Luźne dysputy

Rzeczpospolita Babska

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Re: Rzeczpospolita Babska

Postprzez 4jola » 20 maja 2016, o 22:57

abigail napisał(a):Joluś: Nie rozwiązuje. Bo tu Matuś ma "no passaran" - i w ogóle nie ma rozmowy

Ja rozumiem,ale podrążę w kwestii mieszkania w nim! Bo szukasz mieszkania na parterze,a tu dom do dyspozycji...
Nie o sprzedaż mi chodziło.
Pogubiłam się letko.
abigail napisał(a):A co robimy z tym, że Państwo nasze kasuje pieniądze dla organizacji pomagających kobietom "po strasznych przejściach" (i dziewczynkom po gwałtach) - motywując to tym, że za mało tam ... facetów?

A co możemy?
Kościoły ważniejsze.Będą się mogły pomodlić o siłę do wytrzymania kolejnych,strasznych przejść.
Nic tak nie leczy duszy,jak przytulenie się do księdza... :evil:
Też świat nadaje się tylko do ekstremalnych rozwiązań.Ekstremalnie ekstremalnych.
"My,z matką twoją,rasizmowi mówimy twarde i zdecydowane: raczej nie !"

"-Zamknijcie się sierżancie.Jesteście wolnym trollem.To rozkaz."
4jola
Pani Palm

Reputacja: 5041

Reklama

Postprzez abigail » 23 maja 2016, o 17:53

Dam mniejsze nieco, bo to może dla wszystkich innych być nieciekawe... :roll:

4jola napisał(a):,ale podrążę w kwestii mieszkania w nim! Bo szukasz mieszkania na parterze,a tu dom do dyspozycji...

Wyjaśnię: nie ma "domu do dyspozycji", bowiem Matuś ... [gdy zarabiałam ciężkie naonczas pieniądze] uparła się, bym je wydawała tak jak ona chce, a nie tak jak, ja chciałam [miałam wtedy 22 lata... inflacja wynosiła 90%... popełniłam błąd.. że nie powiedziałam Matuś: "ja zarabiam, moje pieniądze, będę je wydawać jak ja chcę, albo wcale" - tak powinnam była... ale młoda byłam - jako i nasz kapitalizm... Efekt jest tego taki, że Matuś*) /nie ja!/ ma na Sobiczkowej (Kościelisko - Zakopane) - wybudowaną dwupiętrową willę... ale... w stanie surowym i tak popieprzonym / bo zmusiła mnie, żebym budowała "Jej ukochanym budowlańcem"/ - że nie wiem kto, i za jakie pieniądze doprowadzi to do stanu używalności... Aczkolwiek, na drugim piętrze jest miejsce na kominek... /tak sobie zażyczył "tenże budowlaniec... dla swojej córci, bo to teść mojego brata - jego to Matuś uparła się mieć za wykonawcę...za moje 13 godzin pracy /niełatwej/ dziennie. A, że to nadal jest "Matusi" dom - nie jest on nijak do dyspozycji... [do dziś pamiętam śmiech dyrektora w firmie, której na to zarabiałam, że buduję nie dla siebie tylko dla Mamy... Miał rację... [ale jakoż ja się na niego oburzałam...!] Ale ja naprawdę miałam wtedy 22 lata... i Matuś rządziła sobie mną jak chciała... - no to mam.

*) dodatkową cudnością jest fakt, że Matuś, darowawszy mi część ziemi, bym mogła na niej budować, nijak się o tej darowiźnie nie zająknęła przy latami trwającej rozprawie o podział spadku po Jej rodzicach.. Efekt? Ano zapłaciłam podatek od darowizny, a takoż srogi domiar podatku - by się dwa lata później dowiedzieć... że nic nie jest moje! Ani ta darowizna /od Matuś/ ani to, co wybudowałam pracując między 22 a 27 rokiem życia po 16 godzin dziennie. Wszystko jest Matusiowe.. bo Matuś nigdy (a rozprawa trwała ponad 9 lat) nie zapodała, że mi coś tam dała... Wyrok o podział zapadł kasując wszystko, co było przed. I się uprawomocnił.
Sprawa się przedawniła. I tyle.

