-Chłopcu? Temu z gospody? Z jednorożcem?
-Tak.
-Powinnaś dać je raczej mnie i moim siostrom. Odzyskałybyśmy młodość, której wystarczyło by do następnej Ery Świata. twój chłopiec je złamie, zmarnuje bądź straci. Jak oni wszyscy.
-Mimo to jednak moje serce- odparła gwiazda
W tym momencie Tristan podszedł do Yvaine, ujął jej rękę (...)
Obrazek
- A kiedy zaczyna się sztuka współczesna?
- Od 2 promili
Anima Vilis żeńska
Jednoosobowy kabaret

Reputacja: 4857

Postprzez Dżon » 7 sty 2012, o 22:45

A to chyba filmidło widziałem z tego zrobione. Zabawne całkiem było ;)

Parę moich ulubionych kwiatków z książki, którą dorwałem w empiku, mianowicie z Białej Gorączki (autobiografia Lemmy'ego):

Byłem pomocnikiem malarza pokojowego, pana Brownsworda, zresztą geja. Swoją drogą nie ma chyba lepszego nazwiska dla cioty niż Brązowymiecz!

Kiedy dotarliśmy w końcu do legendarnego Radio City, wszyscy wokół ubrani byli w pingwinie fraki z wypożyczalni, desperacko próbując upodobnić się do sk***wieli, którzy ich okradają. Ja nie noszę fraków, to nie mój styl. No i jak by przy tym wyglądał mój Żelazny Krzyż?

No, ale bohaterem najśmieszniejszej historii związanej z tymi harcerkami był mój kumpel Tommy Lee.

Miał tylko jedną rękę - był elektrykiem i pewnego dnia przyłożył palec do nieodpowiedniego drucika, więc prąd po prostu spalił mu rękę, aż do bicepsa. (...) Pewnej nocy postanowiliśmy zakraść się do obozu harcerek. Przeczołgaliśmy się pod ogrodzeniem, ledwie przedarliśmy się przez jakieś ciernie... ale kiedy masz czternaście lat, na takie szczegóły nie zwracasz uwagi. Wszystko byś zrobił, byle załapać się na kawałek dupy. W końcu dotarliśmy do celu, ja i mój ptak wśliznęliśmy się do jednego z namiotów, a Tommy zabrał swojego ptaka do drugiego. Potem nastała cisza, jeśli nie liczyć, wiecie, skrzypienia łóżkowych sprężyn. A kiedy juŜ było po wszystkim, zdrzemnąłem się na chwilę, jak każdy normalny człowiek, bo to przecież takie miłe (i do tej pory zawsze po tak robię!). Nagle zerwałem się na równe nogi, obudził mnie jakiś hałas. Łup, auł Łup, auł Łup, au! Łup, au! Podczołgałem się więc pod wejście do namiotu, żeby zobaczyć, co się dzieje i widzę jak Tommy, goły jak święty turecki, biega dookoła z ubraniem przyciśniętym pod zdrowym ramieniem. A tuż
za nim biegnie wściekła druŜynowa, waląc go po łbie jego własną protezą! Tak głośno rechotałem, że mnie też złapali. Nie mogłem się ruszyć, nie mogłem uciekać, byłem bezbronny. Bo to po prostu była jedna z najśmieszniejszych rzeczy, jakie w życiu widziałem.
Obrazek
Dżon męska
aka Nie znacie tego?

Postprzez Mogget » 17 sty 2012, o 23:04

"A jeśli nawet jestem zbłąkanym zwierzęciem, nie rozumiejącym otaczającego świata, to przecież moje głupie życie ma jakiś sens, skoro coś we mnie udziela odpowiedzi, odbiera wołania z dalekich wyższych światów, gromadzi w moim mózgu tysiące obrazów"
Wilk Stepowy
Zrozumiałem tę oto zasadniczą lekcję. Żeby przetrwać, musisz się nauczyć żyć bez niczego. Pierwszy umiera optymizm, po nim miłość, na końcu nadzieja. Mimo to musisz trwać.
Mogget męska
Dziekan

Reputacja: 1881

Postprzez Dżon » 6 lut 2012, o 12:46

Lemmy - Biała Gorączka napisał(a):Mamy zamiar być najbardziej plugawym zespołem rockandrollowym na świecie. Gdybyśmy zamieszkali w sąsiedztwie, trawnik by wam usechł.
Obrazek
Dżon męska
aka Nie znacie tego?

