Luźne dysputy

Zdjęcia - chili nasze zdjęcia!

O wszystkim i o niczym podyskutujmy tu..

Re: Zdjęcia - chili nasze zdjęcia!

Postprzez Hashi » 13 cze 2016, o 09:42

Ognisko.jpg
Ognisko.jpg (83.76 KiB) Przeglądane 949 razy
Załączniki
W domu.jpg
W domu.jpg (53.45 KiB) Przeglądane 949 razy
"co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności(...)Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć"
Hashi męska
Krufka
Krufka

Reputacja: 1375

Reklama

Postprzez abigail » 14 cze 2016, o 01:01

Hashi - czy Ty się ostrzygłeś?! Bo jeśli tak - to ślicznie Ci!
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3247

Postprzez Hashi » 14 cze 2016, o 15:13

Tak, ostrzygłem jakiś czas temu. Ojej, dziękuję bardzo ^ ^''
"co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności(...)Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć"
Hashi męska
Krufka
Krufka

Reputacja: 1375

Postprzez Corvvin » 18 cze 2016, o 17:17

Zrobiłem sobie dziś spacer i aż pożałowałem, że nie mam aparatu i nie umiem robić zdjęć.

Dwa drzewa, od dawana splątane konarami. Tyle, że pień jednego urywa się 2 metry nad Ziemią. To takie aż poetyckie.

Obszedłem ze wszystkich stron, ale nie udało mi się tego oddać porządnie zdjęciami z telefonu.

https://photos.google.com/share/AF1QipP ... VITXQ5NkdB

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... VnLWl6N2xR
Obrazek
Corvvin męska
Uczulony na szczęście

Reputacja: √-1

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 18 cze 2016, o 20:18

Metafora wielu relacji... jak na ogórkiem robione to bardzo zgrabne fotki
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 4900

Postprzez Corvvin » 18 cze 2016, o 20:27

Cudo_Tyłeczek napisał(a):Metafora wielu relacji... jak na ogórkiem robione to bardzo zgrabne fotki

Gratis jak się przyjrzysz one nie rosły razem. To uwieszone rosło na skarpie... Upadając jeszcze złapało się w ramiona...
Obrazek
Corvvin męska
Uczulony na szczęście

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 18 cze 2016, o 20:29

Obyśmy upadając, zawsze wpadali w czekające ramiona...
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Postprzez Stanisław Ssakmorski » 18 cze 2016, o 20:29

Ludzie, którzy w pewnym momencie życia 'łapią się w ramiona', na ogół wcześniej też nie wzrastają razem..
A potem lodowiec wycofał się, zostawiając po sobie moreny, jeziora i kamienie...
E. Niziurski
Stanisław Ssakmorski męska
Flażolet

Reputacja: 2895

Postprzez Corvvin » 18 cze 2016, o 20:43

Stanisław Ssakmorski napisał(a):Ludzie, którzy w pewnym momencie życia 'łapią się w ramiona', na ogół wcześniej też nie wzrastają razem..
Ano dlatego mamy tu doczynienia z fajnym poziomem metaforyczności. Przypadki złączonych konarami drzew rosnących od zawsze obok siebie zdarzają się już częściej.

Albo ja na takie jak te nie trafiałem. W każdym razie nie na kacu, kiedy skoczyła mi zdecydowanie poetyckość i wrażliwość na okoliczności przyrody...
Obrazek
Corvvin męska
Uczulony na szczęście

Postprzez Silumer » 12 paź 2016, o 20:10

Jestem już chwilkę we Włoszech, to Wam pokażę kilka zdjęć i podzielę się kilkoma historyjkami :)

https://zapodaj.net/2a786dbff6ee2.jpg.html Piękna, absolutnie piękna Florencja. Już dwa razy ją odwiedziłam (za drugim razem byłam w Uffizi, aaaa! spełniając tym samym swoje wielkie marzenie). W tle widać uroczy most Ponte Vecchio. Pomimo że wstałam o 5 nad ranem żeby zdążyć na pociąg, a zdjęcie jest zrobione koło 18, nadal jestem jak widać w stanie się cieszyć widokiem ładnego Włocha z lodami pistacjowymi. Czego jak czego, ale mężczyzn i lodów można Włochom pozazdrościć :D

