Luźne dysputy

marudniko-pochwalnik

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Re: marudniko-pochwalnik

Postprzez 4jola » 26 mar 2018, o 16:27

Tigi napisał(a): która jej pogarsza stan śluzówki w nosie, bo za każdym razem zaczyna się od opuchniętego nosa)

Jeszcze raz ponawiam ,do rozważenia,propozycję nawilżacza w domu!Nawilżacza z oczyszczaniem powietrza.
Spróbujcie chciaż.I zanim zacznie ktoś pisać o wilgoci w domu itp.,cygara przechowuje się w wilgotności 60-70 tych,po sto we wszystkim. Kluczowa jest temperatura-nie moze być za gorąco.
I grota solna,a nawet sanatorium/wczasy w Wieliczce! Macie pod,że tak sobie pozwolę,pod nosem. ;)

Aiyanna napisał(a):Za tydzień zaczynam pracę

Super! A gdzie,gdzie?
Dżoano moja,fachowcze najlepszy.Kłeszczyn-ile czasu mija od,jakby tu ...seksu orłów,do zniesienia jaj? Udało nam się "być" przy urządzaniu gniazda i krótkiej,aczkolwiek namiętnej, chwili małżeńskiej miłości.No i nie wiem,kiedy zniosła jaja i kiedy spodziewać się maluchów.A zawsze przegapiam!
Albo podpowiedz,gdzie takie informacje mogę znaleźć.Guglowałam,ale nic konkretnego...

No.To zamknięto nam miejsce pracy.Bez ostrzeżenia,klienci na lodzie,nie możemy dostać się do środka.Przymusowa przeprowadzka do jakiejś dziury...Nie wiem,czy będę kontynuować przygodę z nimi.
Póki co,kupiłam sobie pół kila suszonego mango i zażeram stressss.
Ostatnio edytowano 26 mar 2018, o 16:34 przez 4jola, łącznie edytowano 1 raz
"My,z matką twoją,rasizmowi mówimy twarde i zdecydowane: raczej nie !"

"-Zamknijcie się sierżancie.Jesteście wolnym trollem.To rozkaz."
4jola
Pani Palm

Reputacja: 5169

Reklama

Postprzez Tigi » 26 mar 2018, o 20:13

Aiyannko, po pierwsze gratulacje okołopracowe, pochwal się, gdzie będziesz pracować:-) a co do migdałków, to aktualnie laryngolog uważa, że to nie powinien być problem, ale mamy kolejną konsultację niebawem, u kogoś innego, zobaczymy co powie. dzięki za radę:*

Jolu, mamy oczyszczacz powietrza, co do nawilżacza, myślimy jeszcze czy jeszcze raz spróbować, bo używaliśmy kiedyś, ale właściwie nie było zauważalnej różnicy:/ Mam wrażenie, że w tym roku to ścigają nas raczej efekty infekcji z jesieni, dwóch dość poważnych, po których organizm naprawdę długo się zbiera. Zobaczymy co wyjdzie z testów i co powie kolejny laryngolog. A co do Twojej pracy, przytulam mocno:* Co się stało? Chcesz się podzielić?
"One can't believe impossible things."
"I dare say you haven't had much practice. When I was your age, I always did it for half an hour a day. Why, sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.”
Tigi żeńska
Mag IV stopnia

Reputacja: 1221

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 27 mar 2018, o 16:08

Jolu, tulam... aż boję się spytać, co się stało.
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5112

Postprzez 4jola » 27 mar 2018, o 20:30

Tigi napisał(a): bo używaliśmy kiedyś, ale właściwie nie było zauważalnej różnicy:/

Nie wiem,jak dawno używaliście,ale może teraz są lepsze? Koniecznie z jonizacją powietrza. To jednak działa,zwłaszcza w blokach,
Zrobicie,jak zechcecie,trzymam kciuki!
A Wieliczka?

Cudo_Tyłeczek napisał(a):Jolu, tulam... aż boję się spytać, co się stało.

Tigi napisał(a):Co się stało? Chcesz się podzielić?

Dziękuję bardzo.Nie ma co mówić.Po prostu właściciel wykopał nas na bruk.Dzisiaj było pakowanie w panice,bo tylko w obecności kogoś tam,kto kosztuje 140 funa na godzinę. Jutro do nowego miejsca,chociaż wyprostować produkcję,a potem się zobaczy. W czwartek (daj Boże)reszta pakowania.
Nie znoszę przeprowadzek,ale mam nadzieję,że wyniknie z tego coś dobrego? Naiwna jestem?Jeśli nawet,to mi tego nie mówcie.

4jola
Pani Palm

Postprzez Aiyanna » 29 mar 2018, o 15:40

4jola napisał(a):Super! A gdzie,gdzie?

