Luźne dysputy

Kto się nie dziara ten fujara, czyli o upiększaniu opinie.

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Kto się nie dziara ten fujara, czyli o upiększaniu opinie.

Postprzez tter282 » 8 lut 2010, o 15:16

Ale raczej trwałym, nie zaś makijażu :)

Rzucam temat, sam na dzień dobry nie będę się wypowiadał, jako że przede mną n-ta sesja spędzona nad jednym wzorem u Kumotra Okrutnika.

Proszę Państa uprzejmie - co na tak, co na nie i dlaczego :mrgreen:
Dumaj dumaj, carom nie budiesz...
tter282 męska
Anghammarad

Reputacja: 311

Reklama

Re: Kto się nie dzaiara ten fujara, czyli o upiększaniu opinie.

Postprzez Mauer » 8 lut 2010, o 15:58

To jesteśmy bracia krwi (i tuszu)

Póki co prawe przedramie zdziarane, kark i napoczęta klata.
Kocham ten moment gdy po 4rech godzinach masz chęć odgryźć rękę temu kolesiowy z brzęczykiem.

Po za tym kolczyki kolczyki no i planuje tongue splitting diy tak samo jak industrial tunele, nos, wargi i brwi :P
Obrazek
4jola napisał(a): nasz mistrz zgryźliwości...
Mauer
Śmierć szczurów

Reputacja: 53

Postprzez szkot » 8 lut 2010, o 17:46

Czyli fujara jestem. Szanuje ludzi, którzy robią sobie takie cuda. Jeśli oczywiście są ładne i dobrze zrobione. Mam kolegę, który ma całe plecy w dobre wzory. Jeśli chodzi o mnie? To co najwyżej jakąś kropkę na ramieniu. I markerem :D Najlepiej zmywalnym :D Taki mam charakter :)
Magia jednak ma w zwyczaju czekać w ukryciu niby grabie leżące w trawie.
szkot męska
Lu-Tze

Reputacja: 64

Postprzez Eoren » 8 lut 2010, o 18:38

Po za tym kolczyki kolczyki

Ja się czuję oryginalna w mojej społeczności bo nawet uszu nie mam przekłutych i w żadnym razie nie jest mi to do szczęścia potrzebne. Ale tatuaże (pod tym samym warunkiem, który rzucił Szkot) właściwie mi się podobają tylko, że u innych...
THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside a dog, it's too dark to read."
Eoren żeńska
Bibliotekarz

Reputacja: 362

Postprzez Mauer » 8 lut 2010, o 19:18

Cóż, biorę wenflon w łapę i czekam na Częstochowe, Eoren obiecuje że nie wyjdziesz z tego cało. :twisted:
Obrazek
Mauer
Śmierć szczurów

Postprzez grace » 8 lut 2010, o 19:18

Eoren, nie jesteś tak oryginalna. Też nic nie mam przekłutego - chyba, że jak coś szyje to zdarza mi się wbić igłę w palec.
Tatuaż z henny być może bym sobie zrobiła. Ale tak z jednym obrazkiem na całe życie - bez możliwości zmiany? Fuuj
kliknij Tu>ObrazekA tu znajdziesz->Obrazek
Rejestr postaci i Naszą Encyklopedię, którą możesz pomóc tworzyć.
grace żeńska
Kelda

Postprzez Corvus26 » 9 lut 2010, o 00:11

To ja również pozostanę wśród fujar ;) . Pomijając fakt że również nie uśmiecha mi się jakikolwiek permanentny rysunek gdziekolwiek, to w dodatku zdaję mi się że taki zabieg musiałby być w moim przypadku miejscową depilacją, ponieważ jestem owłosiony jak Bibliotekarz ;) . Co do kolczyków to już mi wystarczy że zegarkiem zahaczam o każdy wystający element, nie mówiąc już o dziurawieniu sobie czegokolwiek.
Jednym zdaniem wolę pozostać takim jak mnie natura/Pan Bóg stworzyła/stworzył.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?

— Albert Einstein
Corvus26 męska
Dziekan

Reputacja: 2579

Postprzez tter282 » 9 lut 2010, o 08:21

No dobra.

Z rozmaitymi BM, czyli body modifications problem jest spory. Kwestia estetyki i oglądu przez osoby drugie, to rzecz poboczna, choć nie najmniej ważna. Myślę jednak, że zdobienia robimy dla siebie, nie zaś dla innych.

Głównym contra jest NIEODWRACALNOŚĆ zabiegu. Niestety - gumką myszką nie zmażesz tatuażu, japy po tunelu nie załatasz bez pozostawiania śladów. Czy więc warto?

Dochodzi tutaj kolejny problem - UZALEŻNIENIE. Zaczyna się od małego bzyczka gdzieś tam wytatuowanego, zaś kończy się na kilkudziesięciu procentach porysowanego ciała. Myślę, że zrobienie pierwszej modyfikacji (nieważne jakiej), jest swego rodzaju przełamaniem bariery psychologicznej, a później, skoro przeklroczyło się ów Rubikon, idzie myk myk, szast prast.

Jednak mimo wszystko, odpowiedź na pytanie, czy gdybyś miał (a) czystą skórę, pociąłbyś się znów, w większości przypadków brzmi "Tak".

