Luźne dysputy

Seriale

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Re: Seriale

Postprzez Anima Vilis » 19 maja 2016, o 14:54

Jadźka zapomnij o Wikingach. Oglądaj Grę o Tron

A ja po raz pierwszy oglądam 27 sezon Simpsonów. Od tak dawna (od poprzedniego sezonu) nie widziałam nowych Simpsonów. Jest cudownie.

Spojlery GoT
Ankha
A mnie scena kiedy znowu wychodzi z płomieni raczej rozbawiła. Nie mogłam uwierzyć, że dothraki znów dali się złapać na tę samą sztuczkę ;)
Obrazek
- A kiedy zaczyna się sztuka współczesna?
- Od 2 promili
Anima Vilis żeńska
Jednoosobowy kabaret

Reputacja: 4857

Reklama

Postprzez 4jola » 19 maja 2016, o 18:50

Anima Vilis napisał(a):Nie mogłam uwierzyć, że dothraki znów dali się złapać na tę samą sztuczkę

To chyba byli ci,którzy po śmierci Drogo sobie poszli precz. Tylko ci,którzy z nią zostali,mieli okazję oglądać narodziny smoków.
Ale może coś pomięszałam?
"My,z matką twoją,rasizmowi mówimy twarde i zdecydowane: raczej nie !"

"-Zamknijcie się sierżancie.Jesteście wolnym trollem.To rozkaz."
4jola
Pani Palm

Reputacja: 5117

Postprzez Anima Vilis » 19 maja 2016, o 18:55

Joluś zaznaczaj jakoś spoilery GoT. Nie chcemy popsuć Jadźce seansu

spojler GoT

No nie wiem czy poszli sobie precz. Sporo chyba tam z nią zostało
Obrazek
- A kiedy zaczyna się sztuka współczesna?
- Od 2 promili
Anima Vilis żeńska
Jednoosobowy kabaret

Reputacja: 4857

Postprzez abigail » 19 maja 2016, o 19:21

To ja tak... zupełnie nie spoilerując... Arnold dorwał się najnowszego odcinka /ciut po czasie... znaczy po mnie :lol: / i mi się rano pochwalił tymi słowy: "no miałaś rację.. wreszcie zaczęło się coś dziać... bo zabrali RRMartinu - i wzięli się rasowi scenariopisze za sprawę.. :lol: :lol:
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3367

Postprzez Jadźka » 20 maja 2016, o 03:27

Pewnie zanim dojade do VI sezonu to i tak zapomne, co tu wypisywaliscie ;) Poza tym ja juz dawno zaspoilerowana i wiem ze wszyscy zgina :P
Nie ma innego życia, tylko najbliższe pięć minut. Reszta to wyobraźnia.
S. Mrożek

Random Travel Stories by Jadwi
Jadźka żeńska
Kierownik studiów nieokreślonych

Reputacja: 3287

Postprzez 4jola » 20 maja 2016, o 22:35

Anima Vilis napisał(a):Joluś zaznaczaj jakoś spoilery GoT. Nie chcemy popsuć Jadźce seansu

To nie są spoilery!Przecież to z poprzednich sezonów.
Anima Vilis napisał(a):No nie wiem czy poszli sobie precz. Sporo chyba tam z nią zostało

Przecież napisałam po polskiemu,że ci,co z nią zostali,mieli zaszczyt zobaczyć wcześniej to,co ci,którzy poszli precz po śmierci Drogo,zobaczyli dopiero teraz.
No prościej się nie da. ;)

4jola
Pani Palm

Postprzez Jadźka » 23 maja 2016, o 09:13

4jola napisał(a):
Anima Vilis napisał(a):Joluś zaznaczaj jakoś spoilery GoT. Nie chcemy popsuć Jadźce seansu

To nie są spoilery!Przecież to z poprzednich sezonów.

No ja jestem na początku sezonu 1, ale w internecie nie od dziś, także spoko loko ;)

"Better Call Saul" season 1 - miodzio! Rozkręca się powoli, wolniej niż "Breaking Bad", ale wsysa. Slipping Jimmy - jak nic Moist von Lipwig przed "nawróceniem". No i w sumie ten serial to kolejne rozważanie nt tego, czy tygrys może zrzucić swoje paski, czy jakoś tak ;) Zabieram się za dwójeczkę, a że mam 3 dni bezrobocia, a potem 2 dni w podróży, to coś czuję że pójdzie szybko.
Nie ma innego życia, tylko najbliższe pięć minut. Reszta to wyobraźnia.
S. Mrożek

Random Travel Stories by Jadwi
Jadźka żeńska
Kierownik studiów nieokreślonych

Reputacja: 3287

Postprzez Ankha-Morpork » 23 maja 2016, o 15:52

Kurde, mój najlepszy kandydat na Żelazny Tron! ;_____;
"Tacy, co mogą coś robić, powinni wstawiać się za tymi, co nie mogą. A niektórzy muszą przemówić w imieniu tych, co nie mają głosu." - Babcia Obolała, "Wolni Ciut-Ludzie".
Ankha-Morpork żeńska
Mag III stopnia

Reputacja: 1388

Postprzez abigail » 23 maja 2016, o 19:50

Może mi ktoś zaspoilerować najnowszy odcinek South Park? - bo się pogubiłam w jakim sezonie jestem...
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3367

Postprzez Motopompa » 25 maja 2016, o 10:48

Obrazek
Brzydota leży w oku patrzącego.
What is 'first' is not necessarily more original or more important – it could be just preliminary.
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5524

Postprzez Stanisław Ssakmorski » 25 maja 2016, o 22:30

abigail napisał(a):Może mi ktoś zaspoilerować najnowszy odcinek South Park? - bo się pogubiłam w jakim sezonie jestem...

