Luźne dysputy

Filmy

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Filmy

Postprzez tommi » 15 lut 2008, o 16:19

wracając do rozmowy to nieoglądałem tego filmu ale oglądałem Porachunki i Przekrent ,formułe , no i oczywiscie Monty Pythona no i wszysko co nakrecił Quentin Tarantino :lol:
tommi męska
Mag III stopnia

Reputacja: 46

Reklama

Re: Filmy

Postprzez Dag » 17 lut 2008, o 17:36

a co? tu wypisujemy wszystko, co oglądaliśmy? XD

Z ciekawych polskich filmów oglądałam m. in. Komornika. Z zagranicznych polecam Requiem dla snu, Dzieci z dworca ZOO i Equliribium.
Dag
Mag II stopnia

Reputacja: 15

Postprzez madziairm » 17 lut 2008, o 18:29

Requiem dla snu jest fenomenalne.

A wymienianie wszystkich tytułów tutaj jest troszkę amożliwe ^^
Mogę powiedzieć, co bym chciała obejrzeć: Sweeney Todd, Persepolis
Jacek Piekara napisał(a):Strzeżcie się ludzi, którzy nie mają nałogów, moi mili! Bo może się okazać, że ich tajemnice są dużo mroczniejsze, niż moglibyście przypuszczać.
madziairm żeńska
Mag II stopnia

Reputacja: 114

Postprzez Dag » 17 lut 2008, o 19:09

a ja chciałabym obejrzeć porządnie nakręconego Wiedźmikołaja :D z "normalną" Suzan
Dag
Mag II stopnia

Postprzez Alsvithe » 17 lut 2008, o 20:39

Requiem dla snu popieram w 289%. A już naj naj to muzyka. Poezja *.*
A takie moje de best of to Władacz, Pokuta (teraz w kinach) no i klasyk - Żądło (przekręt).

I się czaję na Fridę. Ktoś widział.?
Alsvithe
Mag I stopnia

Postprzez Eskarina » 24 lut 2008, o 18:09

madziairm napisał(a):Mogę powiedzieć, co bym chciała obejrzeć: Sweeney Todd, Persepolis

Sweeney'ego Todda juz ogladalam i musze powiedziec (choc na moim zdaniu co do filmow z Deppem nie mozna polegac, bo jestem Deppomaniaczką :P) ze jest fenomenalny :) jak nigdy nie przepadalam za musicalami tak Sweeney mi sie strasznie podobal :)
no i ogolnie ogladam wszystkie filmy z Deppem (a najlepiej jak to sa filmy Burtona z Deppem :D )
I choćbym szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę, bo...jestem największym skur*** w tej dolinie
Eskarina
Student Magii

Reputacja: 0

Postprzez Alisia » 24 lut 2008, o 18:12

Dag napisał(a):a ja chciałabym obejrzeć porządnie nakręconego Wiedźmikołaja :D z "normalną" Suzan

Mnie tam się Wiedźmikołaj podobał.

Teraz oglądam "Columbo" na DVD. Trzy zaległe odcinki na mnie czekają :o
Jeśli chodzi o gust filmowy, lubię Monty Pythona, dobre kryminały i komedie-parodie, pod warunkiem, że na poziomie.
Obrazek
Alisia
Student Magii

Postprzez Truckle » 29 mar 2008, o 19:45

Equliribium tez oglądałem naprawde fajne :D Quentina Tarantino widziałem tylko Pulp FIction i Death Proof i naprawdę polecam :P Wiedźmikołaja niestey nie widziałem :( i nie moge znaleźć zeby ściągnąć może ma ktoś i może mi wyslać? ;)
KACZKA !!!!
Truckle
Mag I stopnia

Reputacja: 10

Postprzez ilien » 30 mar 2008, o 11:06

W tym temacie był podawany link do "Wiedźmikołaja" na rapida (z tego, co patrzyłam linki jeszcze nie wygasły)

Requiem dla snu popieram w 289%.