Hmmm, dziwne, nieprawdaż?
tter282 męska
Anghammarad

Postprzez Mauer » 9 lut 2010, o 09:28

Czy dziwne? Najsamojsza prawda. Sam jutro idę zrobić znajomej kolejnego kolczyka(rooka). A sam umrę jak nie dostane Verictral chin'a
I spotkałem się z opinią"nie zrobie sobie żadnej BM, bo wiem że mnie wciągnie" czy ma to sens?
Obrazek
Mauer
Śmierć szczurów

Postprzez tter282 » 11 lut 2010, o 09:41

A tutaj jegomość pojechał dosyć szeroko. Nasuwa się pytanie o granice... Voila:
tter282 męska
Anghammarad

Postprzez Mauer » 11 lut 2010, o 10:10

Nie aż "za daleko", ale nadal pytanie czysto etyczne; gdzie jest granica? Dla wielu ludzi moje MAŁE tunele bo 8 mm (małe bo w porównaniu z jego ogromnymi tunelami(na oko strzelam że z 50mm)) czy industrial, dredy są grubym przegięciem, patologią i skrajnym okaleczaniem się. Jest to kwestia czysto środowiskowa. W życiu nie powiem że człowiek który zrobił sobie jakakolwiek hard BM jest idiotą/kretynem/pajacem, wręcz przeciwnie mam do niego wiekszym szacunem bo np tunele w nosie mnie nie kręcą i się nie podobają i raczej nie zrobił bym sobie takich. A co z plemionami modyfikującymi swoje ciało? skóra krokodyla i tak dalej, ich nikt nie ma prawa nazwać pajacami jest to taka sama część kultury jak obrzezanie u żydków czy nasze zażynanie karpia i jedenie go w bezmięsny postny dzień. . Modyfikacje ciała były obecne w życiu człowieka w większości kultur jako wyraz siebie, pokazanie swojego statusy i forma sztuki od samych początków i będą do samego końca istnienia człowieka. Mam nadzieję.
Obrazek
Mauer
Śmierć szczurów

Postprzez 4jola » 12 lut 2010, o 00:27

Taaa...Widziałam podobnego kolesia w metrze.Niestety był koło 60tki.Nie wyglądał kozacko,oj nie.
"My,z matką twoją,rasizmowi mówimy twarde i zdecydowane: raczej nie !"

"-Zamknijcie się sierżancie.Jesteście wolnym trollem.To rozkaz."
4jola
Pani Palm

Reputacja: 5021

Postprzez emerencja » 12 lut 2010, o 04:11

Raz jeden widziałam tatuaż który mnie zauroczył /// uwaga: dygresja - tatuaże poważam u grypsery i marynarzy // dziewczę lat ok 24 szło ulicą, ogolone na 3 mm z zakolem prawym głębszym. W tym zakolu wytatuowany byl cudnej urodu 2-dwu centymatrowy smok.

Cóż za cudne i mądre dziewczę! (pomyślałam). Znudzi się, albo skóra opadnie - to zarośnie! :) :)

Przykład negatywny: mam rówieśniczkę / a więc babsko stare lat 43/ co sobie na ramieniu "walnęła" motylka, a na biuście - smoka. Żeby szyku zadawać.

No other comments

:) ;) :)
emerencja

Postprzez Tigi » 12 lut 2010, o 12:41

szanuję - bo w końcu każdy jest odpowiedzialny za swoje ciało. ale muszę przyznać, że w nadmiarze mi się nie podoba. jakoś mi to estetycznie nie odpowiada.

może stąd moje raczej negatywne nastawienie, że akurat ja znam ze dwie, trzy osoby, które żałuję niegdysiejszych upodobań właśnie z powodu śladów, które zostały i nieco utrudniają im życie, bo zmienił im się pomysł na to, co chcą robić.
"One can't believe impossible things."
"I dare say you haven't had much practice. When I was your age, I always did it for half an hour a day. Why, sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.”
Tigi żeńska
Mag IV stopnia

Reputacja: 1181

Postprzez ratharienn » 12 lut 2010, o 14:22

Zawsze podobały mi się tatuaże. Szczególnie u mężczyzn. Byle nie na głowie. Rok temu planowałam umieszczenie jakiegoś rysunku na plecach, ale jakoś tak pomysł mi osłabł. Pewno jeszcze do tego wrócę.
Za to kolczykuję się z uporem maniaka, choć na dzień dzisiejszy nie noszę już kolczyków w brodzie i pępku. Zostały tylko w uszach.
Ale nigdy nie podobały mi się tunele. Widziałam kiedyś chłopaka, który miał taki w policzku. Zastanawiam się, jak to działa? Albo takie "gorsety" (wiem, że ma to fachową nazwę), też nigdy mi się nie podobały.
"Co to za sztuka i kogo w niej gram?"
ratharienn żeńska
Dziekan

Reputacja: 1882

Następna strona

Powrót do Luźne dysputy

Nie warto było sprawdzać drzwi frontowych. W Głupim Ośle przechodziły przez nie jedynie panny młode i trupy. Babcia starała się nie być ani jednym, ani drugim.

Równoumagicznienie, dodał(a) Elencza