Luźne dysputy

Rzeczpospolita Babska

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Re: Rzeczpospolita Babska

Postprzez Motopompa » 6 maja 2016, o 23:00

Tigi napisał(a):abi, a może im po prostu powiedz, że potrzebujesz pomocy?

Popieram.

Tigi napisał(a):faceci po prostu są czasem niedomyślni i mówienie wprost dużo potrafi zrobić.

Potwierdzam.
Brzydota leży w oku patrzącego.
What is 'first' is not necessarily more original or more important – it could be just preliminary.
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5481

Reklama

Postprzez abigail » 8 maja 2016, o 02:19

Ja rozumiem, co do mnie piszecie... I ja się z Wami zgadzam, że jak kto krwawi mocno, to najbliższemu facetowi należy po prostu wytłumaczyć, że on wrzeszczy nt." zatamujcie mi krwotok"... I absolutnie nie polemizuję z tym co napisaliście :) Macie po prostu rację...
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3327

Postprzez Motopompa » 8 maja 2016, o 09:57

abigail napisał(a):że jak kto krwawi mocno, to najbliższemu facetowi należy po prostu wytłumaczyć, że on wrzeszczy nt." zatamujcie mi krwotok"...

Akurat potok krwi to uniwersalny, szeroko rozpoznawany znak i reakcja na niego jest mocno osadzona w kulturze :)
Brzydota leży w oku patrzącego.
What is 'first' is not necessarily more original or more important – it could be just preliminary.
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5481

Postprzez 4jola » 8 maja 2016, o 19:38

abigail napisał(a):Macie po prostu rację...

No to zrób to!
Nie możesz sobie pozwolić na pływanie w samo-umartwianiu,a po latach(bo wreszcie pękniesz) wypominaniu,że byłaś z tym sama!
Bo usłyszysz to,co ja po miesiącu nie odzywania się z moim,cytuję:nie pytałaś!
No tak,bo założyłam naiwnie,że jak się wraca nad ranem do domu,to człowiek sam wokalizuje wyjaśnienie...Taaa.
Zakładać samemu,to można majtki na tyłek.A i to niekoniecznie... ;)
I to był przykład jeden z wieeeelu.
Twoja mama ma dwoje dzieci. Przypomnij to,Twemu najdroższemu bratu.
Co do męża,nie mogę się wypowiadać.To już między Wami jaskiniowcami...
Czop,czop,Emcia.Dzwoń,pisz,kontaktuj się! Bez pretensji,póki co,bo on na pewno myśli-nic nie mówi,to znaczy,że ogarnia.
"My,z matką twoją,rasizmowi mówimy twarde i zdecydowane: raczej nie !"

"-Zamknijcie się sierżancie.Jesteście wolnym trollem.To rozkaz."
4jola
Pani Palm

Reputacja: 5041

Postprzez abigail » 16 maja 2016, o 17:55

4jola napisał(a):No to zrób to!

Zrobiłam. Dowiedziałam się, że .. [w skrócie, bo długo dochodzili do pointy] - "nie da się". Oczywiście nie ujęli tego tak treściwie i lakonicznie. Opowiadali kwadransami*) jak bardzo nie są w stanie zrobić tego, czego od nich potrzebuję. I to by było na tyle... :roll: Dla ułatwienia redakcji ewentualnych przyszłych postów dodam, że informowałam o tym, czego potrzebuję w sferze:
a) emocjonalnej
b) ekonomicznej
c) praktycznej.

Wszystkie zostały zaopiniowane j.w.

*) bo przesada jest mi obca
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 16 maja 2016, o 19:36

abigail napisał(a):Opowiadali kwadransami*) jak bardzo nie są w stanie zrobić tego, czego od nich potrzebuję.

...mężczyźni...
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5033

Postprzez abigail » 16 maja 2016, o 19:38

Cudo_Tyłeczek napisał(a):..mężczyźni...

jakżesz słusznie!
Toteż dodam: wychowywani przez... kobiety! :!:
abigail żeńska

Postprzez 4jola » 16 maja 2016, o 20:19

abigail napisał(a):"nie da się".

