Luźne dysputy

Seriale

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Seriale

Postprzez szkot » 8 lut 2010, o 11:51

Jako, że lubię oglądać seriale musiałem ten temat poruszyć teraz, ponieważ zaczął się ostatni sezon serialu "Lost". Ogląda go ktoś oprócz mnie? Czy zostanę wyśmiany.
Ci co oglądali - co sądzicie o pierwszych odcinkach? Według mnie dają do myślenia.

A tak ogólnie oglądacie jakieś seriale amerykańskie? Wiem, że House'a, który do mnie nie przemawia.

Polecam wszystkim - "The Big Bang Theory" - genialny serial komediowy. Jak dla mnie wspaniały spadkobierca "The 70s Show" czyli po polsku "Różowe lata siedemdziesiąte".

Ponadto oglądam "Kości", "Lie to me", "Chuck", a ostatnio wciągnąłem się w "Układy".
Magia jednak ma w zwyczaju czekać w ukryciu niby grabie leżące w trawie.
szkot męska
Lu-Tze

Reputacja: 64

Reklama

Re: Seriale

Postprzez qfas » 8 lut 2010, o 13:12

"Zagubionych" oglądam i ja. widziałem dwa pierwsze odcinki i szczerze przyznam, że ucieszył mnie taki obrót spraw w serialu: (UWAGA - spoiler alert dla wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli początku szóstego sezonu, a mają zamiar - nie czytać tego akapitu) rozdzielenie linii czasowej to świetne zagranie, "co by było gdyby" daje szerokie pole do popisu scenarzystom, i pozostaje tylko żałować, że nie zdecydowano się na taki myk wcześniej, na przykład już przy sezonie piątym. Podciągnęło by to poziom - IMO - najgorszej serii. Cieszą come backi, jestem szczególnie zadowolony, że znowu pojawił się Charlie. Scena w samolocie z jego udziałem zawiera smaczek - odniesienie do pierwszego odcinka pierwszego sezonu, gdy Jack chciał wykonać tracheotomię za pomocą długopisa:). Jestem ciekaw, jak potoczą się losy "zagubionych-nie-zagubionych", i czy ich przyszłość będzie w jakiś sposób powiązana z Wyspą (czyżby zaginięcie trumny z ciałem ojca Jacka było jakąś wskazówką?). Zaś co się tyczy ekipy "wyspiarzy", to wydarzenia przybrały tam oczekiwany obrót - nie zaskoczyła mnie prawdziwa natura "Locke'a", od końcówki ostatniego odcinka piątego sezonu wiadomo było, kim jest. Kolejna grupa "innych" to kolejne mącenie, mam nadzieję, że jakoś sensownie uda się zamknąć i wytłumaczyć ten wątek, jak i ten z pierwszymi mieszkańcami Wyspy - ale czasu jest mało, trzymam kciuki za scenarzystów.

Z amerykańskiego dorobku serialowego - oglądam, ale raczej okazjonalnie "Kości", "CSI: Las Vegas" (inne serie jakoś mi nie podeszły), "Supernaturals" - serial o dwóch braciach Winchester, dzielnych pogromcach demonów. Jeżeli ktoś ma z tydzień wolnego, może sprawdzić ten ostatni, warto.

Z komediowych - "Big Bang Theory" oglądałem i zgodzę się ze szkotem, że serial jest bardzo dobry - i podoba mi się porównanie do "The 70's Show" - lata siedemdziesiąte - dzieci-kwiaty, początek dwudziestego pierwszego wieku - nerdy:). Serial jest na drugiej pozycji na mojej top liście, przegrywa tylko z "Scrubs" - debeściakiem, jakich mało. Serial komediowy o lekarzach, ale nie taki płytki jak "Zielone Skrzydło" czy "Zdrówko!", do tego z postaciami, które, krótko mówiąc, urywają łeb - J.D., Turk czy Cox to zdecydowanie debeściaki większe.

A co Cię takiego w House'ie dorzuciło, szkot? Dobry to serial, żeby obejrzeć jeden odcinek na tydzień, cynicznego i olewackiego Gregory'ego, jeżeli dozuje się w małych dawkach, nawet przyjemnie się słucha (bo uważam, że nie da się na raz obejrzeć więcej niż trzech odcinków).
Donnie: Dlaczego nosisz to głupie ubranko królika?
Frank: Dlaczego nosisz to głupie ubranko człowieka?
qfas męska
Vault Dweller

Reputacja: 458

Postprzez tommi » 8 lut 2010, o 13:39

Ja tradycyjnie oglądam Housa :lol: Lubie też chorzy doktorzy i parę innych co leci na comedi central .jestem zagorzałym fanem NCIS ,a co do supernatural to również polecam nie oglądałem całej serii ,ale poszczególne odcinki i mnie zaciekawiły
tommi męska
Mag III stopnia

Reputacja: 46

Postprzez ratharienn » 8 lut 2010, o 14:11

qfas napisał(a):(bo uważam, że nie da się na raz obejrzeć więcej niż trzech odcinków).