https://zapodaj.net/d3a6163d094e6.jpg.html tak wygląda moja Bolonia, dom na kilka najbliższych miesięcy. Cegła i arkady to dwa słowa, które towarzyszyły "architektom" :D To dopiero jest miasto studenckie. Żyje cały czas! Wieczorami studenci zbierają się na placach, otwierają wino i rozmawiają po nocach. Nie ma tu głupich przepisów o niepiciu alkoholu w miejscach publicznych ;)

https://zapodaj.net/67aadbcc03083.jpg.html jedzonko, moi drodzy, jedzonko. Tu z moją świetną współlokatorką Ulą szamając focaccię z kremem truflowym (mniam!), capocollo, rucolą i mozarellą w miejscu tak kultowym, że stoją do niego długaśne kolejki, a potem wszyscy rozsiadają się przy drodze, tworząc wielką wspólnotę krawężnikową :) Już dla samego jedzonka warto tu mieszkać. Kiedy wrócę po Erasmusie do domu moja rodzina będzie mocno zdziwiona ilością wina i oliwy, jakie zużywam :P
'What color is in a picture, enthusiasm is in life'
Vincent van Gogh
Silumer żeńska
Profesor NU

Reputacja: 1826

Postprzez abigail » 12 paź 2016, o 22:43

Silumer napisał(a): Czego jak czego, ale mężczyzn i lodów można Włochom pozazdrościć :D
- i tu bym polemizowała...

albowiem:

Pomnę ja pomnę.. też miałam ataki entuzjazmu na pierwszym mym stypendium w Perugi [AD. 1988]... Ale mnie nie zawojowały, bo niczym były wobec szału jaki przeżyłam rok wcześniej: [a i ten udało mi się powstrzymać, nim narobiłam głupot... co by mi może dziś dało wyższą emeryturę i ładniejsze widoki z balkonu]. ;)

Jako dziecię PRL-u byłam bowiem w Rzymie, Neapolu i .. Calabrii.. [a takoż zdążyłam do Asyżu - nim katastrofa naturalna zniszczyła to, co widziałam] Ech... może by i trza było spisać ...

Wracając do meritum: mężczyźni znacznie piękniejsi i kulturalniejsi są w Libanie, a lody są lepsze takoż i w Krakowie (bo mniej ciastowate- ale kto co lubi ) ;) ;) ;) JĘZOR /oczywiście z zazdrości, że tam znosisz jesień a nie tu - jako MY/ :) Ciesz się i oczywiście nie psuj sobie niczego tym, co absolutnie prawdziwie napisałam powyżej /sama wiesz... że znam temat nielicho :) /
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3247

Postprzez Silumer » 13 paź 2016, o 13:04

Absolutnie nie mam zamiaru niczego sobie psuć :D
Może i przeżywam szału entuzjazmu, ale-->patrz mój podpis. Nie wyrzeknę się ich za nic.
Przystojność mężczyzn może i być spowodowana ilością pierwiastka erasmusowkiego (choć rodowici Włosi z którymi mieszkam zdecydowanie przynoszą chlubę swojego kraju), a co do lodów-nigdzie w Krakowie nie jadłam tak dobrych pistacjowych czy orzechu laskowego jak we Florencji; Bolonia z kolei wyczynia niesamowite rzeczy ze smakami serowymi: jak ktoś nie próbował lodów o smaku gorgonzoli to polecam! :)
'What color is in a picture, enthusiasm is in life'
Vincent van Gogh
Silumer żeńska
Profesor NU

Reputacja: 1826

Postprzez Rosette » 2 mar 2017, o 02:06

Tak, dalej się bawię w LARPy :D "Zakonki 2016" i, wyjątkowo, alternatywna postać ronina w świecie postapokaliptycznym. Ot śmieszek. I rosyjska ruletka dla punktów lansu! Niestety przegrałam z zombie i człowiekiem łapiącym pociski w zęby. Ale 3 miejsce, nawet jeśli z kulką w głowie, to nadal podium :D

>>Klik<<
Rosette żeńska
Mag III stopnia

Reputacja: 592

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 2 mar 2017, o 08:22

Cóż za ekspresja;) gratuluję miejsca na podium!:)
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Postprzez Motopompa » 2 mar 2017, o 11:03

Rosette! Niech mnie kule. Zeznawaj, gdzie byłaś jak cię nie było i co po drodze widziałaś :)
Brzydota leży w oku patrzącego.
Powiedz NIE dualistycznej nomenkulturze!
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5306

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne dysputy

Aby nuda była przyjemna, musi istnieć coś, z czym można ją porównać

Eryk, dodał(a) dagmarab