Postprzez Mogget » 22 lut 2012, o 22:56

Rzucę sporą dawką, może ktoś przebrnie przez wszystkie

"Ludzie to zwierzęta, które wierzą w opowieści o samych sobie. Ludzie to łatwowierne zwierzęta." M. Rowlands - "Filozof i wilk"

„- A skąd wiesz, że ty jesteś obłąkany? - Po pierwsze – odpowiedział Kot – pies nie jest obłąkany. Zgadzasz się z tym? – Chyba tak – odpowiedziała Alicja. – No, więc widzisz – ciągnął Kot – że pies warczy, jak się rozgniewa, a kiedy jest zadowolony – macha ogonem. Otóż ja normalnie warczę, kiedy jestem zadowolony, a macham ogonem, jak się rozgniewam. I dlatego jestem obłąkany.”

"- Nie odzywaj się nie pytana! - przerwała jej ostro Królowa.
- Ale gdyby wszyscy byli posłuszni tej zasadzie - powiedziała Alicja, która zawsze była gotowa posprzeczać się nieco - i gdybyśmy odzywali się tylko wtedy, kiedy ktoś się do nas odezwie, a te inne osoby czekałyby także, aż my się odezwiemy, wtedy, rozumie pani, nikt nie mógłby się odezwać i...
- Śmieszne! - zawołała Królowa."

"Być może w świecie ślepców wszystko będzie wreszcie prawdziwe (...), Ludzie zaczną wreszcie być sobą, ponieważ nikt nie będzie się im przyglądał." Saramago - "Miasto ślepców"

"Większość ludzi nie chce pływać, dopóki nie nauczy się pływania. Czy to nie dowcipne? Oczywiście, że nie chcą pływać! Urodzili się przecież dla ziemi, nie dla wody. I oczywiście nie chcą myśleć, gdyż stworzeni zostali do życia, a nie do myślenia! Tak, a kto myśli i któż z myślenia czyni sprawę najważniejszą, ten wprawdzie może w tej dziedzinie zajść daleko, ale taki człowiek zamienił ziemię na wodę i musi kiedyś utonąć." - Wilk stepowy

Ciasnota umysłowa, brak wyobraźni i nietolerancja są jak pasożyty. Zmieniają właściciela, zmieniają kształt i żyją wiecznie. Nie ma przed nimi ratunku.
"Kafka nad morzem" H. Murakami

"Żyjemy w zaawansowanym kapitalizmie. Marnotrawstwo uznaje się za jego największą zaletę. Politycy nazywają to wyrafinowaniem popytu na rynku wewnętrznym, a ja bezsensownym marnotrawstwem. Różnica zdań. Lecz choć istnieją także różnice zdań, żyjemy w takim a nie innym społeczeństwie. Jeżeli się to komuś nie podoba, musi się przenieść do Bangladeszu albo Sudanu." Murakami - "Tańcz, tańcz, tańcz"

"Prawie nikt na świecie nie pragnie wolności. Ludzie tylko myślą, że jej pragną. To wszystko iluzja. Gdyby naprawdę dano im wolność, większość nie wiedziałaby, co począć.(...) Ludzie w rzeczywistości lubią niewolę."
Murakami - "Kafka nad morzem"

W mroku świat się zmienia. W mroku, a zwłaszcza w samotności. Pękają wówczas zamki klatki, w której mieszka wyobraźnia, i wszystko może się wyrwać na wolność – absolutnie wszystko.
S. King - Gra Geralda

„Pewnego dnia, kiedy pan Królik był niegrzeczny, spojrzał przez płot na pole farmera Freda. Pole pełne było świeżej, zielonej sałaty. A pan królik nie był pełen sałaty. Czuł, że to nie jest w porządku”

"Świat należy do silnych, przyjacielu! Nasza egzystencja oparta jest na zasadzie, że silni rosną w siłę, pożerając słabszych. Musimy się z tym pogodzić. To zupełnie normalne. Poniekąd prawo przyrody. Króliki je akceptują i wiedzą, że rola silnych przypada wilkom. Same zaś są sprytne, płochliwe i zwinne, kopią nory i kryją się, gdy wilk jest w pobliżu. Jeśli przetrwają, gra toczy się dalej. Znają swoje miejsce. Na pewno żaden nie rzuci się an wilka. Bo to nie byłoby rozsądne, prawda?"
Lot nad kukułczym gniazdem

"Z miastami jest tak jak z ludźmi, panie Vandemar – zauważył pan Croup z afektacją. – Najważniejszy jest stan ich wnętrzności."

