Luźne dysputy

Co jesz? jeż.. czyli podziel sie posiłkiem ;)

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Re: Co jesz? jeż.. czyli podziel sie posiłkiem ;)

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 25 lut 2017, o 19:01

Dzisiejsze śniadanie to szczyt rozpusty;)
Grzanki z masełkiem, pomidorki z octem balsamicznym, do tego jajka z majonezem, posypane kawiorem z łososia;)
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5033

Reklama

Postprzez Jashmin » 1 mar 2017, o 21:24

Czy zna ktoś zacny przepis na karkówkę nie z grilla? Przepadam za karkówką bardzo, miałam dwa podejścia do jej upieczenia w piekarniku i raz, że mój piekarnik, który to mam, to tak, jakby wrzucać jedzenie prosto do Mordoru, a dwa, że wychodziła taka sobie.. Ma ktoś jakiś przepis, który raczyłby użyczyć?
- Zapuść długie (włosy), zapleć warkocz, zapnij na końcu stalową klamrę i napierdalaj tym w ludzi z obrotu.
- Dobrze gada. Jeszcze do tego strój Xeny i ludzie bójcie się

Passion is good. Gets blood pumping.
Jashmin żeńska
Mag IV stopnia

Reputacja: 1456

Postprzez Motopompa » 1 mar 2017, o 22:36

Jasne. Karkówka w piwie. Kupujesz kawał dobrej karkówki, kroisz w prastry i normalnie smażysz (tylko nie za mocno przypiekasz, raczej złoto i czerwień niż brąz). Jak sobie wcześniej przyprawisz jakąś marynatą to plus dla ciebie. Wylewasz nadmiar tłuszczu, za to zalewasz całą patelnię* piwem, tak żeby ładnie zakryło mięso. Nakładasz pokrywkę i na małym ogniu tak gotujesz chyba z 40 minut, ale w sumie zależy od mięsa, więc po 40 minutach spróbuj i oceń kruchość. Jak już będzie dobre to znaczy że już jest dobre i tyle. Ważne sprawy to nie przypalić (bo wyjdzie gorzkie) i nie wygotować piwa (bo wyjdzie fest słone i ble).

*jak nie masz dużej patelni z dużą równie dużą do niej pokrywką to możesz przełożyć do garnka
Brzydota leży w oku patrzącego.
What is 'first' is not necessarily more original or more important – it could be just preliminary.
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5481

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 2 mar 2017, o 08:28

Karkówka lubi cebulę, czosnek, jabłka, jałowiec, pieprz, majeranek.
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Postprzez Corvus26 » 6 sie 2017, o 19:26

Zostałem obdarowany cukinią i znalazłem przepis w necie i się nim zainspirowałem (nie pamiętam gdzie go znalazłem i czy dobrze zapamiętałem więc możliwe że była to jedynie inspiracja a nie wierne odwzorowanie ;) )
Podsmażyłem na cebulce i czosnku pół kilo mięsa mielonego, następnie wrzuciłem puszkę krojonych pomidorów i pokrojoną cukinię. Do tego jakieś przyprawy i gotowe. Efekt wyglądał tak:
Obrazek
link
Było dobre i starczyło na 2 dni :)
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?

— Albert Einstein
Corvus26 męska
Dziekan

Reputacja: 2599

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 22 sie 2017, o 21:36

Lody czekoladowo-bananowe z mrożonych bananów i karobu z drobiną syropu z agawy... mniódmalyna, mówię Wam. Kawałki bananów zamrozić a potem zblendować z dodatkami. Jak za gęste: dolać mleka kokosowego. Polecam:)
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Postprzez abigail » 25 sie 2017, o 17:57

gazpacho / raz jeszcze / :)

podam jeśli kto zechce - bo już było ;)
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3327

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 25 sie 2017, o 22:23

Abi, zapodawaj!:)
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 15 wrz 2017, o 20:10

Czy ja pisałam o ogórkach, w julienne krojonych, oleju sezamowym,sosie sojowym, sezamie prażonym, czosnku, soli i cytrynie?
Bardzo toto smaczne:)
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Postprzez Motopompa » 15 wrz 2017, o 21:42