Tyle o tym filmie trąbicie, że chyba obejrzę ;)

Co do przeze mnie polecanych filmów:

-Sin City - Miasto Grzechu - dosyć... dziwny film. Ale podobał mi się bardzo.
- Rainman - piękne. świetna rola Dustina Hoffmana
- Simpsonowie - Wersja kinowa - płakałam ze śmiechu. Genialne! Serial to nic w porównaniu z pełnometrażówką.
- Gwiezdne wojny (wszystkie części)- chyba nie trzeba komentować. Majstersztyk.
- Indiana Jones (także wszystkie części) - baaardzo lubię ^.^
- Con Air - Los skazańców - chyba jeden z nielicznych filmów, którego setne powrótki lubię oglądać w TV. Uwielbiam scenę, gdzie skazaniec przebrany w babskie ciuszki tanczy do "Sweet home Alabama" :D
Podziemny krąg - świetny film z Edwardem Nortonem i Bradem Pittem. Totalna psychodelka i pokręcona fabuła - uwielbiam takie filmy.
Efekt motyla - także pokręcone, w związku z czym trafia w mój gust filmowy
Pachnidło - świetny film, muszę w końcu zabrać się za książkę. Na pewno zechcę obejrzeć ten film jeszcze raz
Gladiator - ach, ta muzyka...
Don Juan de Marco - chyba jedyne romansidło, które mnie przekonało. Ale to przez to, że nie jest to typowe, schematyczne romansidło. Piękny film Johnym Deepem i Marlonem Brando. Po obejrzeniu przez tydzień w kólko słuchałam "Have you ever really loved a woman" Adamsa ^.^
I am legend - jeden z nowszych filmów, ale bardzo dobry. Mi podobał się głównie ze strony ukazania psychiki tego ostatniego człowieka.
Pulp Fiction, Kill Bill (1 i 2) swa bardzo dobre filmy Quentina Tarantino. Zakręcone i momentami przegięte, ale i tak je uwielbiam. Do tego świetna muzyka.
Equliribium - potwierdzam, dobry film.
V jak Vendetta - świetne. Po raz drugi brakuje mi słów do opisania tego filmu...
Mr Brooks - polecam. Trochę inny film o seryjnym mordercy. Żądza zabijania ukazana jako uzależnienie. Film do końca pozostawia w niepewności i w pewnym momencie urywa się, kończy, pozostawia pewien niedosyt.

Taaak, to tyle by było ^.^ Przepraszam, ale w kwestii filmowej nie mogę się wypisać tak samo, jak w kwestii muzycznej. I tak pominęłam tu wiele filmów... ale na razie daruję sobie dalsze wymienianie.
„Niektórzy ludzie zrobią cokolwiek, żeby tylko sprawdzić, czy zrobienie tego jest możliwe. Gdyby w jakiejś grocie umieścić duży przełącznik z tabliczką: „Przełącznik Końca Świata! NIE DOTYKAĆ”, farba na niej nie zdążyłaby nawet wyschnąć.”
ilien
Mag II stopnia

Reputacja: 8

Postprzez Alsvithe » 30 mar 2008, o 11:10

ilien napisał(a):Efekt motyla - także pokręcone, w związku z czym trafia w mój gust filmowy
tu bardzo bardzo popieram. jeszcze dodam tylko Piękny Umysł, póki pamiętam :)
ilien napisał(a):Pachnidło - świetny film, muszę w końcu zabrać się za książkę. Na pewno zechcę obejrzeć ten film jeszcze raz

Film nie widziała, choć chciałam - ale ostatnio czytałam książkę - jak to już nawet gdzies napisałam.
F-A-N-T-A-S-T-Y-C-Z-N-A. tzn nie jako gatunek, ale... no, wartość :P
Alsvithe
Mag I stopnia

Postprzez gosiczek » 15 kwi 2008, o 20:33

Apocalipto niezły film. Mocny i nieprzerysowany. W niektórych miejscach trudno patrzeć ale polecam

Doomsday totalna szmira.Kolejny film ku przestrodze, o "wyrównywaniu bilansu przez naturę".Oczywiście znowu pojawia się bohaterka - kobieta po przejściach, typowy babochłop, która ratuje świat, a przy okazji rozwala w perzynę pół Szkocji. Jedyny plus to to,że można się pośmiać niekoniecznie z rzeczy śmiesznych :(
"...milczenie jest odpowiedzią, która domaga się dalszych pytań. Szukajcie a znajdziecie, jednakże najpierw wiedzieć powinniście czego szukacie..."
gosiczek
Student Magii

