Trylogie i krótkie serie

Długa Ziemia, Długa Wojna, Długi Mars i Długa Utopia

O serii książek z Johnnym Maxwellem w roli głównej, Nomach i potencjalnych innych krótkich seriach.

Re: Długa Ziemia

Postprzez grace » 7 kwi 2013, o 14:27

Niech zgadnę, zaraz obok ziemniaków?
kliknij Tu>ObrazekA tu znajdziesz->Obrazek
Rejestr postaci i Naszą Encyklopedię, którą możesz pomóc tworzyć.
grace żeńska
Kelda

Reklama

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 7 kwi 2013, o 14:40

Pewnie nie ;) raczej tam, gdzie techniczne kosze:)tj. obok pompki, poziomicy, galotków dla dziecków:)
Mogget napisał(a):Sonderkommando cudo juz zrobila, co swoje?
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Reputacja: 5033

Postprzez Biała » 7 kwi 2013, o 23:10

z jednej strony - nie fajnie ze ksiazka w lidlu - z drugiej nadal jest to propagowanie Pratchetta a czasem nie licza sie srodki tylko skutecznosc w osiagnieciu celu:)

ja tam jak na razie nadal sie powstrzymuje przed przeczytaniem tego.. SF działa na mnie jak czerwona płachta na byka a jak jeszcze przeczytałam ze moge natrafić na pseudo Lema to juz w ogole nie mam ochoty.. ale moze kiedys;)
Idź w ciemność osnuta,
opita szkarłatem,
wojnę, szloch i pożogę
poroztaczać nad światem.
Biała żeńska
Księżniczka Chaosu

Reputacja: 1787

Re: Co teraz czytacie?

Postprzez abigail » 5 cze 2013, o 17:15

Przeczytałam właśnie Długą Ziemię... Małż się dziwił - co tak długo (chyba ze 4 dni mi zajęło)? - odpowiedź jest tyleż nieskomplikowana co.. mało radosna... Nie podobało mi się :(
Prawdą dysponują Tybetańczycy (i nie tylko) - że niedobrze mieć oczekiwania... A ja wciąż czekałam ... na jakieś błyskotliwe pomysły wobec tak zawrotnych możliwości... Drażniły mnie też rozliczne niekonsekwencje fabularne: np. kochająca Matka (i Ojciec z resztą kochającej rodziny) porzuca dziecię, bo ono nie umie przechodzić.. ale ... niekochająca policjantka .. po prostu go ... przenosi na rękach.. Hmmmmmmmm... :roll:
Ale... nic to.
Teraz będzie Dodger :) /Małż się już zachwycił, więc pewnie tym razem będzie lepiej ;) :) /
Egzemma.. można ją leczyć objawowo .. ale całkiem pozbyć się - niełatwo... Oj... niełatwo... :(
abigail żeńska
Elefant Terrrrrrrrrrrrible

Reputacja: 3327

Postprzez Leelunia » 19 cze 2013, o 15:00

Właśnie przeczytałam! Świetne. Wpływy Baxtera, czy nie, ale książce z pewnością wyszło to na dobre. Jeżeli ktoś umie czytać tak, żeby monotonne nie było, to nie będzie. Czytajcie, bo warto!
„Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.”
Leelunia żeńska
Student Magii

Reputacja: 46

Postprzez Brethil » 19 cze 2013, o 16:30

Dziś wracając z egzaminu skończyłam Długą Ziemię.
Widziałam zarzuty o to, że akcja strasznie długo się rozwija i skumulowana jest na ostatnich stronach. Mnie to właśnie pasowało, mogłam spokojnie poznawać świat(y) wraz z bohaterami i nic mnie w tym nie rozpraszało, a gdy już czułam się pewnie przekraczając wraz z Joshuą i Lobsangiem zaczęło się dziać.
Z niecierpliwością czekam na Długą Wojnę.
Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.
[Chesterton]

"Wszystkie Małe Mi na świecie są praktycznie niezniszczalne"
Brethil żeńska
Pandorka

Reputacja: 3122

Postprzez Motopompa » 20 cze 2013, o 22:13

Długa Wojna ze 2 dni temu wyszła w wersji angielskiej ;) Zastanawiam się właśnie czy czekać na tłumaczenie. Długą Ziemię mam po polsku i tak by do siebie pasowały, ale z drugiej strony czeeekać tak dłuugoooo?
Brzydota leży w oku patrzącego.
What is 'first' is not necessarily more original or more important – it could be just preliminary.
Motopompa męska
Anima jest mądra i śliczna!!

Reputacja: 5481

Postprzez Detrytus » 20 cze 2013, o 22:32

Ja wyjątkowo sobie poczekam. Mam co czytać.
Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Stanisław Jerzy Lec
Detrytus męska
Profesor NU

Reputacja: 2402

Postprzez Brethil » 20 cze 2013, o 22:35

Ja też poczekam, bo jednak mój angielski nie jest aż tak dobry.