Życie to syf. Każdy kawałek mógłby pasować do układanki, każde słowo mogłoby być miłe, a każde wydarzenie radosne, tyle że tak nie jest. Życie to syf. Ludzie ogólnie rzecz biorąc są do dupy. - Najgłupszy anioł

Lwy powinny być silne, ale łagodne, jak w kreskówce Disneya. One jednak takie nie są, a kiedy zachowują się jak lwy, masz im za złe, że nie są bajkowymi zwierzątkami z twojej wyobraźni. Rosyjskie niedźwiedzie nie wkładają kapeluszy i nie jeżdżą na rowerach. Ani nie śpią razem ze Złotowłosą. To ludzie zmuszają je, żeby odstawiały tę błazenadę w cyrkach, filmach i bajkach dla dzieci. Oczywiście, jedne są bardziej potulne czy dzikie, a inne mniej, ale wszystkie zawsze pozostaną niedźwiedziami. Więc nie odwracaj się do nich tyłem. A nawet nie podchodź. To proste. Nie one cię okłamują – to ty je kłamliwie postrzegasz.
Jonathan Carroll - "Białe Jabłka"

Ciekawość wyciąga z ukrycia odwagę i budzi ją. Ale w większości przypadków ciekawość od razu znika i odwaga musi dalej iść sama. Ciekawość przypomina wesołego kolegę, któremu nie można zaufać. Podpuści cię, ile może, potem w odpowiednim momencie się zmyje. A człowiek sam musi dalej sobie radzić, próbując zebrać się na odwagę. - Murakami

Nigdy nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem, którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień. — Jonathan Carroll
Zrozumiałem tę oto zasadniczą lekcję. Żeby przetrwać, musisz się nauczyć żyć bez niczego. Pierwszy umiera optymizm, po nim miłość, na końcu nadzieja. Mimo to musisz trwać.
Mogget męska
Dziekan

Reputacja: 1881

Postprzez Dżon » 23 lut 2012, o 18:15

Następny do raju napisał(a):W mieście bracie nuda, tam masz tylko bracie wódę i dziwki, dziwki kłamią, od wódy łeb boli.

Następny do raju napisał(a):Jak to mówi Pismo Święte: niewiasta..., NIEWIASTA... ehm... coś takiego... Cholera jasna, zawsze po wódce mam łeb jak dziurawe wiadro. A jakbym tak z tydzień nie pił to bym se przypomniał.

Następny do raju napisał(a):-Jak sie nazywał ten człowiek? - spytał ksiądz.
-Apostoł - rzekł Orsaczek.
-Który?
-No ten.
-Apostołów było dwunastu.
-Ten był tylko jeden.
Obrazek
Dżon męska
aka Nie znacie tego?

Postprzez Dżon » 3 mar 2012, o 17:16

Gospoda Pod Upiorkiem napisał(a):Boruta sprzeciwiał się zaproszeniu dziennikarzy, ponieważ jako jedyny szlachcic polski, dysponujący ogromnym majątkiem, nie życzył sobie rozgłosu.

Urzędnika poznaje się po teczce trzymanej w ręce, upiora zaś po głowie trzymanej pod pachą. Jedynie te upiory, które za życia były urzędnikami, noszą swe głowy w teczkach.

Aaaahahahaha! Zespół bigbitowy LUCYPERSI :D
Obrazek
Dżon męska
aka Nie znacie tego?

Postprzez Motopompa » 6 lip 2012, o 16:39

Nie byłem obłąkany. Ostatni promyk nadziei zgasł.

Solaris, Lem
podobnie jak nieszczęśliwym
szczęśliwym można być
tylko
beznadziejnie
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5542

Postprzez jester » 9 lip 2012, o 15:29

"Kiedy byłem już na samym dnie usłyszałem pukanie od spodu" z wywiadu z J. Głowackim, nie pamiętam kogo cytował

"Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy" T. Pratchett w "Mort"

"Gdyby porażka nie znała kary, sukces nie byłby nagrodą"
T. Pratchett w "Czarodzicielstwo"
"Dążymy do gwiazd, lecz zdradza nas natura. Każdy z nas jest błaznem pragnącym korony".
Salman Rushdie "Szatańskie wersety"
jester męska
Student Magii

Reputacja: 175

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Niekoniecznie o Terrym...

- A mnie zawsze dają sole kąpielowe - poskarżył się Nobby. - I mydło kąpielowe, i płyn do kąpieli, i takie ziołowe kąpielowe dodatki i w ogóle całe tony kąpielowych różności. Nie mam pojęcia dlaczego, przecież w ogóle prawie nigdy się nie kąpię. Można by sądzić, że potrafią to zrozumieć, nie?

Wiedźmikołaj, dodał(a) grace