Luźne dysputy

Mielonka futbolowa

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Re: Mielonka futbolowa

Postprzez Jostein Siwy » 1 lip 2016, o 21:01

Corvus26 napisał(a):Moim zdaniem Błaszczykowski nie popsuł strzału tylko po prostu bramkarz go wyczuł i to jego zasługa a nie pomyłka strzelca.

Czyli zepsuł strzał. Karnych obronionych nie ma, to mit. Są tylko karne źle strzelone. W sposób sygnalizowany i ze zbyt nisko podniesioną piłką. Jak w przypadku karnego Błaszczykowskiego.

Ale zamiast rozważać karne, trzeba powiedzieć sobie, że do tych karnych w ogóle nie powinno dojść. Portugalczycy grali tak słabo, że powinni tylko w pierwszej połowie ze trzy razy wyciągać piłkę z siatki. Tyle tylko, że aby strzelić gola nie wymienia się iksdziesięciu podań przed własnym polem karnym.

Stanisław Ssakmorski napisał(a):Występ naszej reprezentacji można oceniać na dwa sposoby: relatywnie i bezwzględnie.

(...) A przecież można też zapytać (retorycznie, oczywiście): skoro nasi tacy 'słabi', to czemu Szwajcaria i Portugalia sobie z nimi nie poradziły?

Jakoś nie pamiętam czasów, w których to Helweci byli potęgą futbolową. A co do Portugalii... Przepraszam, kto awansował do półfinału? Bo nie mogę sobie przypomnieć.

Stanisław Ssakmorski napisał(a):Jostein, jako jedyny tutaj, stosuje ocenę bezwzględną: wytyka błędy, konkludując - w domyśle - że gdybyśmy grali perfekcyjnie, czyli uniknęli wszystkich błędów, niedociągnięć i niecelności, to bylibyśmy najlepszą drużyną świata. No niewątpliwie :D

Przepraszam, a czy kiedyś nazywanie krowy koniem uczyniło z przeżuwacza ognistego rumaka? Nie wie Pan też, co myślę, więc byłoby słuszniej nie czynić domysłów, zwłaszcza, że te są od moich rzeczywistych przemyśleń biegunowo odległe. Od najlepszej drużyny świata dzielą nas lata świetlne, ale Portugalię "tu i teraz" mieliśmy rzymskie prawo - a nawet obowiązek - ograć.

Stanisław Ssakmorski napisał(a):Zastanawiające jest pominięcie Błaszczykowskiego w tej bezwzględnej ocenie - a jest on, i to od dawna, królem strzelców naszej kadry. Nie ma się co oszukiwać - w futbolu liczą się przede wszystkim gole i Błaszczykowski nadal pozostaje jednym z filarów drużyny. Młodsi koledzy mogą się od niego jeszcze sporo uczyć.

Owszem, byle tylko nie uczyli się od niego strzelania karnych.

Stanisław Ssakmorski napisał(a):Myślę, że trener Nawałka wie najlepiej, kogo wypuścić na boisko i na ile, bo niby na jakiej podstawie domorośli pasjonaci futbolu mieliby się lepiej od niego orientować? Zgadzam, się, że np. Milik trochę nie sprostał oczekiwaniom, ale to były nasze oczekiwania (typu pobożne życzenia czy magiczne myślenie). Jeżeli Nawałka go powołał, to znaczy, że nikogo specjalnie lepszego nie było.

Trener jest też od tego, żeby gracza nieskutecznego czy wręcz szkodzącego drużynie, w porę z boiska zdjąć.

Stanisław Ssakmorski napisał(a):Teraz 'nasi' muszą potwierdzić swoje obecne osiągnięcie i aspiracje w udanych eliminacjach i występach na Mistrzostwach Świata.

Jeśli nie zmienią radykalnie stylu gry, to lepiej nie będzie. A może będzie jeszcze gorzej.
Ostatnio edytowano 1 lip 2016, o 21:26 przez Jostein Siwy, łącznie edytowano 2 razy
Jeżeli dadzą ci papier w linie, pisz w poprzek.
Jostein Siwy męska
Mag IV stopnia

Reputacja: 1271

Reklama

Postprzez 4jola » 1 lip 2016, o 21:13

Cudo_Tyłeczek napisał(a):Jolu. Nie poznaję Cię.

Jolanta,bardzo mi miło.
Co tu jest do poznawania,Cuduś? Takie mam na ten temat zdanie,Jostein ,poza "patałachami" i Mundialem , nie napisał niczego złego i w ogóle nie rozumiem,o co to zamieszanie?
Mielonka,to mielonka.Po trochu wszystkiego.
Jeśli będzie "Chwalmy reprezentację,bez względu na to,co robi",to się dostosuję. ;)

Jostein Siwy napisał(a):Ale zamiast rozważać karne, trzeba powiedzieć sobie, że do tych karnych w ogóle nie powinno dojść. Portugalia grała tak słabo, że powinni tylko w pierwszej połowie ze trzy razy wyciągać piłkę z siatki. Tyle tylko, że aby strzelić gola nie wymienia się iksdziesięciu podań przed własnym polem karnym.