Ale fajnie wiedzieć, że premiera już była i że należy oczekiwać polskiej wersji ;)
Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.
[Chesterton]

"Wszystkie Małe Mi na świecie są praktycznie niezniszczalne"
Brethil żeńska
Pandorka

Reputacja: 3122

Postprzez Hashi » 6 lip 2013, o 14:50

"Długą Ziemię" posiadam, przeczytałem jakiś czas temu. Zgadzam się z przedmówcami, że czuć bardzo duży wpływ drugiego autora, nawet przeważający. Poza tym mam wrażenie, że całość akcji dałoby się zmieścić na ~50 stronach, a tak rozpisane jest nieco na siłę, tylko po to, aby mogła powstać druga część.
"co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności(...)Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć"
Hashi męska
Krufka
Krufka

Reputacja: 1375

Postprzez sky » 16 lip 2013, o 00:27

To po prostu taki typ książki, w którym wprowadzenie zabiera większą część tekstu, a sama kulminacyjna akcja to mały element całości. Mi to nie przeszkadzało, dużo elementów stworzonego przez siebie świata wyjaśnili nam w czasie rozkręcania się.
"Przeprowadzili bardzo dokładne badania, z których wynika jednoznacznie, że ludzkość stała się całkowicie bezużyteczna."
Dan Simmons "Hyperion"
„Wszechświat zbudowany jest z opowieści, nie z atomów.” Muriel Ruckeyser
sky męska
Skytrollik

Reputacja: 3588

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 8 sie 2013, o 15:56

Nie wiem czy ktos juz na to wpadl wczesniej,ale pan Tulipan nosi przy sobie w "Prawdzie" ziemniaka;-) taki prywatny religijny kroker?;-)kolejne oczko,ktore puszcza do czytelnika Sir Terry?;-)
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Długa Wojna

Postprzez Marek_Sobczak » 1 wrz 2013, o 16:18

Niedawno skończyłem czytać Długą Wojnę. Czytając wypowiedzi o powoli rozwijającej się akcji w pierwszej części takiego zarzutu na pewno nie można przedstawić Długiej Wojnie. Nie chcę psuć wam zabawy i spojlerować za dużo więc się postaram mówić ogólnikami, by wam przedstawić sytuację.
Od wydarzeń z finału Długiej Ziemi mija 10 lat. I uwierzcie mi w przeciągu tych lat wiele się zmienia. Joshua się statkuje, znajduje żonę, staje się ważną figurą w swoim małym świecie. Black Corporation rozwija sieć transportu i komunikacji pomiędzy światami, startuje program kosmiczny w pobliżu Jokera zwanego Przerwą (nie mam polskiego tłumaczenia Długiej Ziemi, więc nie wiem jaką nazwę przyjął tłumacz). Ludzie przyzwyczajają się do kooperacji z Trollami, jednak w pewnym momencie dochodzi do makabrycznych wydarzeń powodujących, że stara znajoma naszego bohatera namawia go do podróży przez światy w obronie "słusznej sprawy". Znów podróżujemy. W dodatku Chińczycy wkraczają na arenę i pozwalają nam poznać co się dzieje na Wschodzie Długiej Ziemi. I jest to imponujące. No i w końcu Lobsang, który powołuje z martwych strażnika Swojej moralności. I nie uwierzycie dopóki nie przeczytacie. No i dowiadujemy się co działo się w Madison w dniu pamiętnego wybuchu. Akcja zawiązuje się i prowadzi do nieuchronnego końca. I wojny. Jednak moim zdaniem historia jeszcze nie skończyła się i wiele podpowiada, że doczekamy się trzeciej części.
Doskonała rozrywka, wspaniała wizja świata i niezwykłe rozwiązania. Jeśli ktoś z was się zastanawia czy sięgnąć po tą pozycję to ja jak najbardziej namawiam.
Będziecie zadowoleni.
Obrazek
Marek_Sobczak męska
Dyżurny Klasowy

Re: Długa Ziemia i Długa Wojna

Postprzez Cudo_Tyłeczek » 1 wrz 2013, o 18:44

Marku - toż to gotowa żywcem recka:))) Na główną ją!:)))
Cudo_Tyłeczek żeńska
Matka Ojca

Re: Długa Ziemia i Długa Wojna

Postprzez Marek_Sobczak » 1 wrz 2013, o 20:19

Recenzję napiszę w przypływie czasu. Jeśli się uda. Zabiegany jestem i teraz zaczynam nową pracę, więc będzie ciężko, ale jutro mam wolny dzień z którym wiążę duże nadzieje :)
Obrazek
Marek_Sobczak męska
Dyżurny Klasowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Trylogie i krótkie serie

Glenda odłożyła azetę. Wrzała z gniewu, a jako kucharka dobrze wiedziała jak się wrze.

Niewidoczni Akademicy, dodał(a) grace