Nie pisałaś. Napisz :)
Brzydota leży w oku patrzącego.
What is 'first' is not necessarily more original or more important – it could be just preliminary.
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5481

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 16 wrz 2017, o 09:04

No: to jak wyżej;) tylko ogórki krojone w paseczki trzeba posolić, odczekać z 20 minut, odcisnąć lekko z soku. Dodać pozostałe składniki i wymieszać:) podawać i zajadać;)
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Postprzez Corvus26 » 19 wrz 2017, o 17:52

Ostatnio sporo w kuchni eksperymentowałem, mimo że większość z tego co ostatnio robię opiera się na tym samym rdzeniu czyli podsmaż jakieś mięso na cebuli i czosnku, wrzuć zawartość puszki z pokrojonymi pomidorami, a potem dodaj jakąś zieleninę to i tak jestem z siebie dumny.
Pierwsza propozycja to co ostatnio tylko wzbogacone pastą curry, papryką, groszkiem i kukurydzą. Wyglądało tak i było o wiele smaczniejsze. Pasta curry robi cuda z jedzeniem, do tego jeszcze z mojego upodobania do pikantnych przypraw dodałem odrobinę sosu piri piri.
Tutaj z kolei opcja z ciecierzycą i brokułem (koniec cukini). Dla niezaznajomionych z ciecierzycą ostrzeżenie, warto czytać sposób przygotowania już przy zakupie, a nie dopiero w kuchni. Ja jakąż godzinę przed planowanym obiadem przeczytałem że przed gotowaniem trzeba to moczyć przez 12h!!! Tego dnia musiałem zadowolić się mrożonymi paluszkami rybnymi.
Ostatni eksperyment z tego cyklu i mała rewolucja zmiana mięsa mielonego na kurczaka pokrojonego w kostkę. Jednak drób to moje ulubione mięsko. Do tego nowy eksperyment: soczewica, w moim rankingu znacznie lepsza od ciecierzycy, tu akurat zielona i chyba trochę rozgotowana. W pozostałych rolach stale występująca cebula, czosnek, puszka krojonych pomidorów oraz dodatki w postaci papryki, brokuła, kukurydzy i czerwonej fasoli. Standardowo doprawione pastą curry i sosem piri piri.
Na koniec coś innego czyli zapiekanka. Z lenistwa zamiast ziemniaków używam mrożonych frytek do tego marchewka, brokół, pomidor, podsmażony kurczak z cebulą. całość zalewam doprawionym jogurtem i posypuje żółtym serem i na godzinę do piekarnika. Tak wygląda przed, a tak po.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?

— Albert Einstein
Corvus26 męska
Dziekan

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 19 wrz 2017, o 18:08

Zgłodniałam;) zapiekanka seems legit;) "będę go zjadł" :lol:
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Postprzez Detrytus » 19 wrz 2017, o 19:30

Corvus: zamiast pomidorów z puszki, które są podobno bee spróbuj użyć passaty ze słoika.
Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Stanisław Jerzy Lec
Detrytus męska
Profesor NU

Reputacja: 2402

Postprzez Corvus26 » 23 wrz 2017, o 10:05

Detrytus napisał(a):Corvus: zamiast pomidorów z puszki, które są podobno bee spróbuj użyć passaty ze słoika.

Musiałem zapytać wujka google i powiedział że to samemu trzeba zrobić więc moje lenistwo i wąż z kieszeni pozwoli zaakceptować bee pomidory z puszki ;)

— Albert Einstein
Corvus26 męska
Dziekan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne dysputy

Nie przypominam sobie aby "nie ten kawałek" był istotnym podzbiorem "czasu i przestrzeni", panie nadrektorze. Co więcej "nie ten kawałek" nigdy nie został uznany za istotną część żadnej inwokacji magicznej, od czasu kiedy zmarły Funnit Roztargniony próbował wykorzystać go jako dodany w ostatniej chwili fragment swego bezbłędnie udanego zaklęcia mającego zniszczyć całe drzewo, na którym siedział.

Nauka Świata Dysku I, dodał(a) dagmarab