Trylogie i krótkie serie

Długa Ziemia, Długa Wojna, Długi Mars i Długa Utopia

O serii książek z Johnnym Maxwellem w roli głównej, Nomach i potencjalnych innych krótkich seriach.

Re: Długa Ziemia i Długa Wojna

Postprzez Jetski » 2 wrz 2013, o 22:34

Niedawno skończyłem "Długą Ziemię" i jak dla mnie bomba. Ja chyba jestem tak trochę nudziarzem i lubię takie powolne akcje z mnóstwem szczegółów. Uwielbiam staranne nabudowywanie zasad rządzących książką i te, tak charakterystyczne dla Terrego, pluralistyczne rozważania nad rzeczywistością. Za nie kocham go chyba najbardziej, a ta książka jest morzem rozważań. Jestem zdecydowanie na TAK
Jetski męska
Student Magii

Reputacja: 144

Reklama

Postprzez Marek_Sobczak » 11 paź 2013, o 18:25

Ja ostatnio zacząłem się zastanawiać co złego się jeszcze może stać z Ziemią Podstawową w ewentualnej trzeciej części opowieści. Bo kolejny kataklizm jest gorszy do poprzedniego. Coś czuję, że w końcu z naszej Ziemi pozostanie już niedługo tylko pusta Szczelina.

Edyta:

Niedawno Baxter odwiedził Terrego w wiadomym celu - The Long Childhood nadciąga w przyszłym roku. Jakieś teorie?:)
Obrazek
Marek_Sobczak męska
Dyżurny Klasowy

Postprzez Biała » 16 paź 2013, o 00:06

aaa..a ja wygrałam żem była długą ziemię. może wiec nawet sie skuszę na przeczytanie
Idź w ciemność osnuta,
opita szkarłatem,
wojnę, szloch i pożogę
poroztaczać nad światem.
Biała żeńska
Księżniczka Chaosu

Reputacja: 1787

Długi Mars

Postprzez Marek_Sobczak » 13 kwi 2014, o 14:01

Długi Mars – pierwsze informacje

W czerwcu (a konkretnie 19 czerwca) nadchodzi trzecia część cyklu SF autorstwa Terrego Pratchetta i Stephena Baxtera - The Long Mars / Długi Mars.
Obrazek

Jak zwykle przed premierą ciekawość wzbiera w fanach na równi z oczekiwaniami stawianymi wobec nadchodzącej pozycji. Czego spodziewacie się po nowych przygodach Pana Valentine i jego kompani? Co ciekawego znajdą oni na różnych wersjach Marsa? Jakie pojazdy zostaną oddane do ich dyspozycji i jaki jest prawdziwy plan pana Willisa? Z niecierpliwością czekam na premierę.
Obrazek
Marek_Sobczak męska
Dyżurny Klasowy

Postprzez Jole » 15 kwi 2014, o 00:21

"Długą Ziemię" przeczytałam całkiem niedawno i też miałam problemy na początku, ale potem się wciągnęłam ;) Sam koncept jest genialny :D
"Długą Wojnę" widziałam jakiś czas temu za jakieś 25zł w Biedronce, ale niestety nie kupiłam...
Jole
Mag I stopnia

Reputacja: 202

Postprzez KaZio Mniejszy » 15 kwi 2014, o 06:21

Ja sam Długą Ziemię przeczytałem już jakiś czas temu i z tego co pamiętam raczej nie fabuła mnie trzymała przy tym (nieco banalna z resztą). Jednak zżerała mnie ciekawość - co będzie jokerem na następnym świecie? Co się do nich zbliża? Przed czym wszystko ucieka? : P
A teraz, w trakcie czytania Długiej Wojny... no cóż, trochę już przeczytałem, a wojny jak nie było tak nie ma.
"-Co znaczy „wartość", panie Nutt?
-To znaczy, że ktoś zostawia świat lepszy, niż go zastał."
KaZio Mniejszy męska
Mag I stopnia

Reputacja: 90

Postprzez Hashi » 15 kwi 2014, o 12:27

. no cóż, trochę już przeczytałem, a wojny jak nie było tak nie ma.
nie zgodzę się. Oczywiście, nie strzelają do siebie, nie posyłają regularnych armii, ale wojna trwa od pierwszych zdań w tej książce. Obecnie jestem na ~110 stronie i zamieszkane wykroczne Ameryki aż iskrzą od wojny.