Postprzez Anima Vilis » 16 kwi 2008, o 18:42

Filmy to moja pasja ale najwiekszego bzika mam na punkcie filmów Tima Burtona..to geniusz..rezyser takich dzieł sztuki jak Sok z żuka, Edward Nożycoręki,Miasteczko Halloween,Marsjanie atakują,Jeździec bez głowy,Duża ryba,Charlie i fabryka czekolady,Gnijąca panna młoda i ostatnio Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street...Tim zwykle wspolpracuje z Johnym Deepem co tylko dodaje jego filmom..uroku.. :D
teraz wybierma sie do kina na Juno.. a i w piątek jade na upiora w operze..film byl super..zobaczymy jak opera :P
Obrazek
- A kiedy zaczyna się sztuka współczesna?
- Od 2 promili
Anima Vilis żeńska
Jednoosobowy kabaret

Reputacja: 4857

Postprzez ilien » 18 kwi 2008, o 19:34

Apocalipto niezły film. Mocny i nieprzerysowany. W niektórych miejscach trudno patrzeć ale polecam

I ja polecam. Film ma plus przede wszystkim za to, że nie jest oparty na żadnym schemacie, który można było już wcześniej zobaczyć (a nawet jeśli, to tu i tak jest to ukazane w 'nieco' inny sposób). Pomysł na prawdę dobry a i wykonanie świetne.

Wczoraj widziałam film "Siedem", i jest to jeden z lepszych jakie widziałam. Pomysł na samą zagadkę morderstw bardzo mi się podobał. Nie chcę tu zdradzać żadnych szczegółów więc ograniczę się do skromnego: polecam.

A teraz małe co nieco o wspólnym projekcie Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza: Grindhouse.
Fillm pierwszy: "Death Proof" - film bardzo charakterystyczny dla Tarantino. Dużo gadania a potem nagle pojawia się równie dużo krwi. Ale i tak mi się podobało... taki trochę... inny.
I film drugi: "Planet Terror" - prawie jak "Martwica mózgu". Porąbane i przesadzone do reszty, a do tego obrzydliwe (że też Willis tu gra...). Nie wiem tylko, co sprawia, że chciało się oglądac ten film od początku do końca. Nie wiem, na prawdę nie wiem, ale przynajmniej obawiłam się nieźle przy scenach gdzie odpadało najwięcej kończyn (tak, to było śmieszne). Motyw karabinu zamiast nogi także był przezabawny (i niepraktyczny - lufa się przecież zapycha...). Ogólnie rzecz biorąc - nie polecam.

I teraz pojawia się pytanie: dlaczego więcej pisze o filmach beznadziejnych?
„Niektórzy ludzie zrobią cokolwiek, żeby tylko sprawdzić, czy zrobienie tego jest możliwe. Gdyby w jakiejś grocie umieścić duży przełącznik z tabliczką: „Przełącznik Końca Świata! NIE DOTYKAĆ”, farba na niej nie zdążyłaby nawet wyschnąć.”
ilien
Mag II stopnia

Reputacja: 8

Postprzez Mauer » 20 kwi 2008, o 08:54

Sincity - Film jak i komisks wybitny.

300 - szczególnie za efekty.

Persepolis - za sam podjęty temat

Apocalipto - za dialogi i akcję i zakończenie

Efekt motyla

Indiana Jones Wszystko!

Alien Tez wszystko (moja młodociana miłośc do obcych...ah!

Pulp Fiction - Za ćwierćfunciaka z serem :P

Memento - trzepie psychę :P

Fucha czyli robota - Rewelacyjny polski film, zupełnie nie do przebicia!
Obrazek
4jola napisał(a): nasz mistrz zgryźliwości...
Mauer
Śmierć szczurów

Reputacja: 53

Postprzez Anima Vilis » 26 kwi 2008, o 17:44

polecam film Juno (chyba 5 nominacji i 3 oscary) o nastolatce w ciąży..nie zrazajcie sie ponurym tematem to czarna komedia i wcale nie opowiada ona o jakims strasznym dramacie..naprawde warto :)
Obrazek
- A kiedy zaczyna się sztuka współczesna?
- Od 2 promili
Anima Vilis żeńska
Jednoosobowy kabaret

Reputacja: 4857

Następna strona

Powrót do Luźne dysputy

Visi, Veneri, Vamoosi - odwiedziłem, złapałem wstydliwą chorobę, uciekłem

Bogowie, honor, Ankh-Morpork, dodał(a) Sushi