Luźne dysputy

Filmy

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Re: Filmy

Postprzez Jostein Siwy » 22 kwi 2017, o 17:22

4jola napisał(a):I "śwagier Pyzdra" poszedł do swojej kompaniji. Może teraz dogadają się w sprawie tej miedzy...
https://www.youtube.com/watch?v=9z0aO1Gg29k

A może to Duńczyk dołączył do Kwinty, żeby zrobić z nim Wielki Skok?
Jeżeli dadzą ci papier w linie, pisz w poprzek.
Jostein Siwy męska
Mag IV stopnia

Reputacja: 1271

Reklama

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 22 kwi 2017, o 17:48

Pyrkosz, pyrkosz a nie jedziesz...
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5068

Postprzez 4jola » 22 kwi 2017, o 18:09

Jostein Siwy napisał(a):A może to Duńczyk dołączył do Kwinty, żeby zrobić z nim Wielki Skok?

Cudo_Tyłeczek napisał(a):Pyrkosz, pyrkosz a nie jedziesz...

Tyz piknie. Hej!
"My,z matką twoją,rasizmowi mówimy twarde i zdecydowane: raczej nie !"

"-Zamknijcie się sierżancie.Jesteście wolnym trollem.To rozkaz."
4jola
Pani Palm

Reputacja: 5109

Postprzez 4jola » 23 kwi 2017, o 21:37

"Split".
Całkiem ciekawy,ładnie zagrany przez James'a McAvoya.
Jak zwykle ,najmądrzejsza osoba w stadzie robi najgłupszą rzecz.
I bardzo mocne wrażenie ,że już to widziałam...
Jest to jakoś powiązne z "Niezniszczalnym" i ma być jeszcze część zmykająca.

4jola
Pani Palm

Postprzez Motopompa » 24 kwi 2017, o 12:18

Obejrzelim Ghost in the Shell. Nie widziałem anime, jestem zupełnym lajkonikiem w tym temacie – o ile pierwsza część filmu zapewniła mi wiele wrażeń w postaci szturchnięcia w mózg aby zastanowił się nad ogólnie pojętym miksowaniem się człowieka z maszyną, o tyle w części drugiej, jak to mówią, szambo wyj****o, czyli holiłódzizm wziął górę i dowiódł, że mogę się nudzić wśród wybuchów, pościgów i scen iście dramatycznych-tragicznych.
Overall mam dziwne odczucie – podobało mi się, ale uważam, że nie warto :o
Brzydota leży w oku patrzącego.
What is 'first' is not necessarily more original or more important – it could be just preliminary.
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5524

Postprzez abigail » 24 kwi 2017, o 23:35

.. a my se obejrzelim rodzinnie "Sekretne życie zwierząt domowych" - lub podobnie /bo dokładnie tytułu nie pamiętam/ ;) - prześliczny slapstick na kreskówkę - dawno już nie płakałam ze śmiechu. Toteż polecam...
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3367

Postprzez Hashi » 25 kwi 2017, o 17:12

A ja se obejrzałem "Split". Film o gościu posiadającym 23 osobowości. Początkowo dobrze budowany, potem leci w dziwną fantastykę, niemniej jednak uważam, że warto. Ja i Hashi polecamy :)
"co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności(...)Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć"
Hashi męska
Krufka
Krufka

Reputacja: 1415

Postprzez 4jola » 25 kwi 2017, o 20:46

A ja mam wrażenie deżawu...

4jola
Pani Palm

Postprzez 4jola » 9 maja 2017, o 19:53

No byłam na "Strażnikach...".No fajne to. Tylko mam wrażenie,że teraz każdy aktor stawia sobie za punkt na honorze,żeby w Marvelu zagrać. Hmmm...

4jola
Pani Palm

Postprzez hary0685 » 9 maja 2017, o 22:52

4jola napisał(a):No byłam na "Strażnikach...".No fajne to. Tylko mam wrażenie,że teraz każdy aktor stawia sobie za punkt na honorze,żeby w Marvelu zagrać. Hmmm...

Też byłem i uśmiałem się jak głupi :) Według mnie troszkę lepsze niż pierwsza część, która była super... Ogólnie to jestem maniakiem komiksowym :) Teraz tylko czekać na kolejne Marvele i DC Comics( oby tym razem miało to więcej wszystkiego niż poprzednie filmy)

4jola napisał(a):Tylko mam wrażenie,że teraz każdy aktor stawia sobie za punkt na honorze,żeby w Marvelu zagrać. Hmmm...

Hmmm....pewnie chodzi Ci o Tango i Cash...tfuu... Kurta i Sylvestra, to Sylvek w którymś wywiadzie Tu jest sznurek do niego tłumaczy, że pora na jego ewolucje i występ w czymś fantastycznym. A Kurt wygrał casting na wielką planetę :)
- Vie pan, że innym określeniem ikonografa byłby "fotograf"? Od latacjańskiego słova "photus", które oznacza..
- "Skakać dookoła jak wariat i rozstawiać wszystkich po kątach, jakbyś był właścicielem"? - spytał William.
hary0685 męska
Wampirzy Fotograf

Reputacja: 4024

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 10 maja 2017, o 08:21

Ale czy to źle, że obaj panowie zmarvellili się?
;) w s-f umoczyli się już dużo wcześniej;) Wujek Stallone z komiksem miał już doczynienia dużo wcześniej...
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5068

Postprzez Corvus26 » 17 maja 2017, o 20:55

Właśnie wróciłem ze nowych Strażników Galaktyki i jak dla mnie trochę gorsi od pierwszej części. Praktycznie cała komedia opierała się na postaci Draxa, do tego wpleciono sporo poważnych i smutnych scen, a ja jednak oczekiwałem że się uśmieję trochę więcej na tym filmie. Nadal jednak uważam że było warto i polecam.
4jola napisał(a):Tylko mam wrażenie,że teraz każdy aktor stawia sobie za punkt na honorze,żeby w Marvelu zagrać. Hmmm...