[Spoiler, jakby co]
Deklaracje niepodległości, nie rejestrowanie się na Podstawowej, nie wysyłanie towarów do "macierzy", a z drugiej strony wyprawy "badawcze", żeby znaleźć te kolnie, które chciały się odciąć - to jest właśnie wojna.
"co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności(...)Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć"
Hashi męska
Krufka
Krufka

Reputacja: 1375

Postprzez KaZio Mniejszy » 15 kwi 2014, o 12:46

Rozumiem, co masz na myśli, ale dla mnie to jeszcze "dyplomacja", czyli swoista "gra wstępna" : P wojna jest rzeczą bardziej fizyczną, o
KaZio Mniejszy męska
Mag I stopnia

Postprzez Jole » 16 kwi 2014, o 19:46

Więc może to taka "zimna wojna"? ;)
Jole
Mag I stopnia

Postprzez KaZio Mniejszy » 16 kwi 2014, o 22:37

Oczywiście, z tym cudzysłowem moje zdanie pięknie współgra : P

Jednak powoli dobijam do końca, ale !SPOILER! Strzelania jak nie było tak nie ma, więc pewnie źle zrozumiałem intencje panów Pratchett'a i Baxter'a : D

Czyta się super, ale jednak za mało Terry'ego i Lobsanga
KaZio Mniejszy męska
Mag I stopnia

Postprzez Jole » 17 kwi 2014, o 00:30

Hmm, ja też, po tym jak wrócili do Madison, spodziewałam się, że w następnej części będzie za przeproszeniem rozpierducha, więcej bomb atomowych, etc. Ale to nie oznacza, że książka nie będzie mi się podobać ;) Jak tylko pojawi się w bibliotece, to zaklepię ;)
Jole
Mag I stopnia

Re: Długa Ziemia, Długa Wojna i Długi Mars

Postprzez scoobytomy » 24 kwi 2014, o 10:37

Skończyłem czytać Długą Ziemię, oraz Długą Wojnę, książki dobre, ale niestety jestem zawiedziony. Powtórzę opinię innych osób z tego wątku: akcja rozwija się wolno ( w kontynuacji niby szybciej, ale na dłuższą metę nie lubię tworzenia osobnych wątków które nie są powiązane, odniosłem wrażenie, że chińska wyprawa nie wnosi za wiele, a do końca miałem nadzieję, że zatoczą koło i spotkają resztę bohaterów), ale sama idea całkiem interesującą, również "rozwój" światów, zachowanie ludzkości to wszystko wydaje się logiczne.
„Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery. Z niego wynika reszta.” — George Orwell, Rok 1984
scoobytomy męska
Mag II stopnia

Reputacja: 253

Postprzez Hashi » 24 kwi 2014, o 10:40

Też właśnie skończyłem czytać "Długą Wojnę". No cóż, powiem tyle: po "Długi Mars" już nie sięgnę.
"co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności(...)Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć"
Hashi męska
Krufka
Krufka

Reputacja: 1375

Postprzez Marek_Sobczak » 24 kwi 2014, o 11:20

A ja wam powiem, że się zadomowiłem w świecie Długiej Ziemi i z niecierpliwością czekam na kontynuację. Dlaczego? - zapytacie. Otóż odpowiadam. po pierwsze historia jest genialna i absolutnie działa na moją wyobraźnię. Jak sami zauważacie wszystko jest logiczne i jedno wynika z drugiego.
Historie nawet pozornie niepowiązane łączą się w logiczną całość, przenikają się i zazębiają
Technologia używana w podróżach pomiędzy światami dzięki schematom i wyjaśnieniom wydaje się być logiczna i możliwa, wynalezienie stepera może być o krok od nas, gdyż potrzebną do tego fizykę powoli już opisujemy w teorii.
sterowce są piękne i malownicze i wszystkie moje ulubione alternatywne światy używają ich jako środka transportu.
świadomość, że może jeśli nie w naszym wszechświecie to może w jego alternatywnej wersji istnieć może życie podobne do naszego jest bardzo przekonująca.
Walka nie zawsze wymaga fajerwerków i laserów. To właśnie polityka i zależności ekonomiczne są prawdziwą amunicją w dzisiejszych wojen. Pratchett zauważa to i moim zdaniem bardzo błyskotliwie wplata w swoją historię.
A teraz jeśli w Długim Marsie dorzucimy do tego możliwość podboju kosmosu opowieść staje się dla mnie jeszcze bardziej interesująca.
Obrazek
Marek_Sobczak męska
Dyżurny Klasowy

Postprzez Detrytus » 24 kwi 2014, o 13:13

Powoli kończę "Długą Wojnę". Podtrzymuję zdanie z momentu jak ją zaczynałem. (Za) mało Pratchetta, za dużo Baxtera. Niestety przynudza

Uwaga! będę spojlerował!

Trolle, Elfy i Koboldy łyknąłem bez mrugnięcia okiem. Ale cywilizacja ludzi-psów, czy też inteligentnych żółwi ani nie jest śmieszna (jak kraby u Pratchetta) ani wiarygodna (nawet zakładając, że czytamy fantastykę). Czuję niesmak.

Poza tym mam wrażenie, że panom zabrakło pomysłów na treść i wypełniają książkę coraz większymi bzdurami.
Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Stanisław Jerzy Lec
Detrytus męska
Profesor NU

Reputacja: 2402

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Trylogie i krótkie serie

Nigdy, przenigdy nie można oczekiwać wdzięczności od kogoś, komu się pomaga.

Niewidoczni Akademicy, dodał(a) grace