Dokładnie tak,bez względu na to ,kogo to ubodnie w boczek.

I nie przypominam sobie,żeby Walia była KIEDYKOLWIEK drużyną piłkarską z tytułami olimpijskimi tak ,jak polska,a proszę...
I błagam ,nie mówcie,że nie widzicie różnicy!
"My,z matką twoją,rasizmowi mówimy twarde i zdecydowane: raczej nie !"

"-Zamknijcie się sierżancie.Jesteście wolnym trollem.To rozkaz."
4jola
Pani Palm

Reputacja: 5117

Postprzez abigail » 1 lip 2016, o 21:27

niebezpiecznyGroszek napisał(a):Wnosze o dyby dla hejtera.

4jola napisał(a): - możesz mu założyć :) ale się nie dołożę, ponieważ:

Dałam mu po reputacji... i... rozumiem to, co odpisał. Szacun.

Owszem,"patałachy" to przesada. Oberwał. I wystarczy :)

4jola napisał(a):Owszem,"patałaszenie",to przesada,ale tych zachwytów też nie rozumiem.

Zachwyty /np. moje/ są absolutnie zrozumiałe: owszem, rozumiem kiedy sfajczony.. ale .. niewiele więcej
... toteż porównuję /nie będę powtarzać..../ - i brawo Im!

4jola napisał(a):.Czemu nie wolno mu napisać tego,co napisał?

Wolno mu :clap: :) ale musi być gotów na reakcje :) bo reakcjom też wolno :) :twisted:

Tak to biega od... Wielkiego Wybuchu - nieprawdaż? ;) /wszystkie gwiazdy kiedyś zgasną... ale póki co... ;)
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3367

Postprzez Stanisław Ssakmorski » 1 lip 2016, o 21:29

Widzę, że jestem szeroko cytowany :D - OK, nie chodzi mi polemikę, tylko właśnie o zwrócenie uwagi na istnienie dwóch, nie przystających do siebie, interpretacji występu naszej drużyny.

Ja akurat optuję za pozytywną oceną względną. Nie jestem masochistą :D
A potem lodowiec wycofał się, zostawiając po sobie moreny, jeziora i kamienie...
E. Niziurski
Stanisław Ssakmorski męska
Flażolet

Reputacja: 2895

Postprzez abigail » 1 lip 2016, o 21:41

4jola napisał(a):Jostein ,poza "patałachami

jeśli dobrze widzę.. to .. hmmmmmm...wszystkim chodzi właśnie o "patałachów" :)

bo jakby się nie zgadzać z jego analizą - to nieładnie przegiął słownie. I tyle :)

Jostein: zważywszy, że system nie pozwala mi odpowiedzieć Ci w reputacji: cyt. z Cię: "Piszę i mówię zawsze prawdę, jeśli ktoś nie może tego strawić, to już jest jego problem, nie mój.
A, i jeszcze jedno, długów nie zaciągam, więc oddaję minus od razu".

Ja też zawsze piszę prawdę.. co nie znaczy, że ładnie i że nie przeginam w emocjonalnym traktowaniu :) Co wg mnie zrobiłeś. I nadal: nie tylko ja uważam, że "patałachy" - to przesadziłeś.. A że nie potrafisz tego przetrawić [?].... to nie problem :)
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska

Postprzez Jostein Siwy » 1 lip 2016, o 21:55

Patałach pot. "człowiek robiący coś źle, niedbale lub niezdarnie".
Przegięcia - słownego czy innego - nie widzę.
Jeżeli dadzą ci papier w linie, pisz w poprzek.
Jostein Siwy męska
Mag IV stopnia

Reputacja: 1271

Postprzez 4jola » 1 lip 2016, o 21:56

Stanisław Ssakmorski napisał(a):Widzę, że jestem szeroko cytowany

Tylko,że ja widzę,że to niby "moje słowa"!
ABI-jak Ty to zrobiłaś? Proszę to natychmiast sprostować!

abigail napisał(a):Wolno mu :clap: :) ale musi być gotów na reakcje :) bo reakcjom też wolno

I tak w kółko... Reakcje też muszą się liczyć z reakcjami.Bo im wolno.
abigail napisał(a): I tyle

Dokładnie .I to powinno być wyjaśnione,bez dalszych obelg i złośliwości kilka postów temu,prawda?
Strasznie delikatni jesteście,swoją drogą,jeśli już czepiamy się wszystkiego.
Ale dość o tym,bo właśnie skończył się ŁADNY mecz. Wychwyć trzydzieści osiem różnic . ;)
Przykro mi Moggetku!
I,ponieważ jestem pewna,że oglądałeś uważnie,to napisz,proszę,ile było podań do własnego bramkarza w trakcie tego meczu? :twisted:

4jola
Pani Palm

Postprzez Stanisław Ssakmorski » 1 lip 2016, o 22:06

4jola napisał(a):Tylko,że ja widzę,że to niby "moje słowa"!