Jak przeglądałem z kumplem na co tu pójść to adaptacje Marvela wydają tchnieniem świeżości na tle tych wszystkich sequeli i remaków, może to dlatego.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?

— Albert Einstein
Corvus26 męska
Dziekan

Reputacja: 2599

Postprzez Morte » 19 cze 2017, o 23:46

Widziałem ostatnio Ghost in The Shell w wydaniu amerykańskim. Film mimo że miał sporo scen nawiązujących do oryginału z 1995 roku, fabułę, która początkowo wydawała się nawet ciekawa i bardzo dobrą Scarlett Johanson wcielającą się w rolę głównej bohaterki Major Motoko kusanagi, to jednak zawodzi na wielu frontach.

Nie mam słuchu absolutnego, ba wiele razy podejrzewałem że słoń nadepnął mi na ucho. Ale nawet mając bardzo przeciętny słuch można wyczuć fałszywie zagraną nutę przez Clinta Mansella. Muzyka przypominała mi trochę to co mogłem usłyszeć w Tronie z 1982 lub niekiedy nawet w Drive. Rzecz w tym, że tego typu elektroniczna muzyka nijak nie pasuje do takiego filmu. Film nie koniecznie musiał wiernie naśladować oryginalną ścieżkę dźwiękową, ale przydałoby się coś co podkreśla opowiadaną historię.

Głowna historia też nie wyróżniała się spośród setki innych przeciętnych filmów gatunku Science fiction. Zakończenie chyba najbardziej mnie zawiodło. Ale gdy teraz o tym myślę to nie potrafiono przekazać podobnie filozoficznych przemyśleń na temat wpływu postępu technologicznego na człowieka, które miał reżyser anime. W drugiej połowie filmu opowieść wydaje się mdła,nijaka.

Wizerunek miasta też był poniekąd rozczarowujący. Zdecydowanie przypominał Łowcę Androidów po "ulepszeniach". Miasto świeciło się od neonów jak psu jajca :D Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem film, który prezentowałby tak bardzo oświetlone lampami neonowymi miasto. Surowość miasta przedstawiona w japońskim pierwowzorze była zdecydowanie lepsza i wyglądała zdecydowanie bardziej realnie.

Niemniej nie jestem aż tak bardzo oburzony, jak co poniektórzy fani azjatyckiego, starego już dziś dzieła. Zawsze lubiłem bardziej Akirę i produkcje studia Ghibli.
Cóż może zmienić naturę człowieka?
Morte męska
Mag I stopnia

Reputacja: 413

Postprzez hary0685 » 20 cze 2017, o 22:59

Ostatnio jako komiksowy nerd wybrałem się na Wonder Woman.
I wreszcie mogę powiedzieć, że jest film DC Comics ma fabułę, która jest sensowna i dobrze napisana.
Origin postaci klasyczny i taki jaki pamiętam. Główny zły ciekawie zrobiony( nie będę spoilerował) i ogólnie przekonałem się do Gal Gadot. Izraelka, która większość scen kaskaderskich zagrała sama( dokrętki scen kręciła będąc w piątym miesiącu ciąży) do tego po obowiązkowej służbie wojskowej, więc sztuki walki zna i w ogóle poza paroma momentami WTF to dobrze zagrała :)

Ogólnie polecam i czekam na kolejne komiksówki
- Vie pan, że innym określeniem ikonografa byłby "fotograf"? Od latacjańskiego słova "photus", które oznacza..
- "Skakać dookoła jak wariat i rozstawiać wszystkich po kątach, jakbyś był właścicielem"? - spytał William.
hary0685 męska
Wampirzy Fotograf

Reputacja: 4024

Postprzez sky » 17 lip 2017, o 22:38

Nie wiem czy pisałem, ale polecam "Florence Foster Jenkins" ze wspaniałą rolą Meryl Streep :D świetny film, w którym pierwszy raz nie przeszkadzał mi Hugh Grant, a to już można można określać mianem cudu, bo go nie znoszę. Sama postać tytułowej bohaterki jest bardzo interesująca i inspirująca, a Meryl gra w tym filmie wspaniale, zwłaszcza jak się ją słyszało w innych filmach ;) choć Janda w "Boskiej" równie dobrze odegrała Florence, ale to tylko moje zdanie ^^ Chyba najbardziej ciekawe jest kwestia postaci granej przez Granta, która mówi, że nie każda osoba osiąga sukces/sławę/wielkie rzeczy, a część z nas musi się pogodzić się z tym, że jest się przeciętnym w tym co się robi, a im szybciej się to zrobi tym mniejsze rozczarowanie i szybciej odnajdzie się w życiu. Wypowiada to niespełniony aktor do młodego pianisty, który marzy o karierze. Obaj, patrząc na ich życiorysy w rzeczywistości, nie osiągnęli nigdy nic, poza bycie związanymi z tak niespotykaną postacią jak Florence Foster Jenkins. Jak dla mnie to dość życiowe przesłania, a na pewno warte przemyślenia, ale to chyba zależy od osoby.
"Przeprowadzili bardzo dokładne badania, z których wynika jednoznacznie, że ludzkość stała się całkowicie bezużyteczna."
Dan Simmons "Hyperion"
„Wszechświat zbudowany jest z opowieści, nie z atomów.” Muriel Ruckeyser
sky męska
Skytrollik

Reputacja: 3588

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne dysputy

-Idź, poviedz dzieciom nocy, by svą cudną muzykę tvorzyły gdzie indziej, dobrze? Mam migrenę.

Piąty elefant, dodał(a) Dżon