Nie ma,że się nie da.Do dziedziczenia (oby mama Twa żyła 100 lat) są wszyscy,do opieki jedno.Tak być nie może.To teraz Ty ich poinformuj,że nie przyjmujesz tego do wiadomości.I jeśli coś się stanie mamie z powodu Twojego wyczerpania,to idzie na ich konto.
Moją babcią,po śmierci dziadka,opiekowały się wszystkie dzieci.Po kolei i bez gadania.Trochę sobie babcia pojeździła,ale była pod stałą opieką.
Nie poddawaj się po jednym razie. Drąż i bądź upierdliwa.Sory-jaki materiał,takie narzędzia.

4jola
Pani Palm

Postprzez abigail » 16 maja 2016, o 20:52

4jola napisał(a):Nie ma,że się nie da.

Nie rozumiesz Jolu... Dziedziczenie? Matuś już dawno dała swojemu Synowi to, co miał odziedziczyć.. Na tym, co ja miałam odziedziczyć, budowałam odkąd skończyłam 21 lat dom dla niej... pracując codziennie od 6:45 do 20:15. Po pięciu latach mojej "katorgi" oświadczyła, że "ona i tak przecież tam się nie przeniesie"... I... to, co wybudowałam.. do dziś jest jej. Ja nie mam nic. A mój Brat ma swoje. Bo jemu dała to, co dostała ze spadku po rodzicach (za wszystkie sprawy sądowe w tym temacie ja płaciłam). Ale mój Brat nie jest draniem czy czym tam.. on po prostu jest daleko... Jest gotów się Mamą zająć, a jakże! W... Hiszpanii...
Co mam drążyć? Mamę? Żeby będąc intelektualnie sprawną pojechała tam, gdzie nikt nie będzie rozumiał, co mówi? Do Hiszpanii, z której wróciła pół roku temu z zapaleniem pęcherza (bo Brat oszczędzał na ogrzewaniu) ?

Jolu: dzięki za wsparcie. Sama się wpakowałam (mając 21 lat powinnam była posłuchać cyników z dyrekcji handlowej Fiat Auto Poland, którzy mnie wyśmiewali, że wszystkie pieniądze ładuję, by Mama miała gdzie mieszkać - czyli nie w "swoje". ) Samam sobie winna... Ale to nie takie proste jak pisaliście... "że wystarczy facetom powiedzieć"... sorrry - trafialiście łysą grzywką o parapet...
abigail żeńska

Postprzez Silumer » 16 maja 2016, o 21:20

abigail napisał(a):Ale to nie takie proste jak pisaliście... "że wystarczy facetom powiedzieć"... sorrry - trafialiście łysą grzywką o parapet...

Ano. Ostatnio z koleżanką doszłyśmy do wniosku, że tu nie chodzi o ilość odbytych rozmów, tłumaczenia, dawania czasu, poziomu zaangażowania czy odpowiedzialności.
Jak z charakteru człowiek jest egoistą, to gadaj choćby i sto lat, i tak zrobi co najwygodniejsze dla niego. I nie chcę tu Abi w żaden sposób obrażać Twoich mężczyzn. Ale no jakie inne opcje są, że nic taki nie robi, chociaż wie o problemie, słyszy o potrzebie pomocy wyartykułowanej prosto i jasno...
'What color is in a picture, enthusiasm is in life'
Vincent van Gogh
Silumer żeńska
Profesor NU

Reputacja: 1826

Postprzez abigail » 16 maja 2016, o 21:52

Silumer napisał(a):nie chcę tu Abi w żaden sposób obrażać Twoich mężczyzn*) . Ale no jakie inne opcje są, że nic taki nie robi, chociaż wie o problemie, słyszy o potrzebie pomocy wyartykułowanej prosto i jasno...