Mam na myśli cytaty Josteina z mojego posta wcześniej. Przepraszam - nie dałem odnośnika - tu się wszystko zmienia jak w kalejdoskopie ;)
A potem lodowiec wycofał się, zostawiając po sobie moreny, jeziora i kamienie...
E. Niziurski
Flażolet

Postprzez Mogget » 1 lip 2016, o 23:07

Jolu, nie oglądałem, siedziałem w pracy i jak zobaczyłem wynik, to smuteczek, mogę się tylko sugerować statystykami, które pokazują, że mecz był wyrównany.
Jost ma sporo racji, zagraliśmy moim zdaniem całkiem dobrze, ale mecz trwa 90 minut, a nie 5 po których cofnęliśmy się do defensywy, a ta w tym meczu kulała - Ronaldo mógł nas dwa razy ukarać i o dogrywce, czy karnych nie byłoby w ogóle mowy.
Cieszyć się możemy z tego, że zaszliśmy daleko, ale oceniając samą grę to szału tak naprawdę nie było. Z Irlandią wygraliśmy i dominowaliśmy, ale i tak powinniśmy strzelić im więcej bramek, bo Ci się właściwie tylko bronili. Mecz z Niemcami był ok, ale już z Ukrainą wynik był cudem - momentami nas gnietli. Ze Szwajcarią cudowne 45 minut, a potem już tylko obrona i murowanie bramki, w której ratował nas Fabiański. Milik się kompletnie pogubił i wystawianie go, było fatalnym błędem, a grając 12-13 zawodnikami, daleko nie zajedziemy i już najbliższe eliminacje mogą pokazać, że niekoniecznie wielka impreza i wyjście na niej z grupy się szybko powtórzą, zwłaszcza jeśli odpukać, któryś z tych podstawowych graczy złapie kontuzję.
Zrozumiałem tę oto zasadniczą lekcję. Żeby przetrwać, musisz się nauczyć żyć bez niczego. Pierwszy umiera optymizm, po nim miłość, na końcu nadzieja. Mimo to musisz trwać.
Mogget męska
Dziekan

Reputacja: 1861

Postprzez abigail » 1 lip 2016, o 23:11

Jostein Siwy napisał(a):Przegięcia - słownego czy innego - nie widzę

Asocjuję tu śliczną anegdotę, gdy to nie skazano młodego Polaka za obrazę majestatu CK Franca Jozefa, co się o JCM wyraził per "pierdoła", gdyż biegły sądowy wyjaśnił, iż "pierdoła" oznacza w języku polskim : "dojrzałego w leciech, poczciwego i dobrego..." :lol:

4jola napisał(a):Strasznie delikatni jesteście,swoją drogą

Joluś - nie rozumiem: są emocje /mocne/, są licznie wyrażane oburzenia za naruszenie tychże... ;)

"Delikatności" - to ja akurat w tym kontekście nie widzę.. po żadnej ze stron ;) Jeśli kocham mojego psa i jestem z niego dumna, a ktoś go nazwie kundlem /- co wszak oznacza jedynie, że ma być może dwoje rasowych rodziców, ale nie tej samej rasy - by zobrazować "tok Josteina"/ - to delikatności w tym nie postrzegam*) :) Ale możem na starość ślepa :mrgreen:

*) dla jasności: ani u zwącego kundlem, ani u mnie, co się oburzę :) i wkurzę :)

A teraz może - Bref ? znaczy pax nobiscum? :) :D
abigail żeńska

Postprzez 4jola » 2 lip 2016, o 19:15

abigail napisał(a):4jola napisał(a):
- możesz mu założyć :) ale się nie dołożę, ponieważ:

Dałam mu po reputacji... i... rozumiem to, co odpisał. Szacun.

Owszem,"patałachy" to przesada. Oberwał. I wystarczy :)

Ja bardzo proszę o zrobienie porządku w tym poście,bo ja nic takiego nie napisałam. Dziękuję.
Mogget napisał(a):Jolu, nie oglądałem, siedziałem w pracy i jak zobaczyłem wynik, to smuteczek, mogę się tylko sugerować statystykami, które pokazują, że mecz był wyrównany

Był i bardzo szkoda,że nie oglądałeś. Bardzo przyjemny mecz,bez aktorzenia,wymyślanych fauli i w ogóle.
Może dadzą powtórkę.