Reasumując: Matuś ma: stan surowy niezamknięty, dwa piętra itd... w Kościelisku. Nie da tego tknąć i koniec. Ja? Nie mam w tym tam nawet 1% udziałów. Quindus pindus amen... Śmieszne jest tylko to, że gdy próbowałam (lat temu 10 - była wtedy "aż nadto na chodzie" - rozmawiać z Matuś o tym.. czy aby nie czuje, że wobec mnie nie jest do końca w porządku.. usłyszałam od niej: "NIE, nie mam sobie nic do zarzucenia!" i tyle...

4jola napisał(a):Też /miało być "TEN"?/ świat nadaje się tylko do ekstremalnych rozwiązań.Ekstremalnie ekstremalnych.

..Nie zgadzam się!! I nie poddawałabym Najwyższemu takich sugestii.../pamiętam Potop... nie tylko z racji wieku, jako i Holokaust - i nieważne czy to i tym razem będą Żydzi, czy na ten przykład Araby.../.

Więc proszę.. weź Joluchna i wycofaj.. nie chciałabym patrzeć jak MZC i Inka topią się na mych oczach, bo... ktoś wysłuchał /wyczytał/ Twę sugestię ;) Dobrze? :roll:
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3327

Postprzez 4jola » 23 maja 2016, o 20:07

abigail napisał(a):Reasumując: Matuś ma: stan surowy niezamknięty, dwa piętra itd... w Kościelisku. Nie da tego tknąć i koniec. Ja? Nie mam w tym tam nawet 1% udziałów. Quindus pindus amen... Śmieszne jest tylko to, że gdy próbowałam (lat temu 10 - była wtedy "aż nadto na chodzie" - rozmawiać z Matuś o tym.. czy aby nie czuje, że wobec mnie nie jest do końca w porządku.. usłyszałam od niej: "NIE, nie mam sobie nic do zarzucenia!" i tyle...

To faktycznie, dułpa blada. Przykro mi.
Jeśli mamie drgnie sumienie,może się ogarnie i pomyśli o Twojej ciężkiej pracy.
abigail napisał(a): I nie poddawałabym Najwyższemu takich sugestii

Gdyby mnie choć trochę słuchał,to byłby już porządek w pewnych dziedzinach. ;)
To nie od mojego pisania zależy. To się po prostu dzieje.
"Pokojowo nastawiona większość,jest nieważna..."

4jola
Pani Palm

Postprzez abigail » 23 maja 2016, o 20:38

4jola napisał(a): Przykro mi.

Nic to, Joluś, nic to :) - ot... głupota moja, ale jak mnie tak czasem sądzą.. to se myśle: .. a zróbcie tyle co ja, a potem dopiero... nic to :) i Bref! jak ślicznie wymyślili Francuzi :)

4jola napisał(a):"Pokojowo nastawiona większość,jest nieważna..."

- póki się nie wkurzy.. jak te owce.. A propos: czytałaś "Sprawiedliwość owiec"? - polecam gorąco bo prześliczne!
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska

Postprzez Silumer » 24 maja 2016, o 21:24

Powinnam była dziś być bardzo zorganizowano-efektywno-aktywna, ale mam pierwszy dzień. Pierwszy dzień jest złyyyyyy. Czuję się, jakby grupa chochlików przemieszczała się z mojej głowy do mojego brzucha i robiła sobie raz tu raz tam szalone, dziko zakrapiane imprezy.
Wiem, że nie mam znowu tak źle (koleżanka ze studiów prawie co miesiąc ląduje w szpitalu pod kroplówką) ale tyle miałam dzisiaj do zrobienia :/ I wiem, że jestem głodna, ale nie chce mi się jeść. Dżizas.
'What color is in a picture, enthusiasm is in life'
Vincent van Gogh
Silumer żeńska
Profesor NU