Hmm... Obejrzałam pięć sezonów ciurkiem. Da się. ;)

"Lost" uwielbiam! Ale pierwszy sezon. No, może drugi też. Ale w tej chwili tak się pogubiłam w tej zagmatwanej historii, znikającej wyspie, zakrzywionej czasoprzestrzeni, że nie wiem, kto tam istnieje naprawdę, a kto nie albo czy przypadkiem wszystkim się to nie śni... Pytanie do oglądających: Sawyer jeszcze żyje? 8-)

"Sons of Anarchy". Amerykański serial o gangu motocyklowym. Na razie są tylko dwa sezony, trzeci planują na wrzesień i już nie mogę się doczekać.

"Seks w Wielkim Mieście" - genialny serial, moim zdaniem. Nie wiem, czy faceci też go oglądają, bo to raczej skierowane do kobiet, ale może...

I "Przyjaciele". Najlepszy serial świata chyba. Dziesięć sezonów, ale co to dla mnie! Mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Jeśli ktoś nie widział, to polecam.:)
"Co to za sztuka i kogo w niej gram?"
ratharienn żeńska
Dziekan

Reputacja: 1900

Postprzez qfas » 8 lut 2010, o 14:27

tommi napisał(a):Lubie też chorzy doktorzy

To po polsku "Scrubs" właśnie.

ratharienn napisał(a):Pytanie do oglądających: Sawyer jeszcze żyje? 8-)

Żyje. Ale wydaje się, że już niedużo mu zostało.
Donnie: Dlaczego nosisz to głupie ubranko królika?
Frank: Dlaczego nosisz to głupie ubranko człowieka?
qfas męska
Vault Dweller

Reputacja: 458

Postprzez szkot » 8 lut 2010, o 14:28

Nie jestem w stanie powiedzieć co mi się nie podoba w Housie, ale nie ciekawi mnie jego historia. W telewizji oglądałem okazjonalnie. Następnie 5 sezon oglądałem na kompie, ale mnie nie zachwycił i teraz podobno 6 sezon jest bez rewelacji. Tylko 2-3 odcinki były dobre.

"Supernatural" oglądam, a jak :D Podoba mi się w nim to, że robią sobie jaja z siebie. Niektóre odcinki są jedną wielką parodią. I ta olbrzymia liczba nawiązań do seriali, filmów.

No a teraz "Lost" - spodobał mi się tekst Charliego "powinienem nie żyć" - bardzo dobre nawiązanie do tego co się dzieje w serialu. Alternatywna rzeczywistość wymiata - aczkolwiek nudniejsza od wyspowej. Jestem ciekaw jak się to wszystko potoczy jak Jacob umarł i ten od czarnego dymu rządzi. I ciekawe gdzie chce wrócić.
szkot męska
Lu-Tze

Postprzez Sushi » 8 lut 2010, o 14:41

ratharienn napisał(a):I "Przyjaciele". Najlepszy serial świata chyba. Dziesięć sezonów, ale co to dla mnie! Mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Jeśli ktoś nie widział, to polecam.:)

Pokażcie mi kogoś kto nie zna serialu "Friends"! Najpierw się przyjrzę delikwentowi a potem i tak nie uwierzę.
Scrubsi są w porządku chociaż gdy skoczył im budżet w którymś z rzędu sezonie natłok "efektów specjalnych" zrobiło się od nich... no... tłoczno.
Mój ulubiony serial, (ewidentny numer jeden wśród seriali!) to Księgarnia Black Books
Kojarzy ktoś?
Bernard jest idealnym bohaterem serialowym (na swój sarkastyczny, irlandzki sposób oczywiście)
OUT OF ORDER.I blame it on my A.D.D baby
Sushi żeńska
Złodziejka zapalniczek

Reputacja: 371

Postprzez Utis » 8 lut 2010, o 14:52

Rzeczywiście, "Przyjaciele" są bardzo fajni, ze względu na prosty, pogodny humor i bardzo optymistyczny klimat. Można bohaterom przyjaźni pozazdrościć.