Ciekawe,jak będzie dziś,bo to "potęgi" grajo...

4jola
Pani Palm

Postprzez Stanisław Ssakmorski » 2 lip 2016, o 23:10

Włosi - 3 kartki w 3 minuty.

Boateng na chwilę pomylił dyscypliny. Nie powinno się tego robić w ważnych rozgrywkach.

Zaza za Chelliniego.

Zaza specjalnie na karne - to mu trener zafundował stresa. Stres zadziałał. Ale przynajmniej było komicznie.

Jednak nie należy formułować ocen na temat wykonywania rzutów karnych, bo tu dochodzą czynniki, na które nie ma mocnych.

Mecz taki sobie, ale zasłużone zwycięstwo Niemców. No i chyba jedyne takie karne w historii.

I szczerze mówiąc, wolę, jak komentuje Laskowski wspomagany od strony technicznej przez Żewłakowa, a nie Szpakowski (z Juskowiakiem) - nie ujmując nic temu drugiemu, to jednak, na moje ucho, Laskowski wypada lepiej pod każdym względem.
E. Niziurski
Flażolet

Postprzez Jadźka » 3 lip 2016, o 07:03

Wow, ale flame na Josteina ;) Tzn ja się zgadzam z nim i Jolą w takiej kwestii, że to że sama nie potrafię kopnąć prosto piłki nie oznacza, że nie mogę cudzej gry oceniać czy komentować. Gdyby było inaczej, nie miałyby sensu żadne recenzje książek czy filmów ("nie jesteś reżyserem, to się nie wypowiadaj!!"), dzieł sztuki i w ogóle wymienianie jakichkolwiek opinii ;)

Natomiast słowo "patałachy" jest nieprzyjemne i niestety zbyt często u nas padało w kontekście permanentnego narzekania na naszą reprezentację. Tymczasem tym razem jest lepiej niż kiedykolwiek od 30 lat, więc chyba nie ma co narzekać. W sporcie działa wiele czynników - talent, wytrenowanie, ale też łut szczęścia. Żadna drużyna nie gra idealnie, bez żenujących wpadek. Na wspomnianym przeze mnie parę dni temu finale Copa America sam Messi oblał karniaka - ba, nie strzelił nawet w światło bramki. Ronaldo też się to zdarzyło i jeszcze paru innym. Anglia, która jest jakby nie patrzeć dość mocna w futbolu, przegrała z Islandią ku uciesze reszty świata. Niemcy, mistrzowie świata, zaledwie zremisowali z naszymi "patałachami". Tak to działa, a gra na boisku to nie jest jednak "zawód" taki jak każdy inny i trudniej ocenić jego dobre lub złe wykonywanie niż w przypadku krawca czy szewca ;)

BTW, Włochy-Niemcy - nuda, zasnęłam, ale w sumie byłam po imprezie ;) Dziś mam nadzieję, że uda mi się choć troche pokibicowac Islandii w środku nocy.
Nie ma innego życia, tylko najbliższe pięć minut. Reszta to wyobraźnia.
S. Mrożek

Random Travel Stories by Jadwi
Jadźka żeńska
Kierownik studiów nieokreślonych

Reputacja: 3287

Postprzez Motopompa » 3 lip 2016, o 12:09

Jadźka napisał(a):Włochy-Niemcy - nuda, zasnęłam, ale w sumie byłam po imprezie Dziś mam nadzieję, że uda mi się choć troche pokibicowac Islandii w środku nocy.

No co ty, mecz był dobry – to jak się Włosi ustawiali w obronie to była czysta przyjemność patrzenia na Niemców bez pomysłu.
Brzydota leży w oku patrzącego.
What is 'first' is not necessarily more original or more important – it could be just preliminary.
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5524

Postprzez abigail » 3 lip 2016, o 18:45

Motopompa napisał(a):to była czysta przyjemność patrzenia na Niemców bez pomysłu.

zwłaszcza w kontekście ich /Niemców/ komentarzy do naszego meczu :) jak to my /i Portugalia/ to patałachy, bo jak mogli nie ustalić wyniku w czasie podstawowym :twisted: :twisted: :twisted: A patrząc na ilość strzałów na bramkę tychże niemieckich komentatorów... to.. hmm.. ... ...

Że o kiksach obu tych, podobno, jakże świetniejszych drużyn w karnych - litościwie nie wspomnę :roll:
abigail żeńska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne dysputy

Była atrakcyjna — może nie w tej chwili, ale jakieś trzydzieści lat temu. Teraz przypominała nauczycielkę, jaką człowiek chciałby mieć w pierwszej klasie; pełną zrozumienia dla drobnych życiowych incydentów, takich jak na przykład but, do którego ktoś nasiusiał.

Ostatni bohater, dodał(a) grace