Tigi napisał(a):Aiyannko, po pierwsze gratulacje okołopracowe, pochwal się, gdzie będziesz pracować:-

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Rolnictwa i Geodezji :D Czyli stałam się żywym potwierdzeniem nadziei studentów, że po moich studiach jest praca w zawodzie (to oczywiste, że jest ale pewnie sami znacie osoby, które na wieść, że ukończyliście najbardziej prestiżowy kierunek na Harvardzie zastanawialiby się, po kiego grzyba i czy będzie po tym praca i na pewno nie).

4jola napisał(a):Kłeszczyn-ile czasu mija od,jakby tu ...seksu orłów,do zniesienia jaj?

W sensie -do wyklucia młodych? Bo zniesienie to kwestia kilku dni, a wysiadywanie trwa zwykle w widełkach 20 - 30 dni ale konkretna ilość to zdecydowanie cecha gatunkowa. Jakie orły podglądacie? Będzie łatwiej znaleźć informacje :D Na przykład tu: http://www.birdlife.org lub http://avibase.bsc-eoc.org/avibase.jsp.
Matka Joanna od zwierząt
Aiyanna żeńska
Perfekte Wunderbar Waffe 2/2

Reputacja: 3127

Postprzez 4jola » 29 mar 2018, o 21:51

Aiyanna napisał(a):Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Rolnictwa i Geodezji

Uuuu! Sounds serious!To fantastycznie,że będziesz mogła wykorzystać swoje wykształcenie,czyli robić to,co lubisz. Powodzenia!

A takie orełki oglądam.Takie białe ogony majo.
Jeszcze były inne w drugim gnieździe,z taką białą kreską na dziobach,ale chyba im się gniazdko nie spodobało.
http://pontu.eenet.ee/

4jola
Pani Palm

Postprzez 4jola » 31 mar 2018, o 19:14

I pierwsza ,wiosenna tęcza za nami.

Przeprowadzka -koszmar.
Nowe miejsce-koszmar.Dzisiaj trafiłam na potężną awanturę z autochtonem zasiedlającym ,a moimi chłopakami...Ciekawe,jak długo pociągniemy.
Także ten.
Zajefajnie.

4jola
Pani Palm

Postprzez Tigi » 31 mar 2018, o 20:36

Joluś, przytulam mocno!
"I dare say you haven't had much practice. When I was your age, I always did it for half an hour a day. Why, sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.”
Tigi żeńska
Mag IV stopnia

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 1 kwi 2018, o 18:38

Jolu, moze impreza oswajajaca?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Postprzez 4jola » 2 kwi 2018, o 12:45

Cudo,nie da rady,oba samce. To jest tak,jakby znajomi,w ilości 7 sztuk, wprowadzili się do Twojego domu z gdańskim kredensem i kilkoma łóżkami.Plus mnóstwo szmat i nici.
Koszmar. Dla niego i dla nas. Mam nadzieję,że postarają się szybko znaleźć coś innego,bo czaaarno to widzę!

Tiguś,dziękuję!

U nas jest Lany Poniedziałek z niebios...

4jola
Pani Palm

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 2 kwi 2018, o 17:14

Jolu! Mam rozwiazanie!
...trzeba kupic koze!!! :lol:
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Postprzez Dicey Reilly » 8 kwi 2018, o 09:25

Koza lekiem na całe zło ;)
Aiyanna napisał(a):Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Rolnictwa i Geodezji
Kozacko! :D Brawo i powodzenia!

Myśleć, że wyszło się ze przeziębienia i obudzić się tydzień później z bólem nosogardzieli - bezcenne :cry: Pogoda zdradziecka, niech ją pieruny ogniste siarczyste...

Obrazek
Czytaj "Dajsi" :P Bez "ś".
Skład: 75%Marchewy, 75%Bibliotekarza, 74%Niani Ogg, 64%Rincewinda, 63%Śmierci i 60%Vimesa.
Dicey Reilly żeńska
Kwestor

Reputacja: 2366

Postprzez Tigi » 8 kwi 2018, o 10:11

Dicey, łączę się w bólu. Ja po tygodniu od wyleczenia miałam zapalenie gardła, krtani, tchawicy i zatok... :/
Tigi żeńska
Mag IV stopnia

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 8 kwi 2018, o 17:12

Dopadł mnie efekt jojo... moge sie zaczac odchudzac od nowa.
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Postprzez 4jola » 11 kwi 2018, o 18:39

Tigi napisał(a):Ja po tygodniu od wyleczenia

A bo to po "wyleczeniu" trzeba się najwięcej witaminizować i uważać.Ale teoria,a praktyka...wszyscy wiemy,jak to się kończy.
Współczuję bardzo i życzę porządnego wyleczenia.

Cudo,niech to dunder świśnie. Nie poddawaj się!

4jola
Pani Palm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne dysputy

-Jaki typ ludzi lęgnie się w tym twoim mieście, Havelocku?
-Przypuszczam, że najlepszy.
-Dwoje ludzi z gminu może wedrzeć się do ciebie, nie mając nawet umówionego spotkania?
-Ale mając zapiekankę - przypomniał Vetinari

Niewidoczni Akademicy, dodał(a) Igor