Reputacja: 1826

Postprzez Vessena » 6 cze 2016, o 23:09

a ja mogę spać ile wlezie. nie mam sposobów na to, choć po jedzeniu bardziej mi się chce spać. i po alkoholu. i jeśli jest ciepło.
Vessena żeńska
Mag I stopnia

Reputacja: 454

Postprzez abigail » 6 cze 2016, o 23:37

... za młodu też tak miałam... A nawet jeszcze lepiej: potrafiłam spać na stojąco. Dopiero teraz (tuż przeż 50-tką) mi przeszło... /raptem dwa miesiące temu/ - wszystko przed Tobą kochaniutka :) życie Cię zaskoczy :)
abigail żeńska

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 28 cze 2016, o 05:46

No dobra, baby, może by tak popatrzeć na futbol od tej "brzydszej" strony?
Robimy ranking Top10 Mister Euro? ;) (wylazła ze mnie szowinistyczna świnka, a co;)
Wrzucam propozycję: http://www.hitc.com/en-gb/2016/06/05/to ... iff-and-i/
Aron... Gunnarsson... żadnych skojarzeń ;)
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5033

Postprzez 4jola » 28 cze 2016, o 22:16

Ino tylko dojdę do siebie po zbyt intensywnym,jak na mój wiek,życiu towarzyskim. ;)

4jola
Pani Palm

Postprzez niebezpiecznyGroszek » 10 lip 2016, o 21:21

Dziewczyny, rugbysci!!! trafilam dzis na meczyk i wcale, nic a nic, sie nie zaplulam. Taaaakie golonki biegaly, rzucali sie na ta pileczke, miesnie drgaly pod skora.. Od testosteronu to az dym szedl :D
Ogladanie zawodnikow bedzie moim wakacyjnym hobby. Albo nowym fetyszem.
A zima beda hokeisci ;)
Video lupum.
niebezpiecznyGroszek
Rebeliant

Reputacja: 3928

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 10 lip 2016, o 21:29

Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Postprzez niebezpiecznyGroszek » 10 lip 2016, o 21:34

tym bardziej to kupuje, haka daje +500 do mojej sympatii :D
Video lupum.
niebezpiecznyGroszek
Rebeliant

Reputacja: 3928

Postprzez ratharienn » 12 wrz 2016, o 18:14

Nie mam pojęcia o sporcie. O Lewandowskim powiedziały mi dzieci, o jakimś jeszcze koleżanka z pracy. Ale tak szczerze szczerze, to i tak nie wiem, jak wyglądają*. A Wy o rugby. To już w ogóle jakaś czarna magia. :P

Ale Chris Hemsworth... <3 (Tak już poza sportem...).

*Przeczytałam sobie cały post na koniec i ogarnęłam, że dla mnie "wiedza o sporcie" to wiedza, jak wyglądają sportowcy i czy warto oko zawiesić. :roll:
"Co to za sztuka i kogo w niej gram?"
ratharienn żeńska
Dziekan

Reputacja: 1900

Postprzez kasia1979 » 19 paź 2016, o 11:54

Skoro rozmawiamy o "babskich" sprawach, to takim tematem jest też cera i dbanie o nią. W młodości miałam problemy z trądzikiem, a teraz zostały mi po nim brzydkie przebarwienia i blizny. Ostatnio trafiłam na taki artykuł w internecie: http://gladkacera.pl/przebarwienia-po-t ... radzikowe/ Jak myślicie, czy suplementy tego typu są w stanie usunąć przebarwienia?
kasia1979
Gorzej niż Rincewind

Reputacja: 0

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 2 lis 2016, o 07:40

Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne dysputy

Na pierwszy rzut oka nie przekroczył trzydziestki. Na drugi nie zasługiwał.

Dobry Omen, dodał(a) Marek_Sobczak