No a legendarni "The Simpsons"? Liczą się?
Utis
Mag II stopnia

Reputacja: 166

Postprzez tommi » 8 lut 2010, o 15:03

ratharienn napisał(a):
"Seks w Wielkim Mieście" - genialny serial, moim zdaniem. Nie wiem, czy faceci też go oglądają, bo to raczej skierowane do kobiet, ale może...
[/quote]

Ja oglądałem jak leciało na tvnie i muszę przyznać ,że mnie ubawiło :mrgreen:

I tak z doskoku jeszcze napomnę o Californication też dobry serial specyficzny humor polecam

A z starych to jak byłem mały to lubiłem pana który "potrafi zrobić coś z czegoś i użyć tego do czegoś" zwany również Mag gyverem i drożynę A :roll: i M.A.S.H. ostatni miażdży system
Ostatnio edytowano 8 lut 2010, o 16:00 przez tommi, łącznie edytowano 1 raz
tommi męska
Mag III stopnia

Reputacja: 46

Postprzez tter282 » 8 lut 2010, o 15:04

Serialom stanowczo i zdecydowanie mówię nie. A to, ponieważ:

- zywot mój zapracowany i chaotyczny, toteż na regularne oglądactwo mnie nie stać,
- ściągać filmów z sieci nie nauczyłem się i nie nauczę (programowo),
- kupować zestaw płyt? A co ja, plusztony do dom workami z kasy noszę? :mrgreen:

A tak zdziebko poważniej - dorobek PRL-u znienawidzonego, czyli Ich czterech i czołg, Kloss wspaniały, Alternatywy 4. I na tym koniec. Aaaaa, Battlestar Galactica - dzięki bratu, dunemu posiadaczowi chyba wsiech odcinków - bardzo miła space opera.
Dumaj dumaj, carom nie budiesz...
tter282 męska
Anghammarad

Reputacja: 311

Postprzez grace » 8 lut 2010, o 17:17

był luby jakiś czas temu zdobył wszystkie odcinki "ER" - czyli Ostry Dyżur... No i tak codziennie coś... aż nam się znudzi. Czasem jeszcze Futurama, Simpsons, Family Guy itp.

Ale zdecydowanie wolę filmy.
kliknij Tu>ObrazekA tu znajdziesz->Obrazek
Rejestr postaci i Naszą Encyklopedię, którą możesz pomóc tworzyć.
grace żeńska
Kelda

Postprzez szkot » 8 lut 2010, o 17:41

Ja znowu będę na przekór. Bo oglądam "Przyjaciół", podobają mi się, ale nie zachwycają. Nie wiem czemu, ale nie. "70s show" uważam za dzieło wybitne i prawie licencjata nie napisałem, bo wpadłem wtedy w nałóg oglądania. Serial cały czas trzyma poziom.
"Battlestar Gallactica" - dobry serial. Najbardziej podobała mi się ostatnia scena ostatniego odcinka. Dobrze, że czekałem.
A z klasyki - "Miasteczko Twin Peaks" - klimat niepowtarzalny.
A "Dextera" ktoś ogląda? Jeden z nielicznych seriali, który cały czas trzyma poziom.

ratharienn napisał(a): Pytanie do oglądających: Sawyer jeszcze żyje? 8-)

żyje, żyje i ma się dobrze :D
szkot męska
Lu-Tze

Postprzez Eoren » 8 lut 2010, o 18:43

Ja zasadniczo jestem bezserialowa ale Lost to Lost... myślałam ,że to ja jestem ostatnią osobą, która to ogląda :mrgreen:, wcześniej jeszcze moja koleżanka ogladała ale odpadła bodajże na piątej serii. I jak to fajnie, że wszyscy się cieszą z powrotu Charliego, nie mogłam odżałowac jak umarł.
THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside a dog, it's too dark to read."
Eoren żeńska
Bibliotekarz

Reputacja: 362

Postprzez Kinga » 8 lut 2010, o 20:31

House'a oglądam i uważam, że jest genialny, oprócz tego Kości, CSI: Miami, Wzór (do 3 sezonu), Firefly tyle ile nakręcili, ja chcę więcej!, ze starszych oglądałam M.A.S.H.'a.

Lostów nie widziałam ani jednego odcinka :D, zresztą podobnie jak Skazanego na śmierć i polskiej chały w stylu Pierwszej Miłości i innych Domów nad rozlewiskiem...
Regulamin jest fajny. Ścieżka kasztana nie. FAQ ma sporo odpowiedzi, jak nie ma tam Twojego pytania, pisz PW.
Kinga żeńska
ciotka cierpienia

Reputacja: 3854

Postprzez ratharienn » 8 lut 2010, o 21:28

qfas napisał(a):Żyje. Ale wydaje się, że już niedużo mu zostało.

szkot napisał(a):żyje, żyje i ma się dobrze :D

Jak żyje, to może jeszcze pooglądam... :D
"Co to za sztuka i kogo w niej gram?"
ratharienn żeńska
Dziekan

Reputacja: 1900

Następna strona

Powrót do Luźne dysputy

- Kiedy miałem pięć lat, dał mi swoją starą koszulkę. Była jak namiot. Znaczy, tak przepocona i brudna, że nigdy nie zmokłem.

Niewidoczni Akademicy, dodał(a) grace