Luźne dysputy

Co jesz? jeż.. czyli podziel sie posiłkiem ;)

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Re: Co jesz? jeż.. czyli podziel sie posiłkiem ;)

Postprzez Jashmin » 12 wrz 2016, o 14:07

Sobotę spędziłam z moją Hiszpanką. Zaprosiła mnie do siebie na obiad, miała ugotować małże i kalmary. Ja bardzo chciałam zobaczyć jak to się robi, więc postanowiłam przyjść wcześniej i patrzać. Ze swojej strony postanowiłam zrobić ciasteczka w cieście francuskim nadziewane szpinakiem, fetą, gorgonzolą i kiełbaską.*

Przyszłam do niej jakoś koło 12, wstawiłam ciacha do piekarnika. Ok. 13.30/14 zasiadłyśmy do aperitivu - małże i ciacha. Miałyśmy dwie butelki białego, hiszpańskiego wina. Najadłyśmy się aperitivem tak bardzo, że nie mogłyśmy nic robić przez następnych 6-7 godzin - po prostu leżałyśmy na sofie, a nasz wyrafinowany obiad przekształcił się w pijama party :D Siedziałyśmy, gadałyśmy i czekałyśmy, aż w żołądku zrobi się miejsce na kalmary. Wieczorem, już koło 20, pokazała mi jak czyścić kalmary i jak się je gotuje, tak więc koło 21.30 zasiadłyśmy do dania, które miałyśmy jeść o 14 :) Cóż za dzień! Ile obżarstwa! Kocham owoce morza!

*farszu na ciasteczka zrobiłam z kilograma szpinaku, bo wiem, ile Hiszpanka może zjeść i się wystraszyłam, że z pół kilograma może być za mało. Nie wiedziałam, że ona zaś kupiła kilogram kalmarów i małży. I ze ciasteczka nas przerosły.
- Zapuść długie (włosy), zapleć warkocz, zapnij na końcu stalową klamrę i napierdalaj tym w ludzi z obrotu.
- Dobrze gada. Jeszcze do tego strój Xeny i ludzie bójcie się

Passion is good. Gets blood pumping.
Jashmin żeńska
Mag IV stopnia

Reputacja: 1456

Reklama

Postprzez Brethil » 12 wrz 2016, o 15:57

Kurczak w ziołach, bataty z marchewką i pieczarki na masełku. Dobrze czasami mieć wolne :)
Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.
[Chesterton]

"Wszystkie Małe Mi na świecie są praktycznie niezniszczalne"
Brethil żeńska
Pandorka

Reputacja: 3122

Postprzez Who? » 18 wrz 2016, o 11:46

Kurczak z brokułami i ryżem, do tego serowy sos ze szczypiorkiem z mojego ogródka. Dobra rzecz! polecam!
Who?
Student Magii

Reputacja: 116

Postprzez abigail » 26 wrz 2016, o 20:09

.. łączę się w radości i... mam nadzieję, że efekt pozasmakowy będzie milszy niż u mnie :) ;)

Arnold leczo zrobił... Znaczy: Chwała mu, ale dziecko obiadu nie chciało jeno od razu kolację (a tak się cieszyłam, że przez 3 dni nie będę musiała gotować... :roll: no i ... nie będę musiała. Dla nas. Ha... ha.. /bardzo śmieszne :( / - leczo jest naprawdę dobre!
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3327

Postprzez Detrytus » 27 wrz 2016, o 06:57

buritos con chilli con carne, tortille z kurczakiem, chedarem i kolendrą oraz nachosy z sosem z mango, z papai i salsą.
Ole!
Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Stanisław Jerzy Lec
Detrytus męska
Profesor NU

Reputacja: 2402

Postprzez Jashmin » 27 wrz 2016, o 07:57

Zainspirowana ostatnią debatą o cukini i komentarzem Detrytusa o musake, postanowiłam przetestować szto to i jak się je to (bo nigdy wcześniej nawet o tym nie słyszałam). Także zrobiłam kombo dwóch przepisów i bach! Pycha! Hail, Detrytus, za wprowadzenie do mego świata musaki!
- Zapuść długie (włosy), zapleć warkocz, zapnij na końcu stalową klamrę i napierdalaj tym w ludzi z obrotu.
- Dobrze gada. Jeszcze do tego strój Xeny i ludzie bójcie się

Passion is good. Gets blood pumping.
Jashmin żeńska
Mag IV stopnia

Reputacja: 1456

Postprzez Detrytus » 27 wrz 2016, o 10:55

Proszzzę Cię bardzo:)
Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Stanisław Jerzy Lec
Detrytus męska
Profesor NU

Reputacja: 2402

Postprzez Hashi » 12 paź 2016, o 19:30

Hashi sobie smażi :D Moja wersja mięsnego jeża: boczek (moje odkrycie z dziś - tłuszcz z boczku się fajnie roztapia i nie trzeba dodawać oleju), kiełbaska i najważniejszy dodatek: SCHAB! Na podrumieniony schabik trochę żółtego sera, żeby się rozpuścił. Wszystko polane keczupem :D Jestem z siebie dumny! :D
[img]DSCN0091.JPG[/img]

A do kolacji piosenka okolicznościowa:
Tak mój schab wygląda nocą.