Otóż aglomeracja się powiększa - oczywiście głównie rozrastają się przedmieścia - i coraz częściej słyszy się głosy, żeby skwer przemianować na Central Park.

Robiłem kilka podejść do Gry. O Tron, oczywiście. Nie dla mnie, nie jestem w stanie niczego wartościowego w niej dostrzec. Ale że w Forum są fani, to nie będę się wyżywał (tzn. rzetelnie argumentował) - tak tylko o tym wspominam, bo może - maybe - jest gdzieś jeszcze ktoś, kto też nie potrafić się Grą zachwycić i oczywiście nie przyznaje się przed nikim do tego i czuje wykluczony. To tak dla otuchy temu komuś chciałem powiedzieć, że nie jest sam :D

:?

No chyba że to ja jestem sam :(
A potem lodowiec wycofał się, zostawiając po sobie moreny, jeziora i kamienie...
E. Niziurski
Stanisław Ssakmorski męska
Flażolet

Reputacja: 2895

Postprzez 4jola » 25 maja 2016, o 22:42

Stanisław Ssakmorski napisał(a):To tak dla otuchy temu komuś chciałem powiedzieć, że nie jest sam

Na szczęście nie ma obowiązku lubienia tego,co reszta stada.
Jeszcze... ;)

4jola
Pani Palm

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 26 maja 2016, o 08:52

Stanisław Ssakmorski napisał(a):No chyba że to ja jestem sam :(

Ssaku,
https://www.youtube.com/watch?v=PHAZoC5IK5o
tak jakoś mi się skojarzyło:)
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5076

Postprzez sky » 26 maja 2016, o 10:16

Stanisław Ssakmorski napisał(a):No chyba że to ja jestem sam

Ssaku nie jesteś sam, pierwszy sezon obejrzałem cały od razu, drugi już mnie nie zachwycił(dotarłem do 4 odcinka), tak samo książki(poległem dwa razy na drugim tonie). Znam wszystko co dzieję, internet wszystko zaspoileruje, no i 4 sezonów puszczałem mamie z internetu, więc też przepływ informacji był. Ciekawy jestem jak to się wszystko skończy, ale na szczęście przy teraźniejszym internecie nikt mnie nie zmusza do oglądania :D

Choć ostatni odcinek bym obejrzał, bo hold the door.
"Przeprowadzili bardzo dokładne badania, z których wynika jednoznacznie, że ludzkość stała się całkowicie bezużyteczna."
Dan Simmons "Hyperion"
„Wszechświat zbudowany jest z opowieści, nie z atomów.” Muriel Ruckeyser
sky męska
Skytrollik

Reputacja: 3588

Postprzez Stanisław Ssakmorski » 26 maja 2016, o 15:02

sky napisał(a):pierwszy sezon obejrzałem cały od razu, drugi już mnie nie zachwycił(dotarłem do 4 odcinka [...]

Bo seriale, nawet jeżeli opierają się na jakimś dobrym pierwotnym pomyśle, szybko się degenerują - bo jedynym powodem powstawania kolejnych odcinków są wyłącznie zyski z reklam. Twórcy sami nie mają pomysłu na zakończenie - ale to nie szkodzi, ponieważ masy przed telewizorami domagają się kolejnych odcinków i niczego poza tym. Nie mam nic przeciwko i na ogół lubię seriale komediowe czy kryminalne czy coś w tym stylu, jakiś Bond czy coś, które niczego nie udają (tutaj formuła serialu jest uzasadniona: każdy odcinek to inna skończona historia) - ale mówię stanowcze Nie serialom, które sprytnie tumanią widzów, roszcząc sobie pretensje do bycia czymś więcej, niż są i udają, że opowiadają jakąś 'historię'. Kiedyś to było Twin Peaks, później Lost, teraz Game of Thrones. Pseudoartystyczna papka, której twórcy, powyżej drugiego sezonu pewnie sami się zaczynają brzydzić swoją 'kreacją'. Oczywiście, jak ktoś lubi po pracy, może przy obiadku, bezmyślnie pogapić się w plazmę na efekciarsko sfilmowane sceny, to nie ma w tym nic złego. Tylko czy można odpocząć przy takim natężeniu scen sadystycznych, jakie oferuje Gra..
A potem lodowiec wycofał się, zostawiając po sobie moreny, jeziora i kamienie...
E. Niziurski
Stanisław Ssakmorski męska
Flażolet

Reputacja: 2895

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne dysputy

Trudno jest być sławnym i wciąż jeszcze żywym.

Muzyka duszy, dodał(a) grace