Silu: to proste: bo to kosztuje! emocjonalnie /trzeba wysłuchać co plecie staruszka, wcale nie durnie.. ale nie ..wg ciebie/, ekonomicznie (trzeba ją zawieźć tam gdzie lubi taksówką/) itd. A to niewygodne... Bo trzeba to robić... codziennie.... A będąc synem w Hiszpanii.... nie trzeba... a nawet listu się napisać jakoś tak... nie chce ... /prosiłam Brata... Matuś by ten list w złote ramki oprawiła/ - nic ...

*) "moimi" już nie są z definicji - więc nie turbuj się :)
abigail żeńska

Postprzez 4jola » 16 maja 2016, o 22:58

abigail napisał(a): Dziedziczenie? Matuś już dawno dała swojemu Synowi to, co miał odziedziczyć.

To był tylko przykład układu,nie konkretnie Waszej sytuacji.Nawet jeśli już "podziedziczył",to nie zwalnia go od odpowiedzialności za matkę lub pomocy Tobie. Choćby finansowej.Odległość nie jest wymówką.Zwłaszcza dla kontaktów-telefonów,skejpów itp.
Zawsze uważałam,że jeśli ktoś nie ma czasu dla żyjących bliskich,odmawia sobie prawa do ryczenia na ich pogrzebie.
Wiem,jestem suką,ale wk...ia mnie do nieprzytomności rozpacz poniewczasie.

Abi-ten Mamin dom nie rozwiązuje sytuacji?
Strasznie mi Cię szkoda,ale w takich wypadkach trzeba być bezwzględnym. Dobrego słowa nie usłyszysz,jak przyjdzie co do czego,a żal do brata będziesz miała wielki i do końca życia.
Mam nadzieję,że Mama będzie jeszcze długo sprawna i zdrowa.
Jakby co,ja mogę do niej napisać. :D

4jola
Pani Palm

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 17 maja 2016, o 06:00

Z własnego, cudzego podwórka, teściówka ma psiapsiółkę wiekową, jakieś pięć lat temu przepisała ona swoje mieszkanie w kamienicy chyba siostrzeńcowi, czy innemu bratankowi, od tamtego czasu - facet wsiąkł, zniknął, zero kontaktu. Ani telefonu na Święta, ani kartki, nic. Wcześniej nad nią skakał. Babcia spotkać się z psiapsiółką nie mogła, tak napięty kalendarz miała. Teraz? Wykonawcą woli został Piotrek... smutne, prawda?
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5033

Postprzez niebezpiecznyGroszek » 18 maja 2016, o 08:32

Video lupum.
niebezpiecznyGroszek
Rebeliant

Reputacja: 3928

Postprzez abigail » 19 maja 2016, o 20:16

nG: niektóre zdania fajne :) Nie wszystkie... Ale też przeleciałam pobieżnie.. za co przepraszam.

4jola napisał(a):Abi-ten Mamin dom nie rozwiązuje sytuacji?

Joluś: Nie rozwiązuje. Bo tu Matuś ma "no passaran" - i w ogóle nie ma rozmowy [jest niekwestionowanym właścicielem ziemi i tego, co... ja na tej ziemi za swą krwawicę w najlepszych mych latach harując ponad przeciętną - wybudowałam. I Matuś tego nie da tknąć. Bo tak - znaczy: bo tak chce Matuś, i nikt jej nie może ... nic]. Znaczy - to może być tknięte dopiero po jej śmierci i już. Koniec temata. Dla Matuś - czyli ..dla Świata. No tak z nią mam...

A co robimy z tym, że Państwo nasze kasuje pieniądze dla organizacji pomagających kobietom "po strasznych przejściach" (i dziewczynkom po gwałtach) - motywując to tym, że za mało tam ... facetów?
abigail żeńska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne dysputy

Było coś dziwnego w sposobie, w jaki Truckle używał słów. Nieważne, co naprawdę mówił, słyszało się to, co rzeczywiście miał na myśli. Mógłby samo powietrze doprowadzić do rumieńców, mówiąc "urwał nać".

Ciekawe czasy, dodał(a) Dżon