Samotne długie noce i ostre noże w kredensie
Światełko w lodówce pali się zawsze
jeść, jeść, jeść
Wstajesz z łóżeczka, pewnie tam zmierzasz
Gdy nadchodzi głód, to w ciemno wybierasz
jeść, jeść, jeść!

Właśnie tak, tak wygląda dobre mięso nocą,
tak wygląda nocą schab
jeść, jeść, jeść
tak, tak wygląda dobre mięso nocą,
tak wygląda nocą schab!

Chór: Tak schab wygląda nocą! x4

Kiedy nadchodzi noc i czujesz z żołądka ten ryk
Tych dodatkowych kalorii już nie liczy nikt
jeść, jeść, jeść!
Kiedy gasną światła, nagle głód ogarnia
Dieta wtedy gdzieś przemija, bo się kończy i ulatnia
Jeść! Jeść! Jeść!

Właśnie tak, tak wygląda dobre mięso nocą,
tak wygląda nocą schab
JEŚĆ! JEŚĆ! JEŚĆ!
tak, tak wygląda dobre mięso nocą,
tak wygląda nocą schab!
Załączniki
DSCN0091.JPG
DSCN0091.JPG (118.66 KiB) Przeglądane 717 razy
"co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności(...)Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć"
Hashi męska
Krufka
Krufka

Reputacja: 1375

Postprzez Brethil » 12 paź 2016, o 19:51

Przy tej pogodzie i samopoczuciu powiem tylko:

MNIAM!
Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.
[Chesterton]

"Wszystkie Małe Mi na świecie są praktycznie niezniszczalne"
Brethil żeńska
Pandorka

Reputacja: 3122

Postprzez abigail » 12 paź 2016, o 23:06

.. a ja od wczoraj smażę pieczarki brązowe (NIE BIAŁE!) ku swej i Arnolda uciesza (MIAMMMMMMM...)
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3327

Postprzez Regnar » 14 paź 2016, o 10:21

uczę się piec sernik od 3 dni, ale obiecałem dziewczynie że zrobię jej najlepszy i się nie poddam :D
Regnar
Gorzej niż Rincewind

Reputacja: 0

Postprzez kasia1979 » 14 paź 2016, o 12:45

Dzisiaj zamierzam zrobić sałatkę z brokuła. Jest masakrycznie prosta, ale przepyszna! Gotowany brokuł, jajko na twardo, trochę szczypiorku, majonez i przyprawy - i to wszystko. Niebo w gębie :)
kasia1979
Gorzej niż Rincewind

Reputacja: 0

Postprzez Stanisław Ssakmorski » 15 paź 2016, o 01:14

Tak, tak - majonez czyni cuda. Podobnie keczup. Ciekawe że kuchnia włoska, grecka, hiszpańska czy nawet francuska (z której przecież wywodzi się majonez - ale nie taki ze sklepu) w praktycznie żadnym ze swoich klasycznych, 'eksportowych' dań - takich którymi zajada się cały świat (z wyjątkiem Azji) - nie ma majonezu jako składnika. Natomiast 'polska' nie może się obejść (prosta zasada: nie umiesz kucharzyć - kup duży słoik majonezu, a goście poproszą cię o każdy 'przepis' :D).
A potem lodowiec wycofał się, zostawiając po sobie moreny, jeziora i kamienie...
E. Niziurski
Stanisław Ssakmorski męska
Flażolet

Reputacja: 2895

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 15 paź 2016, o 10:52

Chodzi Ci o typowe domowe kucharzenie?
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5033

Postprzez Stanisław Ssakmorski » 15 paź 2016, o 16:31

Chodzi o to, że majonez dodaje się do produktów (i ich dowolnych mieszanek), a nie do prawdziwych potraw (których niepowtarzalny smak jest efektem właściwego zestawienia dwu lub więcej konkretnych składników). Innymi słowy: masz w lodówce takie produkty, z których niczego specjalnego nie stworzysz, ale chcesz zjeść i to ze smakiem - poszatkuj i dodaj majonez; chcesz zepsuć pizzę, spaghetti, gulasz, pierogi, sałatkę grecką - dodaj majonez. Podobnie, choć w węższym zakresie, funkcjonuje keczup.
A potem lodowiec wycofał się, zostawiając po sobie moreny, jeziora i kamienie...
E. Niziurski
Stanisław Ssakmorski męska
Flażolet

Reputacja: 